Naujienos ir gandai

Google I/O 2022: kas naujo ir įdomaus?

2022-05-13

Google I/O – tai kasmetinis Google renginys, kurio tikslas – papasakoti kūrėjams apie kompanijos naujienas ir pasidalinti aktualia informacija. Kitaip tariant, tai pati svarbiausia metų konferencija visiems, dirbantiems Google ekosistemoje. Būtent čia oficialiai pranešama apie operacinės sistemos naujienas, ruošiamus produktus, nubrėžiamos vystymosi gairės keleriems artimiausiems metams. O mums, paprastiems vartotojams, tai puiki proga patenkinti smalsumą. Kaip ir įprasta tokiais atvejais, Google I/O buvo apipinta pačiais įvairiausiais gandais. Labai daug spekuliuota apie potencialias naujienas, svarstyta apie tą ir aną (potencialų) produktą. Kas iš šių gandų pasitvirtino, o kas ne? Ką naujo ir įdomaus sužinojome per Google I/O 2022?

Android 13 naujienos

Android yra pati populiariausia mobilioji operacinė sistema pasaulyje. Skaičiuojama, kad ji veikia 71,6 proc. pasaulio telefonų. Taigi, bet kokios Android naujienos daro įtaką milijardams vartotojų visame pasaulyje. Google istoriškai turi šiokią tokią problemą su operacinės sistemos atnaujinimu. Skaičiuojama, kad Android 12 šiuo metu veikia vos 12 proc. visų telefonų. Google tikslas neabejotinai yra gerokai pagerinti šią statistiką. Inžinierių šiuo metu ruošiama ir entuziastingiausių vartotojų testuojama Android 13, panašu, toliau tobulina idėjas, kurios buvo pristatytos pernykštėje versijoje. Visa ko pagrindas – dizaino kalba Material You. Niekas čia per daug nepasikeis. Google tiesiog taiso klaidas, plečia funkcionalumą, suteikia vartotojams daugiau pasirinkimo laisvės. Google I/O buvo paleista pati naujausia Android 13 beta versija, kurią parsisiųsti jau gali visi Google Pixel vartotojai. Pilna versija turėtų pasirodyti pirmoje rudens pusėje. 

Antrasis bandymas: naujoji Google Wallet

Rašydami straipsnius, kuriuose pristatome ryškiausias naujienas, retai minime naujas programėles. Tai svarbi telefono dedamoji, bet toli gražu ne pirmo reikšmingumo. Visgi Google Wallet tikrai nusipelnė būti paminėta atskirai. Įdomiausia tai, kad tai net nėra nauja programėlė. Skaitmeninė piniginė Google Wallet prieš kelerius metus jau egzistavo. Tačiau, galima sakyti, toks projektas anuomet šiek tiek pralenkė laiką. Tokiam įrankiui tuomet tiesiog nebuvo pakankamai didelės paklausos. Jį pamažu pakeitė Google Pay – atsiskaitymams skirtas įrankis, naudojamas daugybės žmonių. Visgi Google nutarė pabandyti atgaivinti tą neprigijusią, bet gerą idėją. Ši programėlė darys tai, ką pavadinimas ir žada – bus jūsų virtualia pinigine. Google žada, kad čia bus galima talpinti ne tik banko kortelę (tą pačią, kuri dabar yra Google Pay), bet ir lojalumo korteles, lėktuvo bilietus, virtualius automobilio raktelius ir t. t. Žinant tai, kad vis daugiau tokių daiktų iš tiesų keliasi į skaitmeninę erdvę, antrasis Google Wallet dublis turėtų būtų gerokai sėkmingesnis už pirmąjį. 

Naujausios Google technologijos

Google šiaip jau yra programinės įrangos ir reklamos kompanija. Būtent taip ji uždirba didžiąją dalį pinigų. Tačiau akivaizdu, kad Google ambicijos gerokai didesnės. Kompanija kuria ir vis daugiau fizinių prietaisų. Google I/O jų pristatytas visas pluoštas.

Pigesnis Google Pixel ir moderniausios ausinės

Google Pixel – tai pačios Google kuriamas pavyzdinis Android, t. y. telefonas, kuriame ši operacinė sistema turėtų veikti optimaliai. Panašiai ir yra. Būtent Pixel savininkus pirmuosius pasiekia atnaujinimai, naujos funkcijos. Vienintelė bėda – pasiūla. Rinkodarai ir distribucijai Google dar išleidžia palyginti nedaug. Vis dėlto, tai pamažu keičiasi. Kompanija stengiasi ir kažką pasiūlyti kiekvienam kainos segmentui. Pixel A serija – pigesni telefonai, supaprastina flagmano versija. Dėl tos pačios programinės įrangos ir puikių kamerų šie modeliai ypač populiarūs. Google Pixel 6A konkuruos su tokiais telefonais kaip Samsung Galaxy A53 ar Xiaomi Mi 11T. Tuo pačiu Google stengiasi plėsti ir savo ekosistemą. Pixel Buds – belaidės ausinės, konkuruojančios su Samsung Galaxy Buds bei Apple AirPods. Naujosios ausinės gali pasiūlyti aktyvaus garso blokavimo funkciją, belaidį krovimą, stilingą dizainą, taip pat ir galimybę visada vienu rankos judesiu išsikviesti patį išmaniausią pagalbininką rinkoje – Google Assistant. 

Šiemet pasirodysiantys Google Pixel 7 ir Pixel Watch

Google I/O paskelbta ir apie porą prietaisų, kure pasirodys vėliau šiemet. Greičiausiai rudens pradžioje. Žinoma, svarbiausi čia du telefonai – Google Pixel 7 ir 7 Pro. Prekyboje jie turėtų pasirodyti kartu su stabilia Android 13 versija. Taip iš anksto pristatyti naujus modelius yra gana neįprasta. Kita vertus, ir parodė Google labai nedaug. Gavome tik kelis abstrakčius vizualus. Tačiau ir iš jų matome, kad savo dizainu septintukai per daug nesiskirs nuo pirmtakų. Akį labiau traukia kameros objektyvai. Fotografavimo sugebėjimais Google Pixel 7 tikrai gebės varžytis su geriausiais. Dar geriau turėtų veikti pačios Google kuriamas Tensor procesorius. Ne ką mažiau įdomi ir Pixel Watch naujiena. Kaip žinia, prieš kelerius metus Google įsigijo Fitbit kompaniją su visu jos talentu ir žiniomis. Mes vis ryškiau matome šio sandorio rezultatus. Samsung Galaxy Watch jau naudoja Google Wear OS, o dabar turėsime ir tikrą Pixel laikrodį. Prekyboje jis irgi turėtų pasirodyti rudenį.

Kiti Google ateities produktai

Galų gale, Google I/O metu kompanija pasidalino ir keliomis futuristiškesnėmis naujienomis. Visų pirma, kompanija dirba prie Pixel planšetės. Tiesa, kol kas nelabai aišku nei kada ji pasirodys, nei kokios bus jos charakteristikos. Žinome tik tai, kad joje veiks Android 13L operacinė sistema, o viduje suksis Tensor procesorius. Kita intriguojanti technologija – išmanieji akiniai. Taip, Google tebetiki šia idėja. Apie šį prietaisą žinome dar mažiau. Tačiau per prezentaciją buvo pademonstruota vertimo realiu laiku funkcija. Kas ten žino, galbūt iš tikrųjų atėjo laikas Google akiniams. Labai daug kalbėta ir apie dirbtinio intelekto sprendimus. Jų kūrimas artimiausiais metais bus dar labiau atvertas vartotojams. Tokiu būdu tikimasi surinkti dar daugiau informacijos, bei taip išplėsti sistemos funkcionalumą. Galų gale, Google pranešė apie My Ad Centre kūrimą. Tai bus įrankis, kuriame žmogus galės pažymėti, kokios reklamos jam aktualios ir taip išvengti neaktualaus komunikacinio triukšmo.