Inovacijos

Google IO 2019: saugus Youtube, tamsus Android Q ir kitos naujovės

2019 gegužės 15

Kasmetinėje konferencijoje Google IO tradiciškai pristatomos didžiausios kompiuterių pasaulio giganto naujovės ir inovacijos, kurių sulauksime šiemet. Arnoldas Lukošius pristato pačias ryškiausias naujoves: nuo mūsų nebeseksiančių žemėlapių, iki pokalbių kurtiesiems ir nebrangaus Pixel 3a išmaniojo.

_-24 

Android Q  jau pasiekė pirmuosius vartotojus. Kai kuriuose įrenginiuose jau galima įdiegti jos beta versiją. Naujoje OS įdiegta beveik 50 naujų galimybių ir pakeitimų užtikrinančių geresnę privačių duomenų apsaugą.

Tačiau tai tik pradžia. Mašininiu mokymusi pagrįsta išmanaus atsakymo į žinutes sistema mokysis iš vartotojo ir siūlys geriausius reagavimo į gautus pranešimus variantus bei nuspės galimus jūsų veiksmus.

Galų gale, Q turės ir taip ilgai lauktą „tamsųjį režimą“. Tausojančio akis ir akumuliatorių juodo fono, kuris veiktų visuose sistemos puslapiuose, pageidavo daugybė vartotojų._2-27

Android Q leidžia realiu laiku titruoti bet kurio vaizdo šaltinio audio kanalą. Nesvarbu, ar tai būtų internetu siunčiamas vaizdo turinys, ar pačių filmuoti vaizdeliai. Kai kuriomis kalbomis tai veikia net neprisijungus prie interneto.

Automatiniai titrai padės žiūrėti vaizdo turinį triukšmingoje aplinkoje. Tačiau dar svarbiau tai, kad kurtiesiems ir prastai girdintiems atsiras daugiau galimybių matyti užrašytą tekstą. Technologijos naikina dar vieną bendravimo barjerą. Argi ne tam jos ir skirtos?

_3-28

Chrome jau daugybę metų leidžia naršyti internete inkognito režimu. Nuo šiol šį režimą turės ir Google žemėlapiai bei Youtube. Nuo šiol galėsite ieškoti adreso ar naudotis navigacija, o duomenys apie tai nebus įrašyti į jūsų Google paskyrą. Toks režimas pravers ir norint pažiūrėti kažką sau netipiško ir taip išvengti nepageidaujamų rekomendacijų.

Džiugi žinia laukia ir tų, kurie nenori, kad jų naršymo, programėlių naudojimo, lankytų vietų duomenys Google serveriuose būtų saugomi amžinai. Automatinė duomenų ištrynimo funkcija nuo šiol leis nustatyti laiko limitą, kiek jūsų paskyroje sukaupti duomenys gali būti saugomi.

_4-24

Kas nežino, Google Lens yra paieškos pagal vaizdą programėlė. Dirbtinio intelekto pagalbininkas, kuris „pateikia vizualius atsakymus į vizualius klausimus“. Ir šiais metais jis ženkliai paintelektualėjo. Pavyzdžiui, nukreipus telefono kamerą į restorano meniu, Google Lens parodo ne tik kokie patiekalai čia geriausiai vertinami, bet ir jų nuotraukas bei žmonių komentarus.

Google paieškos rezultatas nuo šiol gali būti ir erdvinis papildytos realybės objektas, kurį galima įkomponuoti į realaus pasaulio vaizdą. Pavyzdžiui internete ieškote baldų, nukreipiate telefono kamerą į savo kambarį ir rastų baldų modelius tiesiog įkomponuojate į norimą vietą.

_5-22

Konferencijoje pristatyti ir naujausi Pixel išmanieji telefonai. Šį kartą tai vidutinės klasės Pixel 3a telefonai su plastiko nugarėlėmis, 4 GB RAM ir 64 GB vidine atmintimi, Snapdragon 670 procesoriumi ir piršto atspaudo jutikliu nugarėlėje.

Taip, jie neturi belaidžio įkrovimo ar kelių galinių kamerų. Pixel 3a pasižymi puikiais ekranais ir sklandžiu veikimu. Be to, Google žada mažiausiai 3 metus operatyviai teikti jiems visus programų ir saugos atnaujinimus. Dar svarbiau tai, kad pristatytų Pixel 3a ir Pixel 3a XL telefonų kainos tikrai nesikandžioja.