Išmanieji įrenginiai

Google akiniai – kam reikia kompiuterio ant nosies?

2019 gegužės 29

Beveik lygiai prieš šešerius metus – 2013 m. balandį – pirmieji bandytojai gavo galimybę pažvelgti į pasaulį pro Google Glass akinius. Su susižavėjimu sutiktas, o vėliau kėlęs daugiau baimių dėl grėsmių privatumui, šis technikos stebuklas netrukus tapo patyčių objektu, o po poros metų jo gamyba iš vis nutraukta. Kodėl dabar Google pristato antrąją jų versiją? Atsakymų ieško Arnoldas Lukošius.
 

_-26

Google Glass iš esmės buvo prie akinių rėmelio pritvirtintas, balsu ar pirštu valdomas miniatiūrinis kompiuteris su maža kamera ir veidrodžiu į akį vaizdą nukreipiančiu ekranėliu. Su jais galėjai filmuoti, fotografuoti, tiesiogiai transliuoti tai, ką matai, o ekranėlyje matyti reikalingą informaciją.

Regis, prietaisas turėjo milžinišką potencialą. Jis galėjo būti vertėju, kuris ekranėlyje rodo teksto į kurį žiūrite vertimą, priemone gauti reikiamas žinias, kai užimtos rankos, įrankiu fiksuoti unikalius dalykus iš juos atliekančiojo pozicijos (pvz., chirurgo). Buvo netgi išleista knyga, skirta skaityti Google akiniais. Tad kas įvyko ne taip?

_2-33

Pirmiausia, Google Glass pasirodė nepakankamai tobuli techniškai. Filmuojant akumuliatorius išsikraudavo per kelias minutes, 5 MP raiškos kameros kokybė buvo per žema, o procesorius per silpnas. Tačiau dar svarbiau tai, kad žmonės pradėjo tiesiog bijoti ir nemėgti akinius dėvinčiųjų. Jie jausdavosi lyg po mikroskopu, įtardavo, kad dabar juos slapta filmuoja. Ką jau kalbėti apie Google Glass savininkų gebėjimą koncentruoti dėmesį. Pamatęs tokį akiniuotą vairuotoją, negalėjai būti tikras, kur šis žiūri._3-34

Tačiau geros idėjos nemiršta. 2017 m. projektas atgaivintas. Google pristatė išmanių akinių versiją verslui, o šį mėnesį pristatyta antra jų karta – Glass Enterprise Edition 2. Pasiryžusios išbandyti šį įrenginį įmonės teigia, kad akiniai sumažino produkcijos kaštus, pagerino kokybę ir pagreitino visą darbo procesą.

Darbuotojai su tokiais akiniais gali akimirksniu dalintis matomu vaizdu, konsultuotis net neatitraukdami rankų nuo darbo, ekranėlyje akimirksniu gauti informaciją apie daiktą, kurį laiko rankose. Savo ruožtu, vadovas gali matyti kiekvieną problemą tiesiog darbuotojo akimis. Ir visa tai be jokios gaišaties. Gamyklose, pašto skirstymo skyriuose, prekių sandėliuose, logistikos įmonėse Google Glass tampa nepakeičiamu įrankiu.

_4-29

Nėra abejonių, kad Glass Enterprise Edition 2 bus dar populiaresni. Naujoji versija turi ne tik daug geresnę kamerą, bet ir turi galingą kelių branduolių procesorių su mašininio mokymosi galimybėmis. Jie daug taupiau naudoja akumuliatorių ir dirba greičiau. Be to, bendradarbiaujant su Smith Optic sukurti keli skirtingi apsauginių rėmelių modeliai prisitaiko prie įvairiausių darbo aplinkų. Tačiau svarbiausia tai, kad akiniai dabar turi ir savo Android operacinę sistemą, todėl čia galės veikti įprastos programėlės, o vartotojams bus dar paprasčiau prisitaikyti.

Žodžiu, jei kur nors pašte ar sandėlyje pamatysite darbuotoją, žvelgiantį į jus pro Google Glass akinius, jis ne jūsų veidu su draugais dalinasi, o gauna informaciją. Daug žadėjęs prietaisas pamažu pradeda gyventi naują gyvenimą. Šį kartą be didelio triukšmo. Tačiau, tikriausiai, tik laiko klausimas, kada jis pasieks vis daugiau mūsų gyvenimo sričių.