Gyvenimo būdas

Geriausios susirašinėjimo programėlės: kurią rinktis?

2021-02-02

Šiuolaikinių žmonių komunikacija yra vis labiau tekstinė. Paprasčiau kalbant, mes kaip niekada daug bendraujame žinutėmis – rašydami ir skaitydami. Nieko nuostabaus, kad savo telefone esančią susirašinėjimo programėlę, ko gero, atsidarote dažniau nei bet kurią kitą. Pasaulinėje tokių įrankių rinkoje turime du didžiausius žaidėjus: Facebook Messenger ir WhatsApp. Daugybė žmonių labai ilgai net per daug negalvodami naudoja būtent jas ir dėl nieko nesijaudino. Tačiau prieš kelias savaites Facebook atnaujino abiejų šių paslaugų privatumo politiką, paskatindama diskusijas apie jų saugumą, o milijonai vartotojų pirmąkart ėmė dairytis alternatyvų. Gera naujiena ta, kad jų tikrai esama. Pristatome jums penkias geriausias maksimalų privatumą užtikrinančias susirašinėjimo programėles.

Maksimaliai saugi Signal

Pastarojo mėnesio Signal sprogimas, ko gero, taps pagrindu daugybei mokslinių darbų bei rinkos analizių. Labai ilgai tai buvo tik dar vienas WhatsApp konkurentas, dėmesio sulaukdavęs nebent dėl to, kad vienas šio produktų kūrėjų yra Brian Action, kažkada pradėjęs tą pačią WhatsApp, bet pasitraukęs iš kompanijos, kai šią perpirko Facebook. Didžiausias Signal išskirtinumas – jos šifravimo technologija. Programėlė naudoja end-to-end principą, t. y. siunčiamos žinutės užšifruojamos ne debesyje, o jūsų telefone. Tai reiškia, kad jų iš esmės neįmanoma nulaužti ar kitaip pasisavinti. Saugumas ir privatumas yra pats svarbiausias Signal prioritetas. Kompanija netgi yra pasižadėjusi niekada nebrukti jums reklamų – jos pajamos gaunamos per vartotojų aukas. Nieko nuostabaus, kad programėlę viešai pareklamavo net pats Elon‘as Musk‘as. Beje, po to Signal ir pradėjo augti kaip ant mielių. Prasidedant metams ji turėjo apie 20 mln. vartotojų, o pastarąjį mėnesį sulaukia po 1–2 mln. naujų per dieną.

Privati ir funkcionali Telegram

Dar sparčiau populiarėja visai neseniai 500 mln. vartotojų ribą peržengusi programėlė Telegram. Ją įkūrė didžiausią rusakalbį socialinį tinklą VKontakte kažkada pradėjęs Pavel Durov, iš savo pirmojo verslo, beje, pasitraukęs ir dėl politinių priežasčių, bei labai gerai žinantis, koks svarbus šiuolaikiniame pasaulyje yra privatumas. Jis taip pat yra pasižadėjęs niekada neparduoti Telegram ir visomis išgalėmis saugoti platformos nepriklausomumą. Pareiškimas labai gražus. Kuo išsiskiria pati programėlė? Visų pirma, per Telegram siunčiamos žinutės kruopščiai užšifruojamos, o bandant nulaužti jos netgi gali susinaikinti. Platforma, skirtingai nei Signal, neturi jokių apribojimų pranešimų ilgiui ar prisegamų duomenų dydžiui, todėl gali būti naudojama ne tik asmeniniam bendravimui, bet ir kaip socialinis tinklas: jeigu tik norite, Telegram galite sukurti net 200 000 žmonių susirašinėjimą. Galų gale, čia pilna personalizacijos funkcijų. Programėlės išvaizdą ar funkcionalumą galima pritaikyti prie savo unikalių poreikių.

Apple vartotojams skirta iMessage

Kai tik pradėjo populiarėti WhatsApp, Apple atsakymo ilgai laukti nereikėjo. Kompanija labai greitai pristatė savo alternatyvą jau pasenusiam SMS formatui. iMessage galima pavadinti „SMS‘ais ant steroidų“. Programėlė, lyginant su tradicinių žinučių standartu, turi daugybę privalumų. Čia nėra jokio simbolių limito, vartotojai gali laisvai siųsti nuotraukas, paveikslėlius, vaizdo įrašus, nuorodas ir praktiškai viską, ką tik norisi. Joje netgi yra integruota Apple Pay paslauga. Tai reiškia, kad su iMessage šeimos nariui ar draugui galima persiųsti šiek tiek pinigų. Dar viena smagi smulkmena – Animoji. Tai savotiškas jūsų asmeninis 3D avataras, kurį galite naudoti vietoj įprastų, nusibosti galinčių emodžių. iMessage žinutės, žinoma, taip pat užšifruotos ir praktiškai nenulaužiamos. Programėlė turi tik vieną rimtesnį minusą. Ji veikia tik su iOS. Tai reiškia, kad jeigu rašysite draugui, besinaudojančiam Android, jums teks pasitenkinti tais kukliais 160 SMS simbolių.

Android vartotojams skirta Google Messages

Jeigu iMessage buvo atsakymas WhatsApp‘ui, tai Google Messages buvo kontrargumentas iMessage (konkurencija technologijų pasaulyje yra milžiniška varomoji jėga). Labai ilgai Android neturėjo rimtesnio konkurento iMessage paslaugai. Kiekvienas šią operacinę sistemą naudojantis gamintojas siūlydavo savą žinučių programėlę, savo funkcionalumu gerokai nusileidžiančią iOS atitikmeniui. Galiausiai vartotojams ir buvo pasiūlyta Google Messages. Šis produktas pakeičia jūsų standartinę SMS programėlę ir, be didesnio saugumo, dar prideda kelias svarbias naujas funkcijas. Didžiausias jos pliusas – integracija su kitais Google produktais. Tai reiškia, kad, naudodamiesi šiuo įrankiu, galėsite lengvai dalintis Google Photos, saugomomis nuotraukomis, Google Docs ar Sheets esančiais dokumentais ar netgi paprašyti išmaniojo Google Assistant, kad šis atkapstytų kokią nors reikalingą informaciją.

Ieškantiems maksimalaus privatumo Threema

Tai pats šviežiausias produktas šiame sąraše, mat stabili jo versija rinkoje pasirodė tik praėjusių metų pabaigoje. Vis dėlto, ši programėlė nusipelnė paminėjimo dėl savo ypač aukštų privatumo standartų. Naudojant Threema, visi jūsų kontaktai saugomi pačiame telefone, o ne programėlėje. Kitaip tariant, jūsų informacijos tiesiog neįmanoma nulaužti fiziškai nepasisavinus telefono. Dar daugiau, perskaitytos žinutės akimirksniu ištrinamos be jokių pėdsakų. Tam, kad susijungtumėte su kitais žmonėmis, naudojamas ne telefono numeris ar koks kitas trečiosios šalies įrankis, o aštuonių skaitmenų Threema ID. Įrankis taip pat užkoduoja ne tik tekstinius pranešimus, bet ir vaizdinius bei garsinius pranešimus, siunčiamus dokumentus. Kitaip tariant, saugesnio ir privatesnio komunikacijos kanalo jūs paprasčiausiai nerasite. Tiesą sakant, šios savybės gali netgi apsunkinti naudojimąsi juo. Tad gerai pagalvokite, ar privatumas jums tikrai toks svarbus.