Patarimai

Geriausios programėlės video pokalbiams

2021 gegužės 25

Ko gero, visi mes per pastaruosius metus turėjome daugiau video konferencijų ir pokalbių nei per visą prieš tai buvusį gyvenimą. Be abejo, pandemijai pasibaigus, sugrįšime prie kiek įprastesnių bendravimo ir bendradarbiavimo būdų. Tačiau, kad jau pripratome kalbėti ir susikalbėti per ekranus, ko gero, tokiu būdu komunikuosime aktyviau, nei tai darėme iki 2020-ųjų. Intensyviai naudojant video skambučiams skirtas programėles, labai norisi ir išsirinkti pačią geriausią. Populiariausius pasirinkimus dauguma jau puikiai žinome: Zoom, Skype, Google Meet, Microsoft Teams. Tačiau su šiomis programėlėmis konkuruoja ir daugybė mažiau žinomų vardų, kurie, priklausomai nuo jūsų asmeninių poreikių, gali tapti netgi geresnėmis alternatyvomis. Kokios tos geriausios programėlės video pokalbiams?

Geriausia programėlė asmeniniams pokalbiams – Google Duo

Juk nemanėte, kad Google apsiribos viso labo vienu įrankiu, skirtu video pokalbiams. Skirtumas tas, kad Google Meet pirmiausia sukurtas verslo susitikimams, o štai Google Duo – asmeniniams pokalbiams. Tiesą sakant, programėlei tik pasirodžius, pokalbyje galėdavo dalyvauti tik du žmonės, bet, laikui bėgant, šis funkcionalumas gerokai išplėstas. Į skambutį dabar įsitraukti gali iki 32 pašnekovų. Svarbu paminėti ir tai, kad Google Duo visų pirma sukurtas mobiliosioms platformoms. Tiesą sakant, kai kurios programėlės funkcijos, tokios kaip dalinimasis ekranu, yra prieinamos tik mažajame ekrane. Google Duo patogi ir tuo, kad čia nėra jokių limitų susitikimų trukmei. Nei asmeninių, nei grupinių. Idealus pasirinkimas nuotoliniam draugų ar šeimos vakarėliui. Android vartotojai programėlę savo telefonuose ras instaliuotą iš anksto (tai Google paketo dalis), o turintys įrenginius su iOS ją nesunkiai ras AppStore. 

Geriausia atviro kodo programėlė – Jitsi Videobridge

Garsusis muzikantas David‘as Bowie dar dešimtajame dešimtmetyje internetą palygino su punk roku. Pastarasis juk alsavo DIY (pasidaryk pats) dvasia, o internetas tiesiog nuostabiai tęsia šios kultūros tradicijas. Jeigu tik norisi, čia galima pasigaminti praktiškai bet ką. Net nereikia būti ypač patyrusiu programuotoju. Tokią galimybę jums suteiks atviro kodo video pokalbių programėlė Jitsi Meet. Nors ir mažai žinoma, savo galimybėmis ji nelabai kuo nusileidžia tokiems gigantams kaip Zoom. Tereikia paspausti mygtuką Pradėti ir galėsite be problemų dalintis ekranu, įrašyti pokalbius, dalyvauti pokalbiuose be laiko limito ar talpinančiuose 100 žmonių. Tai versija, skirta masinei auditorijai. O štai mėgstantys gyventi pasidaryk pats dvasia gali keliauti į papildomą Jitsi Videobridge platformą, kuri suteikia galimybę įrankį tarsi sukurti iš naujo: pridėti ir panaikinti funkcijas, pakeisti išvaizdą, koreguoti valdymą ir kitaip pritaikyti programėlę prie individualių poreikių. 

Paprastas įrankis tiek darbui, tiek asmeniniams pokalbiams – Whereby

Kaip ir absoliuti dauguma praktiškų skaitmeninių įrankių, video pokalbių programėlės paprastai turi nemokamą ir mokamą versijas. Renkantis sau tinkamiausią, labai naudinga ieškoti balanso tarp funkcijų, kurių jums tikrai reikia, ir be kurių jūs galėtumėte išsiversti. Whereby įrankis jį kaip tik ir siūlo. Programa jums leidžia arba be jokių apribojimų bendrauti dviese, arba atidaryti susitikimų kambarį, kuriame vienu metu gali būti iki 50 žmonių (beje, jam galėsite suteikti unikalų vardą bei dalintis labai paprasta nuoroda, o ne Zoom‘ui būdinga sudėtinga raidžių bei skaičių kombinacija). Whereby turi ir pluoštą patogių papildomų funkcijų: susirašinėjimą, galimybę dalintis ekranu, dalyvių nutildymą arba išmetimą, taip pat galimybę kurti grupes grupėje. Valdymas greitas, paprastas ir lengvai perprantamas. Žinoma, programėlės funkcionalumą visada galite išplėsti dar labiau įsigiję mokamą versiją. 

Daugybė nemokamų funkcijų – Glip Pro

Kai kurie žmonės programos gerumą vertina pagal tai, kiek funkcijų ši turi. Kuo daugiau – tuo geriau. Jeigu esate vienas iš tokių žmonių, jums tikrai reikėtų duoti šansą Glip Pro. Net ir nemokama šios programėlės versija suteikia visą pluoštą funkcijų, kurias kitur vargu ar gausite. Visų pirma, su Glip Pro vienu metu susitikime gali dalyvauti net iki 100 žmonių – pakankamai net ir labai gausiam kolektyvui. Dar daugiau, pokalbių laikas praktiškai neribojamas. Teoriškai jie nepertraukiamai gali trukti net iki 24 valandų (tai galioja tiek asmeniniams, tiek grupiniams pašnekesiams). Programėlė taip pat siūlo visas kitas dažnai naudojamas funkcijas: dalinimąsi ekranu, pokalbių įrašymą, susirašinėjimą, užsklandas ir t. t. Jeigu norėsite, galėsite netgi išbandyti, kaip veikia transkribavimo sistema. Ji tikrai ne tobula, bet padės lengviau pasižymėti svarbiausius susitikimo punktus. 

Patogi ir paprasta – Spike

Video pokalbių programa Spike sukurta specialiai žmonėms, kurie visai nenori atskiros programėlės telefone ar kompiuteryje. Tai galimybė susitikimus organizuoti tiesiog naršyklėje. Šiaip jau Spike yra labai sparčiai populiarėjanti ir patogi el. laiškų programėlė. Kūrėjai tiesiog nutarė išplėsti jos funkcionalumą, pridėdami dar vieną bendravimo galimybę. Norint naudotis video pokalbių paslauga jums net nereikės niekur registruotis. Užteks paprasčiausiai surinkti interneto puslapio adresą, įvesti savo vardą (ar slapyvardį) ir spustelėti mygtuką Join Video Chat Meeting. Sistema sugeneruoja specialų URL kodą, kuriuo pasidalinę su reikiamais žmonėmis pradėsite susitikimą. Vienu metu jame gali dalyvauti net iki 200 žmonių, tad Spike tiks net nedideliems renginiams. Čia taip pat nėra jokių limitų pokalbių trukmei, galima dalintis ekranu ir t. t. Paprastas ir lengvai naudojamas įrankis be jokių papildomų komplikacijų.