Gyvenimo būdas

Kad Valentino dienos nereikėtų sutikti vieniems: geriausios pažinčių programėlės

2020 vasario 3

Kai tokią didelę savo gyvenimo dalį praleidžiame internete, visai nenuostabu, kad vis dažniau jame ieškome sau ir romantinių partnerių. Į pasimatymų aplikacijas galite žiūrėti ir skeptiškai, ir pašaipiai, ir ciniškai, ir visaip kaip kitaip, bet tai nekeičia fakto, kad visame pasaulyje jas naudoja milijonai žmonių. Nemaža dalis jų galop netgi suranda tai, ko ieškojo. Tačiau pastaruoju metu tokio pobūdžio programėlių atsiranda vis daugiau. Jos visos veikia vis šiek tiek kitokiu principu, o dažnai netgi ir savotiškai specializuojasi. Kaip šioje gausoje išsirinkti tą, kuri jums padėtų pasirinkti geriausiai ir teisingiausiai? Artėjant Valentino dienai, pristatome Lietuvoje veikiančias pasimatymų aplikacijas, kurios tikrai gali jums padėti ją praleisti ne vieniems.

Tinder

Žinoma, šį sąrašą tiesiog privalu pradėti būtent nuo jos. Tai neabejotinai pati populiariausia pasimatymų aplikacija pasaulyje. Apie ją ir jos efektą žmonių romantiniams gyvenimams jau spėta prirašyti tūkstančius straipsnių ir netgi šiek tiek knygų. Kuo ji tokia ypatinga? Visų pirma, savo labai paprastu naudojimosi mechanizmu. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įvesti esminius duomenis apie save (jeigu jungsitės per Facebook, net ir ši informacija bus sugeneruota automatiškai), parinkti kelias – pageidautina – idealiai apšviestas nuotraukas ir, jei norite, pridėti trumpą aprašymą. Tada teliks nustatyti atstumą, kuriuo toliausiai galėtų būti nutolusi jūsų potenciali pora ir pradėti swipe’inti. Žmogaus anketą paslenkant į vieną pusę, išreiškiamas susidomėjimas, paslenkant į kitą… Jeigu du žmonės patinka vienas kitam – „it’s a match!“. Galite tęsti pažintį susirašinėdami. Didžiausia Tinder problema – jo masiškumas. Čia tiek daug žmonių, kad beveik garantuotai susidursite su keistuoliais. Be to, daug kalbama ir apie tai, kad Tinder gana smarkiai iškreipia „pasimatymų rinkos“ vaizdą. Kaip ten bebūtų, ne per daug įpareigojančiai paieškai jis puikiai tinka. 

Bumble

Jeigu Tinder reputacija, kaip platformos skirtos vienos nakties nuotykių paieškai, jūsų pernelyg nežavi, Bumble gali būti ta alternatyva, kurios ir ieškote. Šią aplikaciją, ko gero, būtų galima pavadinti feministiškesne Tinder versija. Ką turime omenyje? Esminis jos bruožas tas, kad kontaktą čia visada pirmoji turi inicijuoti moteris – vyras gali tik atsakyti į jos žinutę. Be to, atsakymams čia uždėtas laiko limitas. Jeigu nieko neparašysite 24 valandas, kontaktas paprasčiausiai bus automatiškai ištrintas. Bumble veikimo mechanika taip pat per daug nesiskiria nuo Tinder (šiek tiek kitokie tik swipe’inimo judesiai). Tiesa, savo anketoje galėsite apie save papasakoti gerokai daugiau ir išsamiau. Dėl visų šių priemonių Bumble tikrai yra geresnis pasirinkimas ieškantiems kažko rimtesnio. Tiesa, egzistuoja mažytė problema. Populiarumu ši aplikacija tikrai negali lygiuotis į Tinder, tad įpratusiems prie pastarosios gali kiek trūkti pasirinkimo. 

Happn

Didžiausias šios aplikacijos išskirtinumas – tai labai įdomus jos veikimo principas. Happn siekia jus suvesti su žmonėmis, su kuriais jūs ir taip prasilenkiate kasdieniniame gyvenime. Tiesiogine ta žodžio prasme. Jeigu Tinder’yje jūs nustatote savotišką paieškos radiusą ir po to telefone matote visus žmones, atitinkančius jūsų paieškos kriterijus, tai Happn dienos eigoje stebi, kokiose vietose būnate bei kokiomis gatvėmis vaikštote. Ši informacija sukryžminama su kitų vartotojų, o jums pateikiami žmonės, kuriuos galbūt jūs net ir esate matę, bet neišdrįsę užkalbinti. Kitaip tariant, aplikacija bando ištrinti ribą tarp realaus ir virtualaus pasaulių. Tiesa, didžiausias Happn išskirtinumas kai kam gali pasirodyti ir kaip pakankamai didelis minusas. Juk jeigu dirbate ar gyvenate labai arti žmogaus, su kuriuo turėjote nelabai pavykusį pirmą pasimatymą, jo po to vengti gali būti labai sunku. 

OkCupid

Tai įrankis žmonėms, kurie ieško ne neįpareigojančio flingo, o rimtesnių santykių. OkCupid – tai įrankis su ilgametėmis tradicijomis. Projektas iš pradžių veikė kaip „tradicinė“ pažinčių svetainė ir tik vėliau virto aplikacija. Jeigu Tinder savo vartotojams leidžia būti gana paviršutiniškiems ir žmones vertinti tiesiog iš nuotraukų gražumo, tai OkCupid iš jūsų pareikalaus gerokai daugiau. Kurdamiesi anketą gausite šiek tiek padirbėti. Čia reikės atsakyti į nemažai klausimų apie savo vertybes, požiūrį į santykius ir šeimą, ko tikitės iš partnerio, ko norite iš gyvenimo ir t.t., ir pan. Aplikacijos algoritmas jums siūlys panašiai mąstančius žmones. Toks veikimo principas turi ir pliusų, ir minusų. Viena vertus, galėsite būti tikri, kad būsite suvedinėjami tik su „rimtais žmonėmis“. Kita vertus, galite pasigesti spontaniškumo ir nuotykio jausmo. Ypač jeigu nemanote, kad romantinių santykių sėkmingumą galima numatyti naudojant algoritmą.

Kokių aplikacijų verta laukti?

Dar pora puikių aplikacijų Lietuvoje, deja, dar nėra, bet jų pasirodymų tikrai verta laukti iš anksto. Viena iš jų tai padaryti turėtų jau visai netrukus. Kam įsirašinėti naują įrankį, jeigu jau turite Facebook? Facebook Dating funkcija JAV sėkmingai veikia jau kurį laiką. Šis socialinis tinklas juk jau ir taip gana dažnai būdavo naudojamas romantinėms pažintims megzti. Dating funkcija yra pačioje Facebook aplikacijoje ir aktyvuojama paspaudus ant trijų horizontalių brūkšnelių. Didžiausias jos privalumas tas, kad Facebook jau ir taip daug žino apie mus, todėl siūlo žmones su tais pačiais interesais ar bendrais pažįstamais. Ne ką mažiau intriguojanti ir Hinge aplikacija, kuri „sukurta tam, kad būtų ištrinta“. Vartotojai čia skatinami anketoje apie save papasakoti kuo daugiau: atskleisti viską, pradedant politinėmis pažiūromis ir baigiant norimu vaikų skaičiumi. Toks išsamumas labai padeda išfiltruoti visiškai netinkamus potencialius partnerius ir surasti rimtą antrąją pusę. Ne veltui Hinge save ir pozicionuoja ne kaip „dating“, o „relationship“ aplikaciją.