Gyvenimo būdas

Geriausios kalėdinių tech dovanų idėjos

2022-12-22

Kalėdinių dovanų paieškos gali pavirsti tikru išbandymu, kurį ne visi ir atlaiko! Viena vertus, nesinori dovanoti kažko banalaus, nepraktiško, neišvengiamai atsidursiančio spintos gilumoje. Antra vertus, tai, kas labai naudinga vienam, kitam atrodys absoliučiai nepraktiška. Tačiau žinote, su kuo tikrai neprašausite? Su technologinėmis dovanomis. Išmaniuosius prietaisus naudojame kiekvienas ir gyvenimo be jų jau nebeįsivaizduojame. Pasirinkimų taip pat daugybė. Kažką praktiško ir naudingo surasite artimajam su pačiais įvairiausiais poreikiais. Štai kelios geros kalėdinių tech dovanų idėjos.  

Kokį telefoną dovanoti per 2022 m. Kalėdas? 

Telefonas – labai vertinga, bet tuo pačiu ir šiek tiek rizikinga dovana. Juk tikrai nenorite prašauti ir artimam žmogui padovanoti tokį modelį, kuris šiam nelabai tiktų ir patiktų. Renkant telefoną, reikėtų įvertinti kelis svarbiausius faktorius.   

Kokį flagmaną dovanoti per 2022 m. Kalėdas? 

Flagmanai – geriausia, ką turi pasiūlyti telefonų gamintojai: geriausios kameros, galingiausi procesoriai, ryškiausi ekranai. Prieš rinkdami dovanojamą modelį, atkreipkite dėmesį, kokiu prietaisu žmogus naudojasi šiuo metu. Jeigu nesate girdėję nusiskundimų, ko gero, neprašausite nupirkę to paties gamintojo produktą. Tarkime, Samsung vartotojui parinkite naujesnį modelį. Kodėl tai geras sprendimas? Tiesiog taip bus paprasčiau perkelti visus duomenis, be to, artimasis jau yra pripratęs prie tam tikros vartotojo sąsajos, valdymo subtilybių. Gera naujiena ir ta, kad daugybę flagmanų šiuo metu galima įsigyti labai palankiomis sąlygomis. Samsung Galaxy S22 modeliai dabar ne tik pigesni, bet dar ir parduodami su antru telefonu Samsung Galaxy A13 arba su išmaniuoju laikrodžiu. Žinoma, dėmesio vertų gamintojų yra ir daugiau. Xiaomi 12 ir Xiaomi 12T Pro gali pasiūlyti puikų kainos ir kokybės santykį. OnePlus 10 Pro išsiskiria itin sklandžiai veikiančia operacine sistema, galia ir didele baterijos krovimo sparta. Na ir žinoma, negalima pamiršti iPhone. Daugiau dėmesio verta atkreipti į didesnio formato iPhone 14 Plus ir į Dynamic Island technologiją turinčius iPhone 14 Pro.

Kokį vidutinės klasės telefoną dovanoti per 2022 m. Kalėdas?

Jeigu norite išrinkti tikrai kokybišką telefoną, nebūtina žvalgytis vien tik į flagmanus. Vidutinės klasės modeliai pastaraisiais metais tobulėja itin sparčiai ir šiandien gali pasiūlyti praktiškai viską, ko gali prireikti: geras kameras, sklandžiai veikiančią operacinę sistemą, kokybiškus ekranus, talpias baterijas, 5G ryšio galimybę, ir t. t. Pirmiausia čia reikėtų paminėti Samsung Galaxy A53. Subtilaus dizaino telefonas turi praktiškai viską. Dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad gamintojas įsipareigoja jam atnaujinimus teikti net ketverius metus, tad telefonu ramiai bus galima naudotis labai ilgą laiką. Sustoti verta ir prie Xiaomi 12 Lite bei Xiaomi 12T. Tai šiek tiek supaprastintos flagmano versijos, vis tiek pasižyminčios puikiu greičiu ir sklandžiu veikimu. Galų gale, simpatijų tikrai nusipelnė ir OnePlus Nord serijos modeliai. Jie už kainą pasiūlo maksimalią vertę. Tokios dovanos gavėją tikrai sužavės ypač sklandi Nord CE 2 bei Nord 2T operacinė sistema.  

Kokį išmanųjį laikrodį dovanoti per 2022 m. Kalėdas? 

Išmanieji laikrodžiai – nuolat populiarėjanti dovana. Nesunku suprasti, kodėl. Šie prietaisai šiandien gali gerokai daugiau nei vien tik skaičiuoti žingsnius ar pulsą. Jie pasiūlo judėjimo programas, galimybę kontroliuoti Spotify, atsiliepti į skambučius. Jeigu išmanusis laikrodis dar ir turi eSIM funkciją, savininkas gali skambinti, gauti el. laiškus ar klausytis muzikos net ir būdamas toli nuo telefono. Jeigu artimam žmogui norite padovanoti tokią laisvę, pagalvokite apie Samsung Galaxy Watch5. Jį verta rinktis ir dėl to, kad dovanų gausite ir ausines Samsung Galaxy Buds Live. Žodžiu, dvi dovanos vienu ypu. Jeigu brangus žmogus daug sportuoja, jam labiau tiks Samsung Galaxy Watch5 Pro – atsparesnė, ištvermingesnė modelio versija. Beje, kartu su juo gausite ir Samsung Galaxy Watch4. Kalbant apie sportą, sudominti turėtų ir Garmin bei Huawei modeliai. O jei dovanos ieškote vaikui, suteikite šansą Gudručiui. Šis laikrodis – puiki alternatyva atžalai, kuri dar nėra pasirengusi nuosavam išmaniajam telefonui.   

Kokias belaides ausines dovanoti per 2022 m. Kalėdas? 

Gyvenimą be belaidžių ausinių labai sunku įsivaizduoti. Labiausiai dėl to, kad vartojame vis daugiau garsinio turinio – klausomės muzikos, tinklalaidžių, audioknygų. Be to, nuotolinio/hibridinio darbo eroje daug susitikimų vyksta nuotoliniu būdu ir ausinės virsta būtina profesine priemone. Taigi, su tokia dovana tikrai neprašausite. Pasirinkimas turėtų priklausyti ir nuo to, kokį telefoną naudoja dovanos gavėjas. Jeigu tai Samsung, rinkitės Samsung Galaxy Buds Pro arba Samsung Galaxy Buds Live. Šie išmanieji prietaisai lengviau susijungs tarpusavyje, sudarys sklandžiau veikiančią ekosistemą. Tas pats galioja ir iPhone. Šių telefonų savininkai komfortabiliausiai jausis su AirPods ar AirPods Pro. Tačiau tikrai neignoruokite ir išskirtinai audioįrangos gamintojų. JBL turi kone didžiausią tiek paprastų, tiek uždedamų ausinių pasirinkimą. Čia surasite kažką kiekvienam. O tikrą muzikos gurmaną neabejotinai nudžiuginsite Bang&Olufsen gaminiu. 

Kokius išmanius daiktus dovanoti per 2022 m. Kalėdas? 

Kaip bebūtų, telefonų ar išmaniųjų laikrodžių visiems artimiesiems, deja, nepadovanosime. Visgi yra daugybė smulkesnių, bet labai praktiškų išmaniųjų daiktų, kurie tikrai pradžiugins giminaičius ar draugus. Gyvenimą tikrai palengvins belaidis kroviklis. Jį laikyti galima tiesiog ant darbo stalo ir bėgant dienai vis pamaitinti telefono bateriją. Beje, rinktis galite ir tokius kroviklius, kurie vienu metu gali maitinti net tris prietaisus. Kita naudinga dovana – automobiliui skirtas belaidis kroviklis, tikrai pradžiuginsiantis žmogų, daug laiko praleidžiantį šioje transporto priemonėje. Užmaršų, vis ką nors pametantį artimąjį nudžiuginsite išmaniuoju daiktų ieškikliu. Pritvirtintas, pavyzdžiui, prie raktų, Apple AirTag ar Samsung Galaxy Smart Tag fiksuos jų buvimo vietą ir leis ją matyti tiesiog telefono ekrane. Išmanumo galite padovanoti ir žvejoti mėgstantiems artimiesiems. Deeper echolotai šiuolaikines technologijas naudoja tam, kad sudarytų labai tikslų povandeninį žemėlapį ir taip padėtų džiaugtis dar didesniu laimikiu.

Tai tik kelios paprastos dovanų idėjos. Daugiau jų rasite panaršę po Tele2 e. parduotuvę.