Išmanieji įrenginiai

Geriausios iPhone 13 Pro fotografavimo funkcijos

2022-01-04

Tik pasirodžiusi prekyboje, naujoji iPhone 13 serija kaipmat tapo viena populiariausių visoje išmaniųjų telefonų rinkoje. iPhone labai lengva įsimylėti. Tam apstu priežasčių. Pradedant galia ir dizainu, baigiant sklandžiai veikiančia operacine sistema bei suderinamumu su kitais Apple prietaisais. Tačiau iPhone ypač žinomi dėl fotografijos sugebėjimų. Šie telefonai turi ne tik aukščiausio lygio jutiklius, bet ir yra apginkluoti pažangiausiais dirbtinio intelekto sprendimais, apdorojančiais objektyvų fiksuojamą medžiagą. Patys pažangiausi serijos modeliai – iPhone 13 Pro ir iPhone 13 Pro Max – netgi turi sugebėjimų, apie kuriuos daugybė vartotojų nė nežino. Tačiau neišnaudoti jų būtų tikras nusikaltimas. Pristatome iPhone 13 Pro funkcijas, kurios jūsų fotografijos įgūdžius pakels į kitą lygį.

iPhone 13 Pro macro režimas

 iPhone 13 Pro – pirmasis serijos telefonas su macro fotografijos režimu. Jis naudoja itin plataus kampo objektyvą, todėl geba sufokusuoti net ir pačius mažiausius, vos kelių centimetrų dydžio objektus (tikras entomologų džiaugsmas). Kaip jį aktyvuoti? To daryti jums visiškai nereikia. iPhone dirbtinis intelektas tai padaro ir pats. Įsijunkite kameros programėlę ir priartėkite prie norimo užfiksuoti smulkaus objekto. Sistema supras, ką norite padaryti ir pati aktyvuos itin plataus kampo jutiklį. Toks intuityvumas tuo pačiu metu ir labai naudingas, ir kartais gali erzinti. Juk ne visada norisi, kad procesas būtų toks paprastas. Kartais norime tarsi apsisunkinti gyvenimą, kad išgautumėme originalesnį rezultatą. Nieko baisaus – jeigu jūsų telefone veikia ne senesnė sistema nei iOS 15.1, turėsite galimybę macro funkciją tiesiog laikinai deaktyvuoti. Beje, dar vienas tokio režimo privalumas – galimybė pasirinkti, ką būtent sufokusuoti. Jums tereikia spustelėti norimą objektą. Dirbtinis intelektas tada viską padarys pats. Macro funkcija gal ir nėra ta, kurią naudosite nuolat, bet rutinai paįvairinti ir originaliems kadrams fiksuoti ji tinka tiesiog idealiai. 

iPhone 13 Pro Cinematic režimas

Pristatant naujuosius iPhone 13 ypatingai daug kalbėta būtent apie Cinematic režimą. Kas tai yra? Kaip jau sufleruoja pavadinimas, tai yra filmavimo funkcija. Dirbtinis intelektas susifokusuoja į pagrindinį objektą ir jį stabilizuoja, sukurdamas jausmą, kad video filmuotas profesionalia kamera. Režimas veikia tiek su pagrindine, tiek su plataus kampo, tiek su telephoto, tiek su asmenukių kamera. Rezultatai iš tiesų įspūdingi ir verti susižavėjimo. Prieš filmuojant reikėtų atsiminti kelis svarbius dalykus. Visų pirma, žinoti, kaip veikia automatinio refokusavimo funkcija. Ji naudinga, kai kadre yra daugiau žmonių, o jūs norite fiksuoti tik vieną. Tokiu atveju užtenka tiesiog spustelėti atitinkamą ekrano zoną. Sistema taip pat labai išmaniai atpažįsta kraštines t. y. supranta, kas yra jūsų dalis, o kas jau nebe (tarkime, ji žino, kad kepurė yra jūsų dalis, o ne šiaip aplinkos detalė). Cinematic režimas žavus ir tuo, kad jis tiesiog skatina eksperimentuoti, išbandyti naujus kameros naudojimo būdus. Jis netgi suteikia galimybę redagavimo veiksmus atlikti jau turint nufilmuotą video. Naudojant vos kelis mygtukus, turimą medžiagą pakeisti galima beveik neatpažįstamai. 

iPhone 13 Pro optinis priartinimas

iPhone 12 Pro turėjo itin pažangią 2x optinio priartinimo funkciją. iPhone 13 žengia dar vieną žingsnį pirmyn. Naujųjų modelių Telephoto jutikliai vaizdą optiniu būdu priartina trigubai. Aktyvuoti 3x optinio priartinimo funkciją įprastame fotografavimo režime labai paprasta. Jums užteks tiesiog spustelėti ekrano apačioje esančia 3x ikonėlę. Tačiau ar žinojote, kad ją galite naudoti ir su Portrait režimu? Tiesiog spustelėkite įprastą 1x ikoną. Sistema automatiškai persijungs į optinį priartinimą. Kadangi iPhone 13 Portrait režimas jau ir taip veikia puikai, pastaroji funkcija nuotraukoms suteikia tik dar daugiau detalumo ir ryškumo. Iš optinio priartinimo daugiau išspausite, jeigu naudosite jį kartu su kitomis funkcijomis: Portrait Lighting efektais, filtrais ar karpymo įrankiais. Viską derindami išgausite informacijos pilnus bei tuo pačiu stilistiškai unikalius kadrus. 

iPhone 13 Photographic Styles funkcija

Photographic Styles – tai iPhone 13 funkcija, apie kurią, tiesą sakant, žino ne tiek ir daug žmonių. O gaila, nes tai pakankamai gera alternatyva įprastiems filtrams ir unikalus nuotraukų redagavimo įrankis, kuris tikrai padės Instagrame išsiskirti originalumu. Šią funkciją surasite atsidarę kameros programėlę ir spustelėję rodyklėlės ikoną. Taip ekrano apačioje atversite naują submeniu. Pasirinkite jame ikoną, atrodančią kaip keli langeliai. Štai jūs ir Photographic Styles režime. Rinktis galite iš Standartinio, Rich Contrast, Vibrant bei Cool vaizdo. Taip pat turite galimybę šokinėti nuo vieno prie kito bei išsirinkti, kuris labiausiai tinka konkrečioje situacijoje. Photographic Styles nuo įprastų filtrų skiriasi pora aspektų. Kiekvieno iš jų toną bei šilumą galite reguliuoti individualiai, sukurdami unikalius derinius. Tuo pačiu toks režimas beveik neredaguoja odos tono ar dangaus spalvos, todėl jie visada atrodys labai natūraliai. Galų gale, sistema atsimena jūsų korekcijas konkrečiam Photographic Style. Tarkime, jeigu pakoregavote standartinį, kitą kartą jis veiks lygiai taip pat, kaip ir tada, kai paskutinį sykį išjungėte kameros programėlę. 

iPhone 13 Pro nuotraukų redagavimas iMovie

iOS išsiskiria turtingu ir funkcionaliu nuotraukų redagavimo rinkiniu. Jeigu juo dar nesinaudojate, pats metas pradėti. Labai greitai pastebėsite, kaip pavyksta išgauti vis įspūdingesnių kadrų. Praktiškai visi užfiksuoti kadro aspektai gali būti koreguojami, o jeigu tik panorėsite, labai greitai netgi susikursite savo braižą, iš kurio Instagrame jus atpažins akimirksniu. Tas pats rinkinys tinka ir video redagavimui. Vis dėlto, tokiais atvejais dar protingiau yra naudoti iMovie programėlę. Su ja labai patogiai karpysite turimą medžiagą, o po to ją suklijuosite atgal pagal savo poreikius. Tam nereikia nei jokių specialių žinių, nei montuotojo talento – dirbtinis intelektas pasižymi nepaprastu intuityvumu ir daug ką padarys už jus. Labai naudinga, jeigu video norite pasidalinti čia ir dabar, o ne perkelti medžiagą į kompiuterį. Nepamirškite, kad iPhone 13 sukasi A15 Bionic procesorius, užtikrinantis greitą ir sklandų procesą.