Išmanieji įrenginiai

Septynios iOS funkcijos, kurias reikėtų išbandyti

2020 spalio 6

Lyginant su savo pirmtake, naujoji iOS 14 vadinama bene labiausiai pasikeitusia iPhone operacine sistema. Tokio apibūdinimo ji visiškai nusipelnė. iOS 14 iš tikrųjų vartotojams siūlo visą pluoštų funkcijų, kurių iPhone modeliuose iki tol nebuvo. Ryškiausias inovacijas galima apibūdinti vienu žodžiu: personalizacija. iPhone savininkai nuo šiol gali prisitaikyti telefoną prie savo poreikių ar skonio. Tik naršyti po telefono nustatymus ir ieškoti, ką čia juose pakoregavus, ne kiekvienas turi laiko ar noro. Tiesą sakant, dėl šios priežasties ne kiekvienas atlieka korekcijas ir toms funkcijoms, kurios naudojimąsi telefonu iš tiesų paverčia dar patogesniu. Tačiau, pakeitę vos kelis nustatymus, sau tikrai suteiksite gerokai daugiau komforto.

Įjunkite Do Not Disturb režimą

Išmanusis telefonas – nuostabus įrankis, bet ir jis turi šalutinių poveikių. Vienas jų – priklausomybė nuo ekranų. Medikai jau senokai pastebėjo, kad jie ypač kenkia mūsų miego kokybei, didina streso lygį. Šias problemas akivaizdžiai mato ir pati Apple. Tam į iOS ir buvo įdiegta Do Not Disturb funkcija. Ji nutildo visus programėlių pranešimus ir skambučius. Įjungti ją galite tiek rankiniu būdu, tiek nustatydami poilsio grafiką. Jeigu bijote, kad praleisite kokį nors labai svarbų skambutį, nusiraminkite. Do Not Disturb funkciją galima užprogramuoti taip, kad pasirinkti kontaktai būtų praleisti pro šią apsauginę sieną.

Padarykite tekstą lengviau skaitomą

Daug kalbame apie tai, kad savo išmaniuosiuose telefonuose vartojame vis daugiau video turinio. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad juose ir labai daug skaitome. Pasirūpinkite savo akimis ir iPhone ekraną pakoreguokite taip, kad šis procesas teiktų daugiau malonumo. Nueikite į nustatymus ir pasirinkite juose Display & Brightness. Naujame lange pamatysite skiltį Text Size. Čia rasite svirtelę, kuri padės koreguoti teksto dydį. Beje, šalia Text Size yra ir funkcija Bold Text. Ji tekstą dar labiau paryškins.

Pridėkite papildomą piršto atspaudą

Pavasarį pasirodęs iPhone SE sugrąžino kiek primirštą iPhone funkciją – piršto atspaudų skaitytuvą (kituose modeliuose jį pakeitė veido atpažinimo funkcija). Jo nuskaitymo procesas yra būtina dalis, norint paruošti telefoną naudojimui. Tačiau ar žinojote, kad pridėti galite ne vieno piršto biometrinę informaciją? Tai padaryti labai paprasta. Tiesiog įsijunkite nustatymų programėlę ir pasirinkite joje Touch ID & Passcode. Sistema paprašys jus įvesti savo PIN kodą. Kai tai padarysite, pasirinkite Add a fingerprint ir atlikite tuos pačius veiksmus, kuriuos jau padarėte tik nusipirkę telefoną, tik šįsyk naudokite kitą pirštą.

Papildomi veido atpažinimo sprendimai

Visgi dauguma iPhone savininkų šiandien jau naudojasi veido atpažinimo technologija. Apple šioje srityje praktiškai neturi sau lygių. Įrankis veikia ypač tiksliai ir greitai. Tačiau, deja, ne tobulai. Kartais jis tiesiog atsisako veikti. Išeitimi gali taip Alternate Appearance funkcija. Ji jūsų veidą nuskaito kitu kampu. Kitaip tariant, suteikia algoritmui daugiau informacijos, taip palengvindama jam darbą. Nustatymuose paspauskite Face ID & Passcode. Sistema paprašys jūsų įvesti savo PIN kodą. Kai tai padarysite, pasirinkite Set Up An Alternate Appearance. Dabar teliks pakartoti procesą, kurį jau atlikote pirmą kartą įjungdami savo iPhone.

Atsisakykite automatinio apšvietimo

Išmaniųjų telefonų baterijos netobulėja taip greitai, kaip kiti komponentai, tad energijos taupymas yra aktualus kiekvienam iPhone savininkui. Stipriausią efektą pajusite tiesiog reguliuodami savo ekrano apšvietimo lygį. iOS automatiškai jį koreguoja, priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Tačiau jūs galite tai daryti rankiniu būdu ir, pavyzdžiui, baterijai tuštėjant, gerokai sumažinti ekrano ryškumą. Jums tereikia nustatymuose pasirinkti Accessibility. Atsivėrusiame lange paspauskite Display & Text Size. Puslapio apačioje pamatysite jungiklį prie užrašo Auto-Brightness. Išjunkite jį. Nuo šiol, norėdami pakoreguoti apšvietimo lygį, tiesiog atsidarykite Control Center langą.

Aktyvuokite tamsųjį režimą

Baterijoje esančią energiją padės taupyti ir kita pakankamai šviežia iOS funkcija – tamsusis režimas. Jį aktyvavus, visi balti vartotojo sąsajos fonai virsta juodais. Telefonas taip ne tik eikvoja mažiau energijos (jam reikia apšviesti gerokai mažiau pikselių), bet ir atrodo stilingiau, paslaptingiau… Jeigu norite aktyvuoti tamsųjį režimą, nustatymuose paspauskite Display & Brightness. Atsivėrusiame lange pasirinkite Dark. Nuo šiol visos Apple ir dauguma trečiųjų šalių programėlių bus stilingai tamsios.

Suteikite daugiau kontrolės Control Center‘iui

Control Center – tai labai patogi jūsų telefono zona, kurioje galite greitai perjungti dainas, įjungti ar išjungti Wi-Fi ir t. t. Tačiau vien tuo apsiriboti nebūtina. Į Control Center galite perkelti daugelį kitų programėlių ar funkcijų. Tiesiog nustatymuose susiraskite Control Center ir pasirinkite Customize Controls. Naujame lange pamatysite į šią zoną jau sudėtus įrankius. Juos iš ten ištrinsite paspaudę raudoną minuso ikonėlę, o naujus pridėsite paspaudę žalią pliuso simbolį. Rekomenduojame pasirinkti tas funkcijas, kurias naudojate dažniausiai. Pavyzdžiui, apšvietimo lygio reguliatorių, programėlę Wallet, tamsiojo režimo mygtuką ir pan.