Išmanieji įrenginiai

Geriausios 2020 m. Android programėlės (I dalis)

2020-11-11

Išmanusis telefonas be programėlių – lyg automobilis be degalų. Gali iš visų jėgų spaudinėti pedalus ir sukinėti vairą, bet vargu, ar tai padės nukeliauti iš taško A į tašką B. Šie įrenginiai šiandien tapo kišenėje telpančiais superkompiuteriais, skirtais bendrauti, žaisti, dirbti, vartoti video bei audio turinį ir t. t. Ir nors apie pačius telefonus kalbame daug ir dažnai, žavėdamiesi Samsung Galaxy Note 20 Ultra funkcionalumu, OnePlus Nord kainos ir kokybės santykiu, Xiaomi Mi 10T Pro galia ar Samsung Galaxy S20FE stilingumu, juos dar labiau pagerinančias programėles pagiriame rečiau, negu derėtų. Todėl šį kartą kviečiame kartu panaršyti po Google Play parduotuvę ir atkreipti dėmesį į tas, kurias tikrai vertėtų jau šiandien įsirašyti į savo Android.

Geriausias asmeninis pagalbininkas

Taip, išmanieji asistentai Lietuvoje vis dar išlieka gana retai naudojamu įrankiu. Dėl to per daug stebėtis neverta. Kaltas kalbinis barjeras. Žinoma, tik laiko klausimas, kada Google Assistant pradės suprasti lietuviškai, bet ir absoliučios daugumos anglų kalbos žinių puikiausiai pakaks tam, kad iš šio įrankio naudos gautumėte jau šiandien. Google ir šiaip daugelis vadina geriausiais išmaniųjų asistentų kūrėjais, tad naudoti būtent Google Assistant yra dvigubai logiška – jis ir geriausias, ir dar puikiai integruotas į pačią Android. Įrankis padės jums greitai atlikti paiešką, perjungti dainas, aktyvuoti programėles, nustatyti priminimus ir t. t. Tuo pačiu įsirašykite ir susijusią Google Home. Ši programėlė padės lengviau kontroliuoti kitus namuose esančius išmaniuosius įrankius: termostatą, šviesas, jungiklius ir t. t.

Dažniausiai naudojama – geriausia klaviatūros programėlė

Kokią savo telefone esančią programėlę naudojate intensyviausiai? Ne, tai ne Instagram, ir ne Chrome. Šio titulo tikriausiai yra nusipelniusi klaviatūra. Tai tiesiog toks įprastas elementas, kad apie ją net nelabai galvojame kaip apie atskirą programėlę. Tačiau ir čia gausu pasirinkimų, kurie leidžia personalizuoti savo patirtį, suteikia daugiau patogumo, intuityvumo ir pan. Minimalizmo gerbėjams geriausiu pasirinkimu bus pačios Google kuriama Gboard. Nors ji atrodo paprastai, jos funkcijos nuolat pildomos – naujais emoji, papildomomis kalbomis ar „sklandančios“ klaviatūros režimu. Vertinantiems personalizacijos galimybes verta išbandyti Chrooma. Prisitaikyti galima ne tik jos išvaizdą. Dar labiau žavės jos dirbtinio intelekto intuicija bei valdymas gestais. Ieškote kažko per vidurį? SwiftKey leidžia rinktis daugiau nei 100 temų, taip pat palaiko virš 300 kalbų.

Geriausios personalizacijos programėlės

Didžiausias Android privalumas – regis, beribės personalizacijos galimybės. Jeigu tik turite noro, laiko ir kantrybės, galite valdyti kiekvieną estetinę vartotojo sąsajos detalę: kaip atrodo jūsų programėlių stalčius, nustatymų meniu, darbalaukis ir t. t. Vertinantiems lankstumą imponuos Smart Launcher 5. Jis turi lengvai prie savo poreikių pritaikomą programėlių stalčių, leidžia kurti savo ikonas, widget‘ų sistemas, temas. „Švaresnis“ ir lengvesnis pasirinkimas – Lawnchair 2. Jis labiausiai sužavės galimybe savo Xiaomi ar Samsung išvaizda priartinti prie Pixel jausmo. Su juo sukursite tiek ypač komplikuotą, tiek visiškai minimalistišką vartotojo sąsają. Jūsų laisvė rinktis. Galų gale, jeigu nelabai norite žaisti su funkcijomis ir tiesiog ieškote, kaip padailinti savo Android, rinkitės Whicons. Kartu su ja gausite 5500 ikonų ir daugybę darbalaukių.

Geriausi widget‘ai

Widget‘ai – paprastas, bet labai praktiškas įrankis, leidžiantis neatsidarinėjant programėlių gauti reikiamą informaciją. Pradėkite nuo orų. AccuWeather jau ir taip yra bene patogiausia ir geriausiai veikianti tokio pobūdžio programėlė. Tačiau ji taip pat dar gali pasigirti ir savo puikia widget versija. Ji labiausiai išsiskiria savo personalizacijos galimybėmis. Widget‘as atrodys taip ir rodys tai, ką norisi žinoti būtent jums. Dar vienas įrankis, kurio mums prireikia praktiškai kiekvieną dieną, yra kalendorius. Calendar Widget simpatijų nusipelno dėl to, kad įrašytas praktiškai visiškai neapkrauna jūsų telefono ekrano – visa jums reikalinga informacija jame tarsi sklando. Įrankio spalvinę temą galite susikurti arba patys, arba parsisiųsti iš bendruomenės duomenų bazės. Galų gale widget‘us galite kurtis ir patys. Čia nėra geresnio ir lankstesnio įrankio už KWGT.

Geriausios naujienų programėlės

Šiuolaikinis žmogus gyvena informacijos jūroje. Milžiniškas naujienų srautas turi ir savų pliusų, ir savų minusų. Ryškiausias iš pastarųjų – pavojus paskęsti šioje informacijos jūroje taip ir neperskaičius nieko jums aktualaus. Štai kodėl naujienų skaitymui skirti įrankiai-agregatoriai vis labiau populiarėja. Šį uždavinį bene logiškiausia patikėti pačiai Google. Juk ji geriau už jus pačius žino, kas jums įdomiau. Google News programėlė pateiks ne tik jums aktualias naujienas, bet ir tas, kurias jums reikėtų žinoti. Kitas puikus įrankis – Feedly. Jis labiau koncentruojasi į jūsų individualius pomėgius, leidžia patogiai organizuoti informaciją iš jūsų jau pamėgtų informacijos šaltinių. Nesijaudinkite, Feedly turi ir Discover skiltį, tad nepražiopsosite ir į jūsų radarą nepatekusių, bet svarbių naujienų. O jeigu kaip tik nenorite gaišti laiko ir norite žinoti tik tai, kas iš tikrųjų svarbu, išbandykite SmartNews. Šis įrankis surenka naujienas pagal geografinį principą. Kitaip tariant, tai programėlė „artimiems įvykiams“.