Kompiuteriniai žaidimai

Geriausiai Xbox Series X optimizuoti žaidimai

2021-04-01

Praėjusių metų pabaigoje žaidimų pasaulis žengė į naują erą. Microsoft ir Sony pristatė savo devintosios kartos konsoles. Be abejo, laukdami naujųjų Xbox Series X (ir paprastesnės versijos Xbox Series S), žaidėjai visų pirma svajojo apie specialiai joms sukurtus žaidimus, realizuosiančius visas naujųjų technologijų galimybes. Tiesa, mums visiems dar reikės šiek tiek palaukti, kol Xbox Series X žaidimų katalogas prisipildys. Žaidimų kūrimo studijoms vis dėlto prireiks šiek tiek laiko visiškai pereiti prie devintosios kartos. Vis dėlto, nusiminti nėra ko. Šiuo metu jau įsibėgėjęs ne ką mažiau svarbus procesas – žaidimų, kurtų Xbox One, optimizacija. Jos metu gerai žinomi žaidimai patobulinami taip, kad naujosios konsolės dar geriau atskleistų jų grožį ir detalumą. Pristatome žaidimus, geriausiai optimizuotus Xbox Series X konsolei.

Halo: The Master Chief Collection

Halo žaidimų serija – tai tikra Xbox konsolių vizitinė kortelė. Tiesą sakant, tai viena populiariausių franšizių pasaulyje. Skaičiuojama, kad iš viso pasaulyje jau yra parduota daugiau nei 81 mln. Halo žaidimų. Nors jie prieinami ir Windows bei Mac kompiuterių naudotojams, didžioji pirkėjų dalis – Xbox savininkai. Serijos gerbėjai šiemet jau turi ko laukti. Metų pabaigoje turėtų pasirodyti šeštasis jos žaidimas – Halo Infinite, pirmasis sukurtas būtent Xbox Series X ir S konsolėms. O kad laukti būtų lengviau, galite išbandyti Halo: The Master Chief Collection. Tai ne naujas žaidimas. Iš tikrųjų čia yra pirmųjų Halo žaidimų kolekcija, pirmą kartą pasirodžiusi dar 2014 m. Tačiau jo kūrėja 343 Industries pasistengė šį klasikinį rinkinį optimizuoti šiems laikams. Žaisti galėsite 120 fps ir 4K raiška (1080p, jei turite Xbox Series S). Kūrėjai taip pat patobulino grafiką, spalvas, žaidimas daug greičiau kraunasi ir tiesiog tapo dinamiškesnis.

Forza Horizon 4

Forza Horizon franšizė lenktynių žanro mėgėjams yra labai puikiai pažįstama. Simpatijų ši žaidimų serija nusipelno dėl kelių esminių aspektų. Visų pirma, dėl kuriamo atviro pasaulio. Žaisdamas Forza Horizon jauti, kad gali važiuoti kur nori ir kaip nori. Šį tikrumo jausmą dar labiau sustiprina tiesiog nuostabi grafika, labai įtikinamai simuliuojanti realias vietoves. Forza Horizon 4 atveju veiksmas vyksta fikcionalizuotoje Didžiosios Britanijos versijoje. Kūrėjai šiame žaidime, pirmą kartą pasirodžiusiame 2018 m., pristatė ir ypač realistišką besikeičiančių metų laikų funkciją, pavertusią jo pasaulį dar tikresniu. Xbox Series X patobulinimas jį paverčia dar turtingesniu. Žaisti galėsite 60 fps ir 4K raiška (su sąlyga, kad jūsų televizorius atkuria tokį formatą). Kūrėjai taip pat pasistengė įdiegti daugybę smulkių grafinių patobulinimų: šešėliai atrodo dar tikroviškiau, atspindžiai – dar detaliau, o smėlis, dulkės bei purvas – dar realiau.

Gears 5

Trečiojo asmens šaudyklė Gears of War – tai viena iš Xbox franšizių-vizitinių kortelių. Pirmasis jos žaidimas pasirodė dar gūdžiais 2006 m. ir buvo skirtas Xbox 360 sistemoms (taigi Xbox Series X seneliui). Metams bėgant naujų serijos dalių tik daugėjo. Atsirado netgi ir vadinamųjų spin-off‘ų – pernai pasirodė ėjimų strategijos žanrui priskiriamas Gears Tactics. Gears 5 – tai pati naujausia pagrindinės serijos dalis, pasirodžiusi palyginti visai neseniai, 2019 m. Nors žaidimas dar visai šviežias, kūrėjams optimizuojant jį naujajai konsolei pavyko įdiegti gana daug patobulinimų. Grafikos progresą pastebėsite tiesiog akimirksniu. Gears 5 pasižymi gilesniais šešėliais, tikroviškesnėmis tekstūromis. Tačiau svarbiausia tai, kad žaisti galėsite 60 fps, 4K raiška. Galų gale, viskas veikia dar sklandžiau ir greičiau, ypač žaidžiant multiplayer režimu.

Sea of Thieves

Geriausi nuotykių žanro žaidimai visada turi tą pačią savybę. Žaidėją jie sugeba perkelti į kitą pasaulį, pilną, regis, beribių galimybių tyrinėti, atrasti, varžytis. 2018-aisiais pirmą kartą pasirodęs Sea of Thieves kaip tik toks ir yra. Čia žaidėjas tampa piratu, atliekančiu įvairių kompanijų užduotis ir siekiančiu tapti tikra piratų legenda. Tačiau visas žaidimo grožis atsiskleidžia ne jos istorijos, o multiplayer režime. Žaidėjai čia turi galimybę bendradarbiauti vieni su kitais ir kartu tyrinėti milžinišką atvirą pasaulį bei atlikti užduotis. Tokie susitikimai taip pat gali baigtis ne tik aljansais, bet atviromis konfrontacijomis – Sea of Thieves visada nuspėjamai nenuspėjamas. Xbox Series X konsolei optimizuota žaidimo versija dar labiau sustiprina jo pliusus. Visų pirma, akimirksniu pajusite, kad viskas vyksta greičiau. Žaidimas greičiau kraunasi, sklandžiau veikia. Na, ir žinoma, žaisti galėsite 60 fps ir 4K raiška.

Ori and the Will of the Wisps

Metroidvania – tai nuotykių žaidimų subžanras, išsiskiriantis savo turtingais pasaulio žemėlapiais. Žaidėjų tikslas čia – atrakinti jį visą įveikiant kliūtis, sprendžiant galvosūkius, ieškant ginklų ar galių ir pan. Pati tokių žaidimų mechanika skatina tyrinėti, eksperimentuoti, savotiškai augti kartu su savo avataru. Ori and the Will of the Wisps yra puikus šio žanro pavyzdys. Žaidėjai čia valdo pagrindinį veikėją Ori, tyrinėjantį pasaulį ir sprendžiantį sudėtingus galvosūkius. Jau Xbox One versija pasižymėjo tiesiog nuostabia animacija ir buvo tikra šventė akims. Tačiau Xbox Series X optimizacija Ori and the Will of the Wisps pakelia į naują lygį. Žaidimas puikiai išnaudoja naujosios konsolės galios potencialą. Žaisti įmanoma netgi 120 fps ir 4K raiška. Dar daugiau, turėsite galimybę išbandyti supersampled režimą, kuris vaizdą iš pradžių atkuria 6K raiška, o po to jį konvertuoja į 4K. Rezultatas: dar ryškesnis, detalesnis ir tikresnis vaizdas bei dar labiau įtraukianti patirtis.