Gyvenimo būdas

Geriausi pasaulio teatrai, neišeinant iš namų

2020 balandžio 8

Norisi pamatyti visame pasaulyje garsų operos pastatymą Niujorke? O gal Oskaro Koršunovo teatro šedevrą Vilniuje? Ar apsilankyti spektaklyje Nacionaliniame teatre Londone? Dabar visa tai galima padaryti net nekeliant kojos iš namų. Reikia tik ekrano, interneto ir troškimo prisiliesti prie scenoje žmonių gyvai kuriamo meno. Tiesa, dar reikia žinoti, kur visą tai rasti. Būtent apie tai Arnoldas Lukošius ir rašo savo tekste.

Virtualūs koncertai Niujorko Metropolitan Operoje

Visą balandžio mėnesį vienas žymiausių pasaulio Operos teatrų leidžia visiškai nemokamai mėgautis geriausiais savo pastatymais. Kiekvieną vakarą – 18:30 val. Niujorko laiku (Lietuvoje – pusę dviejų nakties) – jo interneto puslapyje pradedamas transliuoti vis kitas spektaklis, kurį galima žiūrėti visą parą. „Aida“, „Romeo ir Džiuljeta“, „Falstafas“ ir kitos operos tiesiog jūsų namuose. Dienos transliaciją bei būsimų transliacijų tvarkaraštį rasite čia.

Oskaro Koršunovo teatro spektakliai virtualiai

Ir šis Lietuvos teatras, kol nėra galimybės rodyti spektaklių salėse, persikėlė į virtualią erdvę. Teatro gurmanus klasikiniai Oskaro spektakliai pasiekia tiesiog internetu. Nuolat papildomą spektaklių sarašą, kuriame rasite ir tokius pavadinimus, kaip „Ten būti čia“ ar „Senė“, galite peržiūrėti čia.

Virtualus apsilankymas Londono nacionaliniame teatre

Kiekvieną balandžio savaitę šis Londono teatras internete pateikia po vieną spektaklį, kurį visi gali pamatyti nemokamai. Jei mokate anglų kalbą ir norite pamatyti kitokį teatrą, visą informaciją rasite čia

Virtualus vakaras Briuselio operoje La Monnaie

Balandį galima visiškai nemokamai apsilankyti ir centriniame Europos Sąjungos mieste įsikūrusioje operoje. „Tristanas ir Izolda“, „Frankenšteinas“, „Džokonda“ – pastatymų sąrašas įspūdingas. Tiesa kol kas nurodyta, kad turinys internete bus prieinamas iki balandžio 19 d. Taigi, paskubėkite ir pasinaudokite galimybe.

Vienos opera jūsų ekrane

Vienos opera kiekvieną dieną savo interneto platformoje visiškai nemokamai siūlo po vieną naują operos pastatymą. Tiesa, kad galėtumėte žiūrėti, reiks prisiregistruoti. Tam tereikia įvesti savo elektroninio pašto adresą ir sukurti slaptažodį. Daugiau jokios gaišaties. O repertuarą rasite čia.

Virtualios operos ir Operavision platforma

Kadangi nemokamų transliacijų šiuo metu siūlo daugybė įvairių šalių operos teatrų, nuo  Turino Teatro Regio, britų Opera North ir Royal Opera House, kur galima rasti ir baletų, ir operų, iki Garsingtono operos ir daugelio kitų, visų jų čia surinkti tiesiog nepavyks. Tad tikriems operos meno gurmanams rekomenduotume pagaliau atrasti Europos svetainę Operavision, kur vienoje vietoje galima rasti labai daug informacijos ir daugybę įvairiausių teatrų pastatymų.

Meno pasirodymų transliacijos su Marquee.tv

Na, o didžiausiems teatro, operos, modernaus šokio bei baleto entuziastams dabar puiki proga išbandyti transliacijos internetu platformą Marquee.tv. Įprastai prenumerata kainuotų 8.99 eurus per mėnesį, bet šiuo metu, naujai prisiregistravus, ja galima net 30 dienų naudotis nemokamai. Žodžiu, reta proga leisti protui prisiliesti prie meno, neatplėšiant užpakalio nuo savo sofos.