Patarimai

Geriausi online žaidimai draugų kompanijai

2021 vasario 15

Rizikuojame pradėti skambėti nelyginant užsikirtusi plokštelė, bet žaidimai jau daugybę metų yra sparčiausiai auganti pramoginių industrijų dalis. Tiek jų auditorija, tiek generuojamos pajamos jau senų seniausiai pralenkė ir filmus, ir muziką, ir toliau sėkmingai auga. Pernai žaidimų rinkos dydis siekė 165 mlrd. dolerių, o didžiąją dalį šios sumos (85 mlrd.) sudaro mobilieji žaidimai. Viena vertus, jų populiarėjimą lemia pačių telefonų evoliucija – galingesni procesoriai, geresni ekranai, didesnė kompleksiškesnių žaidimų pasiūla. Tačiau čia veikia ir kiti faktoriai. Pavyzdžiui, socialinis aspektas. Ypač dabar, pandemijos sąlygomis, mobilieji žaidimai tampa puikia bendravimo forma. Todėl šį kartą ir kviečiame iš arčiau susipažinti su geriausiais online žaidimais, skirtais draugų kompanijai.

Kortų ir fantasy gerbėjams – Hearthstone

Viena ryškiausių pastarųjų metų mobiliųjų žaidimų tendencijų – tai jau puikiai žinomų, konsolėms ar stacionariems kompiuteriams kurtų pavadinimų adaptacijos mažiesiems ekranams. Kodėl tai daroma, nesunku suprasti. Viena vertus, taip išnaudojamas prekės ženklo žinomumas ir tuo pačiu pritraukiama iki tol nepasiekta auditorijos dalis. Hearthstone kaip tik ir yra toks žaidimas. Šis pavadinimas puikiai žinomas žaidžiantiems asmeniniais kompiuteriais. Jo mechanika labai paprasta. Jūs susikuriate savo fantasy kortų kaladę, tada su ja žaidžiate, laimite naujų ir geresnių kortų, vėl žaidžiate, vėl tobulinate kaladę ir t. t. Kadangi Hearthstone žavesys slypi tikrai ne grafikoje, juo mėgautis gali net ir galingumu nepasižyminčių telefonų savininkai, o kolekcionavimo aspektas ir azartas jus įtrauks nuo pirmojo mačo. Patarimas pradedantiesiems: skirkite laiko tutorials‘ų peržiūrai – tai padės įgyti konkurencinį pranašumą prieš savo draugus.

Nuotoliniam (arba nebūtinai) vakarėliui – Psych!

Devintajame dešimtmetyje Kanadoje buvo išleistas stalo žaidimas Balderdash, labai greitai tapęs tikra draugų pasibuvimų žvaigžde. Žaidėjas čia gaudavo kortelę su įmantriu žodžiu bei turėdavo sugalvoti fiktyvų jo apibrėžimą, iš kurio kiti turėjo atspėti tikrąjį žodį. Principas labai paprastas, tačiau labai įtraukiantis. Nieko keisto, kad labai greitai pradėjo rastis ir daugiau žaidimų, naudojančių tokią pačią mechaniką. Jie taip pat pamažu ėmė keltis ir į kitas platformas. Psych! — puikus pavyzdys. Žaidėjai čia susijungia virtualiame kambaryje ir vienas po kito kuria netikrus atsakymus į įvairius viktorinos klausimus. Taškai renkami arba apgavus kitus žaidėjus, arba teisingai identifikavus klaidingus atsakymus. Papildomo azarto tikrai pridės nuolat kylantis nepasitikėjimas savo draugais. Psych! puikiai linksmins tiek per Zoom vakarėlį, tiek ir galų gale susitikus gyvai.

Klasikiniai stalo žaidimai telefone

Stalo žaidimai ne be reikalo jau kelis dešimtmečius ne tik nepraranda populiarumo, bet netgi jį stabiliai augina. Pavyzdžiui, prognozuojama, kad per artimiausius penkerius metus jų rinka augs apie 13 proc. ir 2026 m. pasieks 30 mlrd. dolerių ribą. Sėkmės paslaptis – azartas ir galimybė bendrauti tiek su senais, tiek su naujais draugais. Išmanieji telefonai dar labiau prisidėjo prie stalo žaidimų populiarėjimo, perkeldami juos į virtualią erdvę. Google Play ar Apple AppStore galime rasti pačius žinomiausius vardus. Ieškote kažko paprasto, bet labai įtraukiančio, tuo pačiu metu ir linksminančio, ir pykdančio? Įsirašykite kortų žaidimą UNO. Labiau domina taktinio pasiruošimo, apsukrumo ir šiek tiek beatodairiškumo reikalaujanti klasika? Išbandykite mobiliąją Monopolio versiją. O gal mėgstate ne tik gromuliuoti taktikas bei strategijas, bet ir tuo pačiu metu bendrauti? Jums turėtų patikti jau kelis dešimtmečius populiarumo neprarandantis Catan. Visus juos žaisti galite tiek su nepažįstamaisiais, tiek susikvietę į kompaniją draugus.

Nuotykių žanro gerbėjams – Sky: Children of the Light

Nuotykių žanras – vienas populiariausių, labai dažnai priviliojantis į žaidimų pasaulį visiškai naujus žmones. Tiesa, jeigu patys esate jo gerbėjai ir norite, kad prie jūsų prisijungtų draugai, tikrai galite kiek pavargti juos įkalbinėdami. Juk vis dėlto jiems reikėtų įsigyti naują konsolę, o tai tikrai nemaža investicija. Laimė, yra ir lengvesnis būdas. Į žaidimų pasaulį juos atvesti galite pro kitas duris – išmaniuosius telefonus. Sky: Children of the Light yra ideali pradžia pažinčiai su nuotykių žanru. Čia pasineriate į nuostabiai gražios animacijos pasaulį, po kurį klajodami sprendžiate įvairias užduotis, įmenate paslaptis. Žinoma, tai daryti galima ir vieniems. Tačiau daug smagiau keliauti su draugais. Tereikia nusiųsti jiems specialų QR kodą ir galėsite į Sky: Children of the Light pasaulį pasinerti kartu. Paprastai tokia patirtis būna ne tik smagesnė, bet ir efektyvesnė. Kelios galvos užduotis įveikti juk sugeba gerokai greičiau nei viena.

Mėgstantiems varžytis – mobilieji sporto simuliatoriai

Nei žiema, nei pandemija tikrai nepadeda sportu mėgautis taip, kaip norėtume ar esame įpratę. Mobilieji žaidimai realios fizinės veiklos gal ir negali visapusiškai atstoti, bet bent jau iš dalies padės pasikasyti šį niežulį. Jeigu esate biliardo gerbėjai, pats metas į savo telefonus įsirašyti 8 Ball Pool. Jį žaisti galima tiek su žmonėmis iš viso pasaulio, tiek ir susijungus su draugais. Žinoma, galite rinktis ir kažką gerokai aktyvesnio. Pavyzdžiui, puikia grafika ir preciziškai išdirbta mechanika išsiskiriantį teniso simuliatorių Ultimate Tennis, kurį žaisti taip pat galima tiek prieš kompiuterio generuotus, tiek prieš realius oponentus. Vis dėlto, jeigu norisi į žaidimą įtraukti gerokai didesnę kompaniją, prisiminkite mūsų jau girtą Mario Kart Tour, kurį žaisdami gausite ne tik adrenalino, bet ir daugybę progų susipykti su draugais.