Kompiuteriniai žaidimai

Geriausi Nintendo Switch žaidimai

2021-04-19

Nintendo vardą yra girdėję net ir tie, kurie su kompiuteriniais žaidimais neturi daug bendro. Nieko nuostabaus. Nintendo platforma į žaidimų rinką žengė pačioje jos pradžioje – devintajame dešimtmetyje. Ir labai ilgai buvo konsolės sinonimu. Daugybė Nintendo sukurtų žaidimų ir jų personažų tapo tikromis kultūrinėmis ikonomis. Juk tikrai visi atpažintų Super Mario ar Donkey Kong‘ą, o dažnas identifikuotų Zeldą (ir būtų čia pat pataisytas, kad pagrindinis šių žaidimų veikėjas iš tikrųjų yra vardu Link‘as). Per net keturis gyvavimo dešimtmečius Nintendo iš viso pristatė jau aštuonias konsoles. Pati naujausia iš jų – kompaktiškoji Nintendo Switch. Hibridinė koncepcija ją daro viena unikaliausių žaidimų sistemų rinkoje. O abejones dėl to, ar verta ją įsigyti, visiškai išsklaido neįtikėtinai turtingas žaidimų katalogas.

Kuo išsiskiria konsolė Nintendo Switch?

Nintendo Switch – tai aštuntosios kartos (tos pačios, kuriai priskiriamos ir Xbox Series X bei Play Station 5) konsolė. Skirtumas tas, kad pirmą kartą ji pristatyta dar 2017 m., tad gali girtis labai gausiu žaidimų katalogu. Kitas svarbus aspektas tas, jog Nintendo Switch yra hibridinė konsolė. Tai reiškia, kad ją galima naudoti dvejopai. Pirmasis būdas – tradicinis, kai Nintendo Switch prijungiama prie televizoriaus. Tačiau ją taip pat galima bet kada transformuoti į nešiojamą, rankose laikomą sistemą, mat konsolė turi savo ekraną ir bateriją, kurioje, priklausomai nuo to, ką žaidžiate, energijos pakaks nuo 2,5 iki 6,5 val. Kitaip tariant, čia susijungia du pasauliai, o žaidėjai gali mėgautis tais pačiais žaidimais jiems patogiausiu būdu. Žinoma, jums gali natūraliai kilti klausimas: ar Nintendo Switch yra lygiavertis konkurentas Xbox Series X ir Play Station 5? Jeigu žiūrėsime tik į skaičius, atsakymas bus vienareikšmiškas „ne“. Visgi lyginti nereikėtų. Nintendo Switch siūlo daugybę žaidimų, kurių niekur kitur negausite. Jeigu esate šių franšizių gerbėjai, klausimų dėl sistemos vertingumo tikrai nekils.

Super Mario Odyssey

Koks gi geriausių Nintendo žaidimų sąrašas be Super Mario? Šis italas santechnikas yra vienas žinomiausių (jei ne pats žinomiausias) kompiuterinių žaidimų personažų istorijoje, pasirodęs dešimtyse bestselerių. Be abejo, su Nintendo Switch galėsite mėgautis visais jais. Pavyzdžiui, Super Mario 3D World ar senesnių žaidimų kolekcija Super Mario 3D All Stars. Tačiau visą konsolės potencialą atskleisite su Super Mario Odyssey, pirmą kartą pasirodžiusiu 2017 m. ir akimirksniu sulaukusiu tiek publikos, tiek kritikų pagyrų. Žaidimo siužetas tradicinis. Mario turi išgelbėti princesę iš drakono Bowser‘io gniaužtų, keliaudamas per vis sunkėjančius lygius, kovodamas su priešininkais, spręsdamas galvosūkius ir t. t. Tikslo siekti galite tiek sąžiningai laikydamiesi siužetinės linijos, tiek nukrypdami toli į šoną – Super Mario Odyssey pasaulis visiškai atviras, todėl čia galite daryti ką tik norite, o žaisdami net antrą ar trečią kartą čia tikrai surasite kažką naujo.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda – tai dar viena franšizė su labai giliomis tradicijomis ir milijonine gerbėjų armija. Pirmasis serijos žaidimas pasirodė dar 1986 m. ir iki šiol yra sulaukęs net aštuoniolikos tęsinių. Paskutinysis iš jų ir yra The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ar per daugiau nei tris dešimtmečius serija neišsikvėpė? Toli gražu! The Legend of Zelda: Breath of the Wild daugybėje 2017 m. reitingų buvo tituluojamas geriausiu metų žaidimu. Didžiausias jo išskirtinumas – kaip keistai tai beskambėtų – labai silpnai nubrėžta siužetinė linija. Pagrindinis žaidimo veikėjas Link‘as pabunda iš savo šimtamečio miego ir turi išvaduoti pasaulį nuo pagrindinio antagonisto Calamity Ganon. O kaip tai padaryti – praktiškai visiška žaidėjo laisvė. Žaidimo pasaulis visiškai atviras, todėl galite po jį nevaržomai klajoti, mokytis, atrasti, linksmintis ir galutinį tikslą pasiekti taip, kaip jums norisi.

Dead Cells

Roguelike – tai gana unikalus žaidimų vaidmenimis subžanras, įkvėptas tradicinių stalo žaidimų, tokių kaip legendinis Dungeons&Dragons. Jis išsiskiria tuo, kad siužetas čia paprastai vystosi uždarose, labirinto pobūdžio erdvėse, kur žaidėjai juda ėjimų principu, o veikėjo mirtis yra galutinė, t. y. jokių automatinių išsaugojimų, žuvus viskas prasideda iš naujo. Dead Cells – tai modernus, grafiškai įspūdingas šio subžanro pavyzdys. Čia žaisite kaip keistas bevardis padaras, kuris atsibunda svetimame kūne, paslaptinguose požemiuose ir turi surasti kelią iš jų. Taip žaidėjas leidžiasi į paslaptingų erdvių tyrinėjimus, kurių metu sprendžia galvosūkius, kovoja su priešais, ieško lobių, įgauna naujų ginklų bei sugebėjimų.

Return of the Obra Dinn

Į kompiuterinius žaidimus paprastai žiūrime kaip į kolektyvinius kūrinius. Prie jų juk dirba didžiulės komandos: scenaristai, dizaineriai, programuotojai, animatoriai ir t. t. Vieno žmogaus kūrybinė vizija čia net ir neįmanoma. Vis dėlto, technologijoms žengiant į priekį toks supratimas keičiasi. Return of the Obra Dinn yra puikus autorinio žaidimo pavyzdys. Tai iš tikrųjų vieno kūrėjo – Lucas Pope – vizija, įkvėpta originaliųjų Macintosh kompiuterių grafikos ir detektyvų žanro. Čia žaisite tyrėją, kuris patenka į prieš penkerius metus paslaptingai pradingusį laivą be gyvos dvasios. Jūsų užduotis – sekti užuominomis ir išsiaiškinti, kas ir kodėl čia nutiko. Jeigu esate detektyvų mėgėjai, šis unikalus žaidimas taps neįtikėtinai įtraukiančia patirtimi.

Super Smash Bros. Ultimate

Kompiuteriniai žaidimai nuostabūs tuo, kad suveda krūvon net labai skirtingus žmones. Žaisdami mes užsimirštame ir tiesiog linksmai leidžiame laiką. Nintendo jau labai seniai suprato, kokia reikšminga ši žaidimų galia. Todėl kompanijos konsolės visada stengėsi kurti tas bendras patirtis. Žaidimas Super Smash Bros. Ulimate tiesiog tobulai įkūnija šią koncepciją. Ši serija – ideali pramoga draugų vakarėliams. Visiems puikiai pažįstami Nintendo personažai – Mario, Luigi, Donkey Kong‘as, Link‘as, Pikachu ir daugybė kitų – čia dalyvauja spalvingose ir įtraukiančiose tarpusavio varžybose, kurių metu siekia išstumti vienas kitą iš arenos. Žaisti galima ir po vieną, bet tikrasis Super Smash Bros. Ultimate žavesys atsiskleidžia varžantis multiplayer režimu ar gyvai su draugais.