Patarimai

Nepriklausomiems video kūrėjams: geriausi mobilieji sprendimai filmuojantiems

2020 kovo 2

Šiandien tai jau netgi skamba komiškai. Tačiau dar ne taip ir seniai tiesioginės vaizdo transliacijos buvo pakankamai reikšmingas pasiekimas. Televizijos kanalai netgi girdavosi, kad štai šios sporto varžybos ar renginys yra transliuojamas tiesiogiai. Tam reikėdavo sudėtingos įrangos bei koordinuotų pastangų. Tačiau tuomet prasidėjo ir praūžė mobilioji revoliucija. Šiandien galimybę tiesiogiai transliuoti video turinį turi kiekvienas išmaniojo telefono savininkas. Daugybė YouTube kūrėjų ar socialinių tinklų žvaigždžių netgi kliaujasi savo telefonais kaip pačiais pagrindiniais darbo įrankiais. Tai jau tikrai nebėra kažkoks raketų mokslas. Kaipgi mūsų video turinio vartojimo įpročius pakeitė mobiliosios technologijos? Galų gale, ką reikėtų žinoti tiems žmonėms, kuriems video turinio kūrimas yra vienas mėgstamiausių hobių, o gal net ir karjeros svajonė?

Naujoji realybė

Telefonų dominavimas video turinio rinkoje – tai jau nebe kažkokia įdomi tendencija, kuria verta pasidomėti, o naujoji realybė, kurią ignoruoti yra mažų mažiausiai naivu. Galima gana drąsiai sakyti, kad telefonai – tai mūsų laikų televizoriai. Tai patvirtina ir skaičiai. Šiandien jau daugiau nei pusė prisijungimų prie interneto vyksta naudojant mobiliuosius duomenis (beje, besivystančiose šalyse, kurios niekad neturėjo labai gerai išvystytos Wi-Fi infrastruktūros, ši proporcija dar didesnė). 6 iš 10 žmonių video turinį mieliausiai vartoja būtent per savo telefoną, o net trys ketvirtadaliai įrašų peržiūrima būtent tokiu formatu. Paties mobilaus turinio vartojimo mastai kiekvienais metais paauga po 100 proc. Galų gale, video yra atsakingi už vis didesnę visą interneto srauto dalį. Prognozuojama, kad 2022 m. jie sudarys 82 proc. viso srauto, o tai būtų net 15 kartų daugiau nei 2017 m.

Socialiniai tinklai ir video

Jau greičiausiai ir patys spėjote pastebėti, kad video tapo pačiu svarbiausiu socialinių tinklų turinio vienetu. Jis dominuoja tiek Facebook, tiek Instagram, tiek Snapchat, o štai TikTok netgi ir sukurtas būtent trumpo formato video publikavimui. Skaičiuojama, kad kiekvieną dieną Facebook įvyksta apie 8 milijardai video peržiūrų. Toks turinys paprasčiausiai generuoja patį didžiausią įsitraukimą. Video pasidalinama net 1200 proc. dažniau nei tekstinės ir statiškų vizualų publikacijomis. Dar daugiau, video pamažu, bet užtikrintai tampa ir vis populiaresniu kasdieninės komunikacijos būdu – tekstą vis dažniau keičia būtent vaizdo įrašai. 2016 m. viena Facebook lyderių Nicola Mendelsohn netgi išreiškė poziciją, kad 2021 m. socialiniame tinkle liks tik video turinys. Aišku, prognozė 100 proc. nepasitvirtino, bet akivaizdu, kad bent jau pati tendencija buvo numatyta gana tiksliai.

Kurie flagmanai filmuoja geriausiai

Ką reiškia visa ši išvardinta statistika ir ryškiausios tendencijos? Ogi tai, kad video turinio mes kursime ir matysime vis daugiau. Tai reiškia, kad savo auditoriją (nesvarbu ar tai būtų tik jūsų draugai, ar gerokai platesnis žmonių būrys) sudominti galėsime tik siūlydami atitinkamos kokybės turinį. Tiek kūrybine, tiek technine prasme. Laimei, bent jau pastaruoju aspektu pasirūpinti gana paprasta. Pradėkite nuo telefono. Jums reikia tokio, kuris pasižymėtų geromis vaizdo fokusavimo bei stabilizavimo savybėmis, o taip pat kaip įmanoma geriau filtruotų išorinį triukšmą. Nieko nuostabaus, daugiausiai čia pasiekę yra flagmanai. iPhone 11  ir 11 Pro pasižymi tiesiog puikiomis stabilizavimo ir fokusavimo savybėmis. Tą patį galima pasakyti ir apie Samsung Galaxy S10 bei S20. Pastarieji, beje, neturi lygių spalvų atkūrimo srityje. Huawei P30 Pro gal kiek geriau žinomas dėl foto kameros, bet ne ką prastesni ir jo filmavimo sugebėjimai. Ieškantiems išskirtinio funkcionalumo taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į Sony Xperia  5.

Ne tik flagmanai

Jeigu manote, kad gerai veikianti video kamera nėra tas komponentas, dėl kurio vertėtų investuoti pinigus į flagmano įsigijimą, nieko baisaus. Tarp vidutinis klasės modelių irgi netrūksta telefonų, galinčių pasigirti puikiomis filmavimo savybėmis. Tai visų pirma galingasis, drąsių sprendimų kimšte prikimštas  Xiaomi Mi Note 10,, su viena geriausių kamerų sistemų visoje rinkoje. Dėmesį atkreipti verta ir į šiek tiek „lengvesnius“ Huawei modelius. Kaip žinia, šis gamintojas jau seniai garsėja savo kamerų savybėmis. Net ir jo vidutinės ar ekonominės klasės modeliuose šis komponentas paprastai būna puikiai išdirbtas. Tai visų pirma pasakytina apie jaunatviško dizaino Huawei Nova 5T. O taip pat šiek tiek paprastesnę Huawei P30 Lite versiją. Dar vienas gamintojas, galintis pasiūlyti aukšto lygio filmavimo patirtį – tai LG. Jo kuriamas modelis LG Q60 pasižymi plačiu regos kampu ir puikiomis vaizdo fokusavimo savybėmis.

Kai telefono kameros nebepakanka

Visgi, kad ir kokios kokybiškos jos bebūtų, telefonuose esančių kamerų kartais ima paprasčiausiai nebepakakti. Ypač jeigu norite dalintis įspūdžiais iš aktyvių kelionių ar veiklų. Tokiais atvejais telefonas nėra bevertis, bet jis gali tapti labai reikšminga jūsų filmavimo įrangos dalimi. Suporuokite savo telefoną su GoPro ja padaryti vaizdo įrašai automatiškai atsidurs specialioje aplikacijoje, iš kurios jais su visu likusiu pasauliu pasidalinsite vienu mygtuko paspaudimu. Tokia kamera sugeba filmuoti net 4K raiška, pasižymi puikiomis vaizdo stabilizavimo savybėmis, kurios ypatingai pravers vaizdą fiksuojant judesyje. Dar geriau tai, kad GoPro kameros galimybes visada galėsite dar labiau išplėsti prijungdami prie jos daugiau priedų: filmavimui vandenyje skirtą neskęstančią lazdą, teleskopinę lazdą ar galvai skirtą laikiklį. Visą šią įrangą galima ir labai patogiai transportuoti. Nesvarbu, turėtumėte tik kamerą ar visą jos rinkinį.