Kompiuteriniai žaidimai

Geriausi metų žaidimai kiekvienai platformai

2021-12-22

Vaizdo žaidimai išgyvena tikrų tikriausią aukso amžių. Žaidėjai dar niekada istorijoje neturėjo tiek daug pasirinkimo ir tiek daug galimybių surasti kažką, kas tiktų būtent jiems. Vaizdo žaidimų progresą spartina tiek tai, kad dar palyginti visai neseniai buvo pristatytos naujausios kartos konsolės (PlayStation 5 bei Xbox Series X/S) ir žaidimų kūrėjai vis geriau sugeba išnaudoti jų teikiamas galimybes, tiek tai, kaip greitai vystosi išmanieji telefonai. Užkietėję žaidėjai į šią platformą gal ir tebežiūri kiek pašaipiai, bet juk būtent šie mūsų kasdien naudojami prietaisai dažnai tampa pirmuoju tramplinu į žaidimų pasaulį. Taigi, ką įsimintino šiemet galėjo išbandyti kiekvienos platformos savininkai? Visko apžvelgti tiesiog neįmanoma, bet paminėti, nuo ko galima pradėti, – labai naudinga. 

Geriausias PlayStation 5 žaidimas

2020-ųjų pabaigoje pasirodžiusi Play Station 5 konsolė iš karto ėmė mušti paklausumo rekordus ir tapo ne tik geidžiama, bet ir deficitine preke. 2021-ieji buvo pirmieji metai, kai mus pasiekė būtent šiai sistemai sukurti žaidimai. Įsimintinų tikrai netrūko, bet šioje gausoje ypatingai išsiskyrė Returnal. Teoriškai tai trečiojo asmens šaudyklė, bet iš tikrų šis žaidimas – gerokai daugiau. Čia susijungia nuostabi grafika, įtraukianti žaidimo mechanika, bei ypač unikalus siužetas. Jūs valdysite kosminę pilotę, kuri yra įkalinta ne tik nepažįstamoje planetoje, bet ir laiko kilpoje. Kitaip tariant, po kiekvienos mirties ji prisikelia ir turi iš naujo susiorientuoti nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Būtent šio laiko kilpos galvosūkio sprendimas ir yra Returnal siužeto išskirtinumas. Trečiojo asmens šaudyklės su galvosūkių elementais – ne visai jūsų arbatos puodelis? Nieko tokio. Sporto žanro fanams daug džiaugsmo suteiks atnaujinti Tony Hawk franšizės žaidimai. Platforminių žaidimų mėgėjai daug smagių emocijų patirs su Ratchet & Clank: Rift Apart. Klasikinio RPG entuziastai tiesiog privalo patirti atnaujintą Final Fantasy VII versiją. 

Geriausias Xbox Series X/S žaidimas

Xbox Series X/S konsolės savo techninėmis savybėmis yra pats rimčiausias PlayStation 5 konkurentas. Ir nors didžiausiais jos privalumais galima vadinti suderinamumą su praeities žaidimais bei Games Pass paslaugą, ji tikrai turi pasiūlyti ir daugybę puikių šviežių žaidimų. Kaip žinia, Xbox šiemet šventė dvidešimtmetį. Visai nestebina, kad sukaktis buvo paminėta, ko gero, žinomiausiu konsolės žaidimu – Halo Infinite. Ši pirmojo asmens šaudyklė tik pasirodžiusi tapo žanro klasika, o kiekvienas naujas franšizės žaidimas sulaukia milijonų žaidėjų dėmesio. Halo Infinite sugeba sujungti Halo serijos nostalgiją su naujos kartos grafika bei žaidimo mechanika ir sukuria nepamirštamą patirtį. Dar vienas įsimintinas šių metų Xbox Series X/S žaidimas – tai kitos žinomos franšizės produktas. Forza Horizon 5 net ir tuos, kurie niekada nelaikė savęs lenktynių žanro gerbėjais, sužavės savo neįtikėtina grafika ir realistiškumu. Galų gale, prisiekusiems žaidėjams, nuolat ieškantiems šio to originalaus, turėtų patikti The Ascent. Švedijos indie studijos kūrinys – tai cyberpunk stiliaus žaidimas vaidmenimis su išskirtine animacija ir originalia mechanika. 

Geriausias Nintendo Switch žaidimas

Nintendo Switch – tai tikriausiai pati universaliausia iš didžiųjų konsolių. Tiek fiziškai (ja juk žaisti galima ir prijungus prie didelio ekrano, ir naudojant mažąjį), tiek pagal žaidimų pasiūlą – jų kataloge kažką sau ras paties įvairiausio amžiaus žaidėjai. Pradedant pačiais mažiausiais ir baigiant tikrais veteranais. Žinoma, Nintendo yra tiesiog neįsivaizduojama be pačios žinomiausios savo franšizės – Super Mario. Ir jeigu reikėtų išskirti vieną šių metų žaidimą, kurį išbandyti vertėtų kiekvienam Nintendo Switch savininkui – tai neabejotinai būtų Bowser‘s Fury. Tai klasikinis platforminis žaidimas, kuriame valdysite Mario ir padėsite jam išvaduoti pasaulį nuo drakono Bowser‘io. O kas jeigu Mario jau spėjo atsibosti? Metroid Dread – nuostabus veiksmo žanro pavyzdys su nuostabia mechanika ir ypač detalia bei įsimintina animacija. Galų gale, žaidimų vaidmenimis fanai tikrai yra girdėję apie Monster Hunter seriją. Naujausias jos žaidimas – Monster Hunter Rise pasirodė šiemet ir tikrai yra vertas jūsų dėmesio.

Geriausias žaidimas asmeniam kompiuteriui

Milijonai žaidėjų visame pasaulyje pirmenybę teikia ne kuriai nors konsolei, o asmeniniams kompiuteriams. Nesunku suprasti kodėl. Asmeniniai kompiuteriai pasižymi didele galia, įvairove ir galimybe nuolat plėsti jų galimybes. Galų gale, ir pati žaidimų pasiūla milžiniška. Kai kurie žanrai netgi skirti išskirtinai asmeniniams kompiuteriams. Vienas iš tokių yra realaus laiko strategija. Šiemet šiam žanrui buvo ypatingi metai. Po pusantro dešimtmečio tylos į aikštelę sugrįžo tikra jo klasika – Age of Empires IV. Bent vieną šios serijos žaidimą išbandęs yra turbūt kiekvienas. Šis tęsinys – tai džiaugsmas ne tik patyrusiems, bet ir naujosios kartos žaidėjams. Nepatinka strategija? Valheim  iš tiesų išskirtinis nuotykių žaidimas, kurio veiksmas vyksta vikingų pasaulyje. Iš tiesų neįtikėtina, kaip sėkmingai maža indie studija sugebėjo realizuoti šį tyrinėjimų ir išteklių rinkimų įgūdžių reikalaujantį pasaulį. Kai kurie žaidėjai mėgsta ir visai paprastus, senamadiškus, bet ne ką mažiau įtraukiančius žaidimus. Inscryption tarsi ir nesiūlo nieko revoliucingo. Tačiau puikiai žinomas kortų žanras čia įvaldytas tiesiog tobulai. 

Geriausias mobilusis žaidimas

Išmanieji telefonai kiekvienais metais tampa vis galingesni, grafiškai detalesni, patogesni žaidėjams. Jau seniai praėjo dienos, kai mobiliojo žaidimo etalonas buvo gyvatėlė. Šių metų geriausieji tai dar kartą įrodo. Rocket League serija jau seniai žinoma visų platformų veiksmo žanro fanams. Žaidimo idėja labai paprasta ir smagiai kvaila – raketiniai automobiliai čia žaidžia kažką panašaus į futbolą. Spalvinga, įtraukia, atpalaiduoja. Rocket League Sideswipe – tai mobilioji šios franšizės versija, skirta tiek iOS, tiek Android platformoms. Dar vienas visiems žaidėjams žinomas vardas – tai League of Legends. Tiesą sakant, šis žaidimas yra ir viena populiariausių e. sporto rungčių. League of Legends: Wild Rift – puiki galimybė prisijaukinti šį žanrą su juo dar nelabai susipažinusiems. Puikus startas tiek iOS, tiek Android savininkams. Na ir dar viena serija, apie kurią bent šį tą girdėjęs yra kiekvienas. Pokemonų karštinė per kelis pastaruosius dešimtmečius tai pakyla, tai nuslopsta. Tačiau ištikimų franšizės fanų armija visada siekia dešimtis milijonų. Šiemet pasirodęs Pokemon Unite akimirksniu prikaustė jų dėmesį, taip pat į pokemonų pasaulį pritraukė ir visiškai naujų žmonių.