Įrenginių apžvalgos

Geriausi išmanieji telefonai su ausinių lizdu

2021-08-24

Senas geras klasikinis ausinių lizdas tapo išmaniųjų telefonų evoliucijos auka. Pokyčiai prasidėjo su iPhone 7 pasirodymu. Tada pamažu tokią pačią praktiką pradėjo taikyti ir kiti gamintojai. Šiandien jau sunkiai ir surasite flagmaną, kuris turėtų ausinių lizdą. Laikui bėgant, jo atsisakyta ir daugelyje vidutinės klasės modelių. Galima sakyti, kad ausinių lizdas jau tapo atgyvena, kuriai vis labiau belaidžiame pasaulyje paprasčiausiai nebeliko vietos. Tačiau tai nėra iki galo tiesa. Klasikinis ausinių lizdas tebegyvas. Jis tiesiog naudojamas tuose telefonuose, kurie galbūt sulaukia šiek tiek mažiau žiniasklaidos dėmesio ir nuolat atsiduria kažkur antrame plane. Tačiau tokių telefonų dar yra daug. Kokie išmanieji telefonai su ausinių lizdu yra patys geriausi?

Poco X3 ir Poco X3 Pro

Ieškote maksimalios vertės už savo pinigus? Xiaomi dukterinis prekės ženklas Poco kaip tik tam ir buvo sukurtas. Tai telefonai, kurie už labai racionalią kainą gali jums pasiūlyti stebėtinai daug. Poco X3 ir Poco X3 Pro – tai tarsi du broliai dvyniai, tik pastarasis šiek tiek stipresnis, skirtas kiek reiklesniems vartotojams. Poco X3 turi ryškų 6,67 colių įstrižainės ekraną, vaizdą atkuriantį 1080 x 2400 pikselių raiška. Pasižymi jis ir flagmanišku atsinaujinimo dažniu – 120 Hz. Modelis turi ir keturgubą kameros sistemą, kurios pagrindinis objektyvas vaizdą fiksuoja 48 MP raiška (asmenukių kamera taip pat aukščiausios prabos – 20 MP). Galų gale, jis turi ir iš tiesų įspūdingos talpos 5160 mAh bateriją. Poco X3 Pro pasižymi praktiškai identiškomis savybėmis. Tik įprastame modelyje veikia Snapdragon 732G procesorius, o Pro versijoje – galingesnis Snapdragon 860. Abu modeliai taip pat turi 6 GB ir 8 GB RAM. Taigi, Poco X3 Pro tiks labiau, jeigu daug laiko praleidžiate, pavyzdžiui, žaisdami. Na, ir žinoma, abu modeliai turi klasikinį ausinių lizdą. 

Samsung Galaxy A52

Samsung metai iš metų daugiausiai telefonų pasaulyje parduoda neatsitiktinai. Esminė korėjiečių gamintojo verslo strategijos dalis – tai pastangos pasiūlyti kokybišką modelį žmonėms su pačiais įvairiausiais biudžetais. Gal bus kiek netikėta, kad pernai populiariausias Samsung modelis ne kuris nors flagmanas, o vidutinės klasės Galaxy A51, turintis ir ausinių lizdą. Galaxy A52 – tiesioginis jo įpėdinis. Visos gerosios pirmtako savybės čia liko ir buvo dar labiau pagerintos. Visų pirma, atšviežintas jo dizainas. Pavyzdžiui, tradiciškai puikų Super AMOLED ekraną (90 Hz atsinaujinimo dažnis, 1080 x 2400 pikselių raiška ir 16 milijonų atkuriamų spalvų) juosia patys minimaliausi rėmeliai, tad jis dar labiau įtraukiantis ir gyvesnis. Telefonui galios suteikia Snapdragon 720G procesorius. Jos pakaks ne tik kasdienėms užduotims, bet ir žaidimų sesijoms, kurias dar labiau prailgins talpi 4500 mAh baterija. Kameros taip pat puikios – pagrindinėje sistemoje rasite 64 MP pagrindinį bei super plataus kampo, makro ir gylio jutiklius. Na, ir žinoma, Samsung Galaxy A52 veikia su One UI operacine sistema, ypač lengvai susisinchronizuojančia su kitais Samsung prietaisais. 

Xiaomi Redmi Note 10, 10S ir 10 Pro

Xiaomi labiausiai žinoma dėl savo Mi serijos – labai racionaliai įkainotų aukščiausio lygio flagmanų. Tačiau šiek tiek tyliau kompanija kuria ir daugybę puikių vidutinės/ekonominės klasės modelių. Redmi serija išsiskiria įvairove. Joje sau tinkantį modelį suras praktiškai kiekvienas. Redmi Note 10 – tai iš tikrųjų trys giminingi modeliai, šiek tiek besiskiriantys sugebėjimais. Bazinis modelis turi keturgubą kamerą su pagrindiniu 48 MP raiškos jutikliu, ryškų 6,43 colių įstrižainės AMOLED ekraną bei aštuonių branduolių Snapdragon 678 procesorių. Redmi Note 10S jau šiek tiek galingesnis. Jo viduje sukasi MediaTek Helio G95 procesorius. Ekranas tų pačių 6,43 colių, bet Amoled DotDisplay. Baterija irgi talpesnė – 5000 mAh. Tobulesnė ir kamera – jos pagrindinis jutiklis 64 MP. Galų gale, Redmi Note 10 Pro, lyginant su savo jaunesniais broliais, turi ir galingiausią Snapdragon 732G procesorių, ir ištvermingiausią 5020 mAh bateriją, ir didžiausią 6,67 colių AMOLED ekraną ir geriausiai fotografuojančią 108 MP kamerą. Žinoma, visuose trijuose rasite ir klasikinį ausinių lizdą. 

Huawei P40 Lite ir Huawei P Smart 2021

Dėl jau ne kartą aptartų ir analizuotų priežasčių Huawei telefonai pastaraisiais metais sulaukia pakankamai mažai dėmesio. O, ko gero, visai be reikalo. Šis gamintojas vis dar turi ką pasiūlyti. Pavyzdžiui labai draugiškai įkainotą Huawei P40 Lite. Kaip žinia, išleidę savo flagmaną, Huawei paprastai patyliukais į prekybą paleidžia ir gerokai supaprastintą jo versiją – Lite. Čia panaudoti labai panašūs dizaino bei technologiniai sprendimai kaip ir pagrindiniuose modeliuose, tačiau viskas supaprastinta. Tačiau ir atsisakius prabangiausių funkcijų, Huawei P40 Lite turi kuo girtis – tai ir puiki 48 MP kamera, praturtinta pažangiais dirbtinio intelekto sprendimais, ir ryškus ekranas, ir itin greitai besikraunanti talpi 4200 mAh baterija. Panašiomis savybėmis pasižymi ir šiemet pasirodęs Huawei P Smart 2021. Jis turi itin detalų ir spalvingą 6,67 colių įstrižainės FullHD+ ekraną, puikiai fotografuojančią 48 MP kamerą, taip pat išsiskiria ir labai talpia 5000 mAh baterija. Žinoma, abu turi ir klasikinius ausinių lizdus. Taip, abu modeliai neturi Google Play paslaugų, bet šią spragą galima visai nesunkiai apeiti. 

OnePlus Nord N100

OnePlus – bene sparčiausiai augantis išmaniųjų telefonų gamintojas pasaulyje. Skaičiuojama, kad per šių metų pirmąjį ketvirtį kompanijos pardavimai Europoje augo net 388 proc. Tempai milžiniški. Kaip OnePlus pasiekė tokių rezultatų? Pradėjusi nuo flagmanų žudikų gamybos, kompanija pamažu plėtė siūlomų modelių sąrašą. Šalia pačių geriausių OnePlus 9 ir OnePlus 9 Pro mes jau turime ir vidutinės klasės OnePlus Nord, o dar šiek tiek žemiau – ekonominės klasės OnePlus Nord N100. Iš pažiūros niekuo šis modelis ne stebuklingas. Tačiau jis sužavi tuo, kaip sklandžiai čia išnaudojami turimi resursai. Modelis gali girtis ryškiu ir spalvingu 6,52 colių įstrižainės ekranu, kokybiška kamera, talpia 5000 mAh baterija (su greitojo 18 W krovimosi funkcija) bei preciziškai veikiančiu Snapdragon 460 procesoriumi. Dar daugiau, OnePlus naudojama operacinė sistema OxygenOS išsiskiria lengvumu ir greitu veikimu – savybėmis, kurios ekonominėje klasėje ypač svarbios. Apie klasikinio ausinių lizdo buvimą nereikia nė kalbėti. Beje, panašu, kad OnePlus jį sugrąžins ir į daugiau modelių. Pavyzdžiui, jis yra naujausiame vidutinės klasės OnePlus Nord CE.