Įdomūs įrenginai

Geriausi ir įsimintiniausi 2019–ųjų išmanieji prietaisai

2019-12-05

Technologinis progresas toks pastovus ir nepertraukiamas, kad labai dažnai mes jo paprasčiausiai net ir nepastebime, priimdami vieną ar kitą inovaciją kaip savaime suprantamą. Kitą sykį netgi pasigirsta pasisakymų, kad inžinieriai nebelabai išranda ką naujo. Mūsų gyvenimuose atsiranda vis daugiau ir daugiau išmaniųjų prietaisų. Vieni jų skirti protingesnei savo namų priežiūrai, kiti savo sveikatos stebėjimui, dar kiti – komforto ir laisvės pojūčiui. Metams artėjant prie pabaigos, siūlome dar kartą prisiminti pačius įdomiausius ir geriausius šiemet pasirodžiusius išmaniuosius prietaisus.

Protingi namai

 Vizija aiški – sukurti namus, kuriuose visi prietaisai būtų sujungti į vieną tinklą, keistųsi tarpusavyje informacija, o energijos resursus skirstytų racionaliai, prisitaikydami prie jūsų įpročių. Kiekvienais metais šioje srityje atsiranda vis daugiau puikių sprendimų. 2019–ieji nebuvo išimtis. Čia visų pirma reikėtų išskirti vadinamąsias „protingas rozetes“, kurios tampa vienu svarbiausių išmanių namų elementų. Šis daikčiukas leidžia jums iš savo telefono kontroliuoti visus prietaisus, kuriuos jūs prijungiate prie tokios rozetės: stalinę lempą, virdulį, televizorių ir pan. Šiuo metu rinkoje nėra lygių TP-Link Kasa Smart Plug Mini. Ši protinga rozetė prisijungia prie jūsų namų Wi-Fi, leidžia sudaryti įsijungimo–išsijungimo tvarkaraštį ir netgi gali būti valdoma su Google Assistant bei Alexa sistemomis. Savo namus patogiau valdysite ir naudodami kitus šiemet pasirodžiusius išmaniuosius prietaisus. Išmaniosios lemputės Philips Hue White šviesą skleidžią prisitaikydamos prie natūralaus šviesos lygio. Ecobee SmartThermostat padeda racionaliau valdyti namų šildymo sistemas. Galų gale, naujosios Arlo Pro 3 leidžia daug lengviau pasirūpinti namų saugumu.

Asistentai

 Dar spartesnį išmaniųjų asistentų populiarėjimą stabdo tik kalbiniai barjerai. Google Assistant, Amazon Alexa ar Apple Siri kol kas supranta tik pačias populiariausias pasaulio kalbas, bet juos naudojantiesiems šių prietaisų naudingumas nebekelia jokių abejonių. Išmanieji asistentai leidžia balsu kontroliuoti kitus prietaisus, nustatyti įvairius priminimus, atsako į klausimus ir vykdo dar daugybę komandų. Toliau tobulėjant balso atpažinimo algoritmams, jie turėtų tapti pagrindiniu kiekvienų namų prietaisu. Paprastos garsinės komandos naudojimąsi technologijomis gerokai palengvins net su jomis tarsi ir nelabai draugaujantiems. Gera žinia ir ta, kad jums visai nebūtina pradėti nuo brangių asistentų. Šiemet didžiausi rinkos žaidėjai – Amazon ir Google – pristatė naujausius savo „entry–level“ modelius. Amazon Echo Dot išsiskiria puikiu žodynu bei puikiomis bendradarbiavimo su kitais prietaisais savybėms. Google Nest Mini pasižymi dar natūraliau skambančia kalba, o taip pat geba mokytis savarankiškai, t. y., atsimena jūsų dažniausiai duodamas komandas ir jas vykdo net nesikonsultuodamas su pagrindiniais Google serveriais.

Ausinės

 Technologijų ateitis – belaidė. Kelias iki jos dar gana tolimas, bet bent jau mobiliosios garso įrangos srityje į priekį judama septynmyliais žingsniais. Belaidės Apple Airpods ausinės tapo viena geidžiamiausių prietaisų rinkoje, o šiemet gamintojas pristatė net du naujus jų modelius. Pavasarį pasirodė Airpods 2 – patobulinta originaliojo modelio versija, pasižyminti dar ilgesniu veikimo laiku bei geresnėmis intuityvumo savybėmis. Rudenį pristatytos ir ilgai lauktos Airpods Pro – ausinės su aktyvia garso blokavimo sistema. Nuo savo didžiųjų konkurentų bando neatsilikti ir kiti gamintojai. Kartu su naujaisiais Samsung Galaxy S10 telefonais buvo pristatytos ir specialiai jiems skirtos Galaxy Buds. Tai jau trečioji šio modelio karta ir korėjiečių gamintojas per šį laiką spėjo jį kaip reikiant ištobulinti. Savo savybėmis jos jau mažai kuo nusileidžia Airpods, o be to veikia kartu su Galaxy Wearables aplikacija, jas dar geriau integruojančia į Android ekosistemą. Savuosius analogus turi ir Xiaomi, JBL, Huawei. Galime gana drąsiai teigti, kad ausinių su laidais era baigiasi.

Laikrodžiai

 Dar vienas prietaisas, be kurio savo gyvenimo neįsivaizduoja vis daugiau žmonių – tai išmanusis laikrodis. 2019–ieji ir čia atnešė lauktų naujovių. Ryškiausia iš jų, be jokios abejonės, buvo penktosios kartos Apple Watch, šiemet pasiūlęs dar geresnį procesorių, ambient sensorius, daugiau talpos, greitesnį ekrano atsinaujinimą ir „always–on“ ekraną. Išleista ir WatchOS 6.0, kurioje galima rasti dar daugiau specialiai laikrodžiui skirtų aplikacijų. Visgi Samsung gerbėjai turi gal netgi geresnę alternatyvą. Šiemet pasirodęs Galaxy Watch Active 2, sugeba daryti viską, ką ir Apple Watch, bet šalia to dar pasižymi ir didesne galia bei ištvermingesne baterija. Savo sklandžiu veikimu tebežavi ir specialiai išmaniesiems laikrodžiams skirta Tezen operacinė sistema. Galų gale, metų pabaigoje sulaukėme ir dar vienos svarbios žinios. Ji net nebuvo apie naują konkretų modelį. Google kiek netikėtai įsigijo vieną išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių rinkos lyderių Fitbit. Kodėl šis žingsnis svarbus? Google taip tarsi patvirtino, daug besitikinti iš išmaniųjų laikrodžių rinkos. Kitąmet tikrai galime tikėtis naujų modelių, kurie dar geriau ir sklandžiau veiks Android ekosistemoje.

Vis dar futuristinės idėjos?

 Ar dar atsimenate tą šiuršulą dėl Google Glass, kuris kilo dar 2013–aisiais? Galbūt ir nebe. Jis juk išblėso stebėtinai greitai. Futuristiškai mąstantys technologijų mėgėjai jau seniai svajoja apie tai, kaip paprastus akinius pakeis tokie, kurie turės ekranus, leis naršyti internete, atpažins daiktus, bus prisijungę prie išmaniojo asistento ir atliks dar daugybę funkcijų. Deja, tokio prietaiso iki šiol neturime. Bent jau tokio, kuris veiktų patikimai ir kainuotų racionaliai. Ar bent jau neturėjome iki šių metų. Focals by North šiemet pristatė naująjį savo modelį už 600 dolerių, kuris projektuoja lazerį į žmogaus akį ir, reaguodamas į jos judesius, rodo telefono notifikacijas, gautas žinutes, žemėlapio nuorodas, oro temperatūrą ir panašius dalykus. Žinoma, kainos ir funkcionalumo santykis, švelniai tariant, vis dar neatrodo esantis optimalus. Tačiau tai jau žingsnis tinkama kryptimi. Focals by North sugeba dar palyginti nedaug, bet juose galime matyti potencialo ateičiai. Išmanieji akiniai neabejotinai yra sritis, kurią artimiausiais metais derėtų stebėti pakankamai atidžiai. Regis, čia bręsta įdomių proveržių.