Gyvenimo būdas

Geriausi Android žaidimai, kuriems verta nepagailėti kelių eurų

2021-08-10

Šiuolaikiniai mobilieji žaidimai mus šiek tiek išlepino. Tiesiog įpratome juos gauti dykai. Na žinote, tiesiog užsuki į Google Play, išsirenki sudominusį žaidimą ir siuntiesi jį be jokio galvos skausmo. Toks modelis turi ir pliusų, ir minusų. Viena vertus, taip galime visiškai nesijaudindami išbandyti daugybę skirtingų produktų. Kažkas patinka – puiku. Kažkas nelabai patinka – nieko baisaus. Kita vertus, „nemokamai“ iš tikrųjų juk neegzistuoja. Nemokami (dar kitaip žinomi kaip Freemium) žaidimai gali būti parsisiunčiami nemokamai, bet iš tikrųjų turi daugybę vidinių mokėjimų, be kurių žaidėjų progresas kone dirbtinai sulėtinamas. Štai kodėl dažnai verta nepagailėti kelių eurų žaidimams, kuriuose panašios mechanikos nėra. Viskas veikia labai senamadiškai – jūs nusiperkate ir mėgaujatės. 

Stardew Valley

Stardew Valley yra vienas daugiausiai panegirikų sulaukusių indie žaidimų per pastarąjį dešimtmetį. Iš pradžių pasirodęs asmeniniams kompiuteriams, prieš kurį laiką jis žengė ir į Android pasaulį. Stardew Valley įdomus tuo, kad čia beveik nėra jokio siužeto. Tiksliau, jis čia visiškai paprastutis ir skirtas tik tam, kad žinotumėte, nuo ko pradėti. Jūsų alter ego čia tiesiog paveldi senelio šeimos fermą. Visas žaidimo žavesys tame, kad jūs patys sprendžiate, ką su ta ferma daryti. Žaidėjams suteikiama visiška laisvė. Jūs galite specializuotis ir auginti išskirtines kultūras, arba tiesiog plėsti fermą, kiek tik pavyksta. Kokį tikslą bepasirinktumėte, ugdysite savo amatininko įgūdžius, socializuositės su aplinkiniais gyventojais (čia galima net ir susituokti), prekiausite, valdysite turimus resursus ir darysite dar daugybę kitų dalykų. Kitaip tariant, Stardew Valley – unikalus klasikinių arkadinių ir modernių RPG žaidimų mišinys, kuriame kažką sau mielo suras ir pradedantys, ir jau užkietėję žaidėjai. Na ir žinoma, žaidimo viduje nėra absoliučiai jokių papildomų pirkinių. 

Mini Metro

Kartais pasiduodame pagundai žaidimo gerumą vertinti pagal jo grafiką, siužeto sudėtingumo lygį ar epiškumą. Tačiau kartais net iš pažiūros paprasti žaidimai visiškai prikausto dėmesį ir nebepaleidžia. Mini Metro kaip tik toks ir yra. Tai žaidimas-dėlionė. Jūsų tikslas čia labai paprastas, bet niekada nenuobodus – jums reikia sudėlioti nuolat augančio miesto metro maršrutus taip, kad būtų užtikrintas optimalus pralaidumas, o keleiviai savo tikslą pasiektų per trumpiausią įmanomą laiką. Mini Metro tobulai tiks kelionėms viešuoju transportu arba toms minutėms, kurias praleidžiate kažko laukdami. Jis netgi turi vadinamąjį Challenge režimą, kasdien pateikiantį po naują galvosūkį. Žaidimo mechanika tokia įtraukianti, kad papildomos motyvacijos pabandyti jį išspręsti tikrai neprireiks. Beje, net ir Mini Metro garso takelis primina traukinius, tad akimirksniu įtraukia į žaidimo pasaulį.

Grand Theft Auto

Grand Theft Auto neabejotinai yra viena populiariausių žaidimų serijų istorijoje. Skaičiuojama, kad studija Rockstar Games iš viso yra pardavusi daugiau nei 350 mln. jų egzempliorių. Žinoma, kai kalbame apie Grand Theft Auto, paprastai omenyje turime konsoles bei asmeninius kompiuterius, bet tobulėjantys išmanieji telefonai jau leidžia šiais žaidimais mėgautis, kada ir kur jums patogu. Android savininkai netgi gali rinktis vieną iš penkių skirtingų. Pats populiariausias – Grand Theft Auto San Andreas, išsiskiriantis savo neaprėpiamumu. Tačiau rinktis galite ir Liberty City Stories, Vice City, GTA III ar Chinatown Wars. Visi žaidimai puikiai optimizuoti mobiliajai aplinkai ir pasižymi ne tik puikia grafika, bet ir sklandžiai veikiančia valdymo mechanika. Kaip žinia, Grand Theft Auto VI laukimas jau spėjo kaip reikiant užsitęsti, tad mobiliosios frančizės žaidimų versijos yra puiki galimybė bent šiek jį palengvinti. 

Downwell

Roguelike – tai klasikinis žaidimų žanras, taip pavadintas originalaus jo pavyzdžio – 1980 m. pasirodžiusio Rogue – garbei. Roguelike didžiulę įtaką padarė tokie stalo žaidimai kaip Dungeons and Dragons. Žaidėjai čia keliauja per procedūriškai sugeneruotus lygius ir juda ribotame ekrano plote. Downwell yra puikus šio klasikinio žanro pavyzdys, kuriuo mėgautis galima tiesiog išmaniajame telefone. Iš pirmo žvilgsnio jus gali kiek nemaloniai nuteikti žaidimo grafika. Tiksliau, jos primityvumas. Tačiau šis stilistinis pasirinkimas – Downwell primena devintojo dešimtmečio arkadinius žaidimus – kaip tik yra reikšminga žavesio dalis. Siužetas? Jeigu jį taip galima pavadinti, jis labai paprastas. Pagrindinis veikėjas paprasčiausiai įkrenta į šulinį ir sklęsdamas žemyn turi įveikti čia esančias kliūtis bei nugalėti knibždančius priešus. Pakeliui jūs rinksite ginklus, papildomas gyvybes ir t. t. Kadangi jūs ne skrendate, o krentate, žaidimo mechanika yra pakankamai unikali, o jos įvaldymas užims laiko. Downwell yra sudėtingas, bet tuo pačiu ir be galo įtraukiantis retro žaidimas, tikrai vertas kelių eurų. 

Suzy Cube

Savo pažintį su kompiuteriniais žaidimais daugelis pradeda nuo platformų žanro. Žinomiausi jo pavyzdžiai – Super Mario bei Legend of Zelda, kuriuose personažai juda per spalvingas aplinkas, įveikinėdami vis sunkėjančias kliūtis bei priešininkus. Suzy Cube yra nuostabus šio žanro pavyzdys, sukurtas būtent mobiliajai Android platformai. Žaidimą sudaro 40 skirtingų ir spalvingų lygių, pilnų nuotykių ir atradimų. Bene stipriausia žaidimo savybė – jo kontrolė. Mygtukai labai intuityvūs, todėl personažą valdysite be jokių problemų, visai pamiršdami, kad rankose laikote ne konsolės pultelį, o išmanųjį telefoną. Kiekvienas Suzy Cube lygis, kaip ir pridera, baigiasi niekada nenuobodžia akistata su bosu. Na ir žinoma, žaidime nėra absoliučiai jokių papildomų mokėjimų. Visas turinys atrakinamas jūsų pačių pasiekimais – renkant tam skirtas žvaigždutes. Kadangi Suzy Cube turi daugybę paslėpto turinio, jį tikrai norėsis žaisti iš naujo ir atrasti dalykus, kuriuos praleidote pirmą kartą.