Inovacijos

Geriausi 2021 m. telefonai: kas žavėjo, intrigavo ir stebino?

2021-11-23

Dar vieni metai artėja prie pabaigos. Natūralu, kad paskutinėmis 2021-ųjų savaitėmis norisi – kiek nebūdingai technologijų entuziastams, šiaip jau besidomintiems inovacijomis – pažvelgti šiek tiek atgal ir įvertinti, ką įdomaus telefonų gamintojai mums šiemet pristatė. Natūralu, kad daugiausiai dėmesio per metus skyrėme flagmanams. Juk juose telkiasi moderniausi sprendimai, įdomiausios idėjos. Tačiau šiemet dar kartą įsitikinome ir tuo, kaip sparčiai tobulėjo vidutinė bei ekonominė išmaniųjų telefonų klasės. Taigi, kurie 2021 m. pasirodę telefonai labiausiai žavėjo, intrigavo ir stebino? Galų gale, kuriuos iš jų galime vadinti pačiomis protingiausiomis investicijomis – juk metų pabaiga yra ideali proga atsinaujinti. 

Geriausi 2021 m. telefonai flagmanai

Flagmanai – patys geriausi iš geriausiųjų. Telefonai, kuriuose panaudojami patys galingiausi procesoriai, pažangiausi inžineriniai sprendimai, drąsiausios dizainerių idėjos. Kitaip tariant, tai modeliai, skirti norintiems aukščiausios kokybės ir galvojantiems apie ilgalaikę investiciją. 

Geriausi 2021 m. Android flagmanai

Technologijų metus tradiciškai pradeda Samsung. Korėjiečių gamintojas jau sausį pasauliui pademonstravo Samsung Galaxy S21 liniją. Vartotojai jau gana įprastai gali rinktis vieną iš trijų jos modelių: įprastą (6,2 colių įstrižainės), didesnę arba S21+ 6,7 colio įstrižainės versiją, arba patį galingiausią ir profesionaliausią Ultra (6,8 colio įstrižainės). Trys modeliai turi panašumų – tas pats procesorius, panašus dizainas, kurio unikaliausias bruožas – į korpusą įsiliejanti kameros sistema ir pan. Tačiau skiriasi jie galia. Tarkime, įprastas ir + modeliai turi 8 GB RAM, kai Ultra – 12 GB arba 16 GB. Daugiau sugeba ir pastarojo kamera. Tokie skirtumai leido Samsung vartotojams suteikti galimybę rinktis pirkinį pagal savo poreikius ir biudžetą. Įkandin korėjiečiams sekė ir OnePlus. Pastaraisiais metais sparčiai savo rinkos dalį auginanti kompanija pristatė savo OnePlus 9 liniją. Šie modeliai išsiskiria ne tik tradiciniais oneplus‘iškais privalumais – galingais Snapdragon 888 procesoriais, ryškiais 120 Hz ekranais bei ypač greitai besikraunančia baterija – bet ir viena svarbia naujiena. Kompanija paskelbė apie ilgalaikę partnerystę su fotografijos kompanija Hasselblad. Pastaroji padės OnePlus kurti kamerų sistemas bei dar geriau įsitvirtinti rinkoje. Jeigu jau prakalbome apie kameras – ar žinojote, kad daugeliui skirtingų kompanijų jų komponentus iš tikrųjų gamina Sony? Natūraliai kyla klausimas: o ką gero sukuria patys japonai? Čia tiesiog būtina paminėti Sony Xperia 5 III. Puikios kameros, naujausias Snapdragon 888 procesorius, stock‘inei artima Android versija, kiek neįprastas, bet rankai itin patogus 21:9 formatas… Beje, Sony flagmanas turi ir kiek primirštą, bet nuostabų atributą – ausinių lizdą. Dar viena priežastis įsimylėti. 

Naujieji iPhone 13 telefonai

Nesuklysime konstatuodami, kad daugiausiai dėmesio sulaukiantis telefonų pristatymo renginys vyksta rugsėjį – būtent tada Apple visam pasauliui pirmą kartą pademonstruoja pačius naujausius iPhone. Šiemet, kaip ir pernai, sulaukėme jų net keturių: kompaktiško 5,4 colių įstrižainės iPhone 13 Mini, 6,1 colių iPhone 13 ir iPhone 13 Pro, taip pat paties didžiausiojo – iPhone 13 Pro Max. Visi keturi telefonai apginkluoti pačiais galingiausiais ir moderniausiais A15 Bionic procesoriais. Gausu juose ir kitų naujų funkcijų. Visi jie vos vos storesni ir sunkesni už savo pirmtakus. Toks sprendimas priimtas siekiant šiek tiek padidinti bateriją. Ryškiausias dizaino pasikeitimas – tai pastebimai sumažėjęs notch‘as. Paprastų modelių (iPhone 13 Mini, ir iPhone 13) sistemos šiek tiek perdėliotos – objektyvai nuo šiol išdėlioti ne vertikaliai, o įstrižai. Didžiausias patobulinimas – tai plataus kampo jutiklis. Nuo šiol jis gali pamatyti ir aprėpti dar daugiau, o kokybiškoms nuotraukoms reikės dar mažiau šviesos. Kameros programėlėje taip pat rasite ir daugiau smulkių naujų funkcijų. Pavyzdžiui, atnaujintiną portreto režimą, dangaus fiksavimui skirtą režimą ar Cinematic Video filmavimo funkciją. Galų gale, Pro modeliai turi ir ProMotion ekranus, kurių atsinaujinimo dažnis, priklausomai nuo to, ką darote, gali pakilti iki 120 Hz.

Geriausi 2021 m. vidutinės klasės telefonai

Klaidinga būtų manyti, kad visi inovatyviausi ir įdomiausi sprendimai paliekami flagmanams. Kiekvienais metais itin sparčiai priekin žengia ir vidutinė klasė. Statistika ne veltui rodo, kad tokios kategorijos modelius renkasi didžioji dalis vartotojų. Šioje kategorijoje dėmesį tikrai reikėtų atkreipti į tik metų pabaigoje pasirodžiusį Xiaomi Mi 11T. Tai modelis, savo charakteristikomis labai primenantis flagmanus. Turi jis ir 108 MP pagrindinę kamerą, ir 120 Hz atsinaujinimo dažnio ekraną, ir itin greitą procesorių. Be to, čia veikia unikali aušinimo sistema, ypač sužavėsianti mėgstančius žaisti. Turi Xiaomi Mi 11T ir 5000 mAh bateriją, kurią greitai pamaitinsite su 67 W krovikliu. Dar vienas įdomus modelis – Huawei Nova 9 su 120 Hz ekranu, 50 MP Ultra Vision kamera ir 66 W greitojo krovimo funkcija. Na ir žinoma, negalime nepaminėti vidutinės klasės lyderės – Samsung. Šis gamintojas praktiškai kasmet parduoda daugiausiai telefonų visai neatsitiktinai. Korėjiečiai turi jums ką pasiūlyti nepriklausomai nuo biudžeto. Šiemetinis bestseleris – Samsung Galaxy A52. Racionaliai įkainotas modelis gali girtis ryškiu bei spalvingu 6,5 colio įstrižainės ekranu, vaizdą atkuriančiu 1080×2400 FHD+ raiška, turi keturgubą kamerą su 64 MP pagrindiniu jutikliu, taip pat greitą Snapdragon procesorių ir sklandžiai veikiančią Android versiją One UI 3.0, užtikrinančią intuityvų valdymą bei nepriekaištingą integraciją su kitais jūsų Samsung prietaisais. 

Geriausi 2021 m. ekonominės klasės telefonai

Būkime atviri – ekonominės klasės telefonai sulaukia gana mažai dėmesio. Galbūt per mažai, nes pastaraisiais metais jie tobulėja netgi labai sparčiai. Juos besirenkantiems vartotojams jau tikrai nebereikia abejoti šių prietaisų patikimumu bei galimybėmis. Maža to, pasirinkimo šioje kategorijoje daugiau nei bet kurioje kitoje. Esate ilgamečiai Samsung gerbėjai? Galbūt ir visi jūsų šeimos nariai turi tokius telefonus bei pirmenybę teikia būtent šiai ekosistemai. Paprasčiausius poreikius turintiems puikiai tiks Samsung Galaxy A12 bei A22, norintiems iš telefono šiek tiek daugiau – Samsung Galaxy A32. Gamintojas turi specialų pasiūlymą net ir tiems, kurie gyvena aktyviai ir prioritetą teikia patvarumui. Samsung Galaxy XCover 5 nebijo nei smūgių, nei lietaus. Manote, kad geras telefonas visų pirma turi demonstruoti talentą fotografijai? Rinkitės Huawei P Smart 2021. Šis modelis turi keturgubą 48 MP kamerą su pažangiais dirbtinio intelekto sprendimais. Atsimenate legendinę Nokia? Suomiai tebegamina ir puikius išmaniuosius telefonus. Nokia X10 – puikus pasirinkimas ieškantiems maksimalios vertės už kiekvieną eurą. Galų gale, Xiaomi. Šis gamintojas gali pasiūlyti net kelis Redmi Note 10 serijos modelius. Šiek tiek daugiau galios ieškantiems – Pocaphone X3 Pro. O ieškantiems patirties, kuri būtų arčiausiai flagmaniškos, supaprastintas Mi 11 versijas – Xiaomi Mi 11 Lite ir Xiaomi 11 Lite NE.