Gyvenimo būdas

Geriausi 2020 metais pasirodę mobilieji žaidimai

2020 gruodžio 2

Mobiliųjų žaidimų industrija auga greičiau nei bet kuri kita medija. Skaičiuojama, kad pernai jos bendros pajamos iš viso siekė net 68,5 mlrd. dolerių. Ir tai tikrai dar ne riba. Pastarąjį dešimtmetį ši rinka kasmet ūgteli po maždaug 10 proc. Panašu, kad šiemet galime tikėtis dar įspūdingesnių skaičių. Juk vis dėlto šiais metais kaip niekada daug laiko praleidome namuose, turėdami aibę progų žaisti. Nieko keisto, kad ir žaidimų kūrėjai nesnaudė. Tiesą sakant, kiekvieną mėnesį išleidžiama tiek daug naujų žaidimų, kad šioje gausoje darosi kiek per sunku susiorientuoti. Todėl šį kartą atrinkome kelis labiausiai vertus jūsų dėmesio. Sąraše kažką sau mielo suras kiekvieno žanro mėgėjai.

Strategijos mėgėjams – Arknights

Iš pradžių Kinijoje išpopuliarėjęs, o šiemet visame pasaulyje išleistas Arknights labai greitai tapo vienu sparčiausiai augančių mobiliųjų žaidimų. Jis priskiriamas vadinamajam bokšto gynybos subžanrui. Taip vadinami žaidimai, kuriuose žaidėjai savo veiksmais bei kuriamomis kliūtimis turi apsiginti nuo priešininko veiksmų. Arknights jus perkelia į postapokaliptinį distopinį pasaulį, kenčiantį nuo oripatija vadinamos ligos. Jūsų užduotis – kurti vaistus nuo jos, tuo pačiu metu bandant apsiginti nuo priešininkų atakų. Tai darysite strategiškai išdėliodami savo unikalių gebėjimų personažus bei stiprindami bazės gynybinius įtvirtinimus. Arknights žaidėjų ir kritikų simpatijų nusipelnė dėl puikaus dizaino, įtraukiančios žaidimo mechanikos ir tuo pačiu dėl savo kompleksiškumo. Pirmieji jo lygiai įveikiami pakankamai lengvai, bet žaidimui vystantis tenka spręsti vis sudėtingesnes problemas, pareikalausiančias ypatingo susitelkimo.

Lenktynių fanams – Forza Street

Forza Street franšizė lenktynių žanro gerbėjams jau yra pakankamai gerai žinoma. Pernai šio žaidimo versija jau pasirodė Windows platformoje. Vis dėlto – kaip dažnai ir būna – tai buvo tik kojų apšilimas. Žaidimo kūrėjai nuo pat pradžių koncentravosi būtent į mobiliąsias platformas. Galiausiai šiemet pasirodė ir išmaniesiems telefonams skirta Forza Street versija. Tik pasiekęs Google Play ir AppStore žaidimas tapo rimtu konkurentu kitiems lenktynių žanro vardams. Žaidimas iš karto sužavėjo savo egzotiškais automobiliais, puikiomis personalizacijos galimybėmis bei ypač autentiška vairavimo patirtimi. Tačiau išbandyti Forza Street labiausiai būtina dėl puikios grafikos, kartais primenančios filmus, ir kaip reta tobulai išdirbtos valdymo mechanikos. Beje, lenktyniauti galima ne tik telefone, bet ir Xbox Live platformoje.

Pasiilgusiems veiksmo – Shadowgun War Games

Kartais žaidžiame tiesiog norėdami patirti nuotykių bei gauti sveiką adrenalino dozę. Tokiais atvejais nėra nieko geresnio už įvairias šaudykles. Shadowgun – tai jau beveik dešimtmetį gyvuojanti trečiojo asmens šaudyklių franšizė. Naujausias jai priklausantis žaidimas – Shadowgun War Games. Kaip ir galima įtarti iš pavadinimo, labiausiai įtraukiantis aspektas čia yra komandiškumas. Žaidžiama penki prieš penkis Capture the Flag mačuose. Varžytis galite tiek su kompiuterio generuotais priešininkais, tiek su draugais, tiek su žaidėjais iš viso pasaulio. Kadangi žaidimas komandinis, sėkmė priklausys ne tik nuo jūsų asmeninių įgūdžių, bet ir nuo to, kaip gerai pasidalinsite atsakomybėmis su savo draugais, taip pat nuo tinkamai pasirinktų personažų.

Žaidimų vaidmenimis gerbėjams – Exos Heroes

Tai, ko gero, pats ambicingiausias žaidimas šiame sąraše. Žaidimai vaidmenimis (RPG) pamažu tampa vis reikšmingesniu mobiliųjų žaidimų žanru – šiuolaikiniai išmanieji jau turi resursus, kurių reikia detalių, veikėjų ir siužetų gausa pasižyminčių pasaulių simuliacijai. Exos Heroes turi daugiau nei 200 veikėjų, išsiskiria puikiu garso takeliu bei visiškai unikalia estetika. Tiesą sakant, vizualiai šis žaidimas yra tiesiog pribloškiantis. Grafika mažai kuo nusileidžia konsolėms skirtiems analogams. Net ir veiksmo scenos atrodo lyg būtų ištrauktos tiesiai iš anime serialo. Pati žaidimo istorija suskirstyta į skyrius ir epizodus. Ją pradėsite tyrinėdami sugedusį orlaivį, o pakeliui sutiksite vis daugiau ir daugiau draugų bei priešų, atrasite naujus iššūkius ir pamažu kelsite savo personažo lygį. Žaidimas reguliariai atnaujinamas, tada galėsite būti tikri, jog nuotykiai niekada nesibaigs.

Linksmam vakarui su draugais – Mario Kart Tour

Santechnikas iš Italijos Mario – jeigu tikėtume pardavimų statistika ir apklausų rezultatais – yra pats žinomiausias ir populiariausias visų laikų žaidimų personažas. Žaidėjus jis linksmina jau beveik keturis dešimtmečius, prisitaikydamas ne tik prie naujų žanrų, bet ir prie besikeičiančių konsolių kartų bei žaidimų platformų. Nieko keisto, kad dabar Mario kuo sėkmingiausiai užkariauja ir mobiliųjų žaidėjų simpatijas. Mario Kart Tour yra vienas mylimiausių kada nors sukurtų Nintendo žaidimų, pagaliau persikėlęs ir į išmaniųjų ekranus. Jo mechanika labai paprasta, bet sykiu ir neįtikėtinai įtraukianti. Pasirinkę mylimiausią Nintendo personažą dalyvausite spalvingose ir komiškose kartingų lenktynėse, kurias dar labiau paįvairina specialios galios, padėsiančios jums lemiamu momentu pakilti iš trečios į pirmą vietą (arba atvirkščiai). Žaisti galima ir su draugais. Mario Kart žaidimai garsėja gebėjimu sukiršinti net ir geriausiai sutariančius žmones, tad nepameskite galvos.