Išmanieji įrenginiai

Geriausi 2020 m. išmanieji telefonai

2020-12-14

Metai artėja prie pabaigos. 2020-uosius, ko gero, prisiminsime dar gana ilgai. Pandemija ir karantinas paveikė praktiškai visas gyvenimo ir ekonomikos sritis. Telefonų rinka nebuvo išimtis. Daugybės laukiamiausių telefonų pristatymai iš įprastai pilnų auditorijų persikėlė į virtualias erdves. Kai kurių modelių pristatymai netgi iš viso buvo šiek tiek atidėti. Vis dėlto, nepaisant išorinių trikdžių, telefonų industrijai šie metai buvo netgi labai derlingi. Galėjome stebėti visą pluoštą reikšmingų įvykių bei tendencijų: 5G standarto atėjimą, naujos telefonų klasės susiformavimą, kokybinį šuolį vidutinėje bei biudžetinėje klasėse. Metų pabaiga – ideali proga suskaičiuoti visus viščiukus bei dar kartą įvertinti pasiekimus. Taip pat patiems pagalvoti apie šiokį tokį atsinaujinimą. Taigi, pristatome geriausius 2020 m. išmaniuosius telefonus.

Geriausi 2020 m. flagmanai

Flagmanai – tai patys brangiausi, kokybiškiausi, inovatyviausi rinkoje esantys telefonai. Būtent į juos gamintojai sudeda pačius pažangiausius sprendimus, bandydami nustebinti vartotojus bei sukelti konkurentų pavydą.

Geriausi 2020 m. Android telefonai

Android pasaulyje šiemet galėjome stebėti dvi pačias ryškiausias tendencijas: pasiruošimą 5G erai ir perėjimą prie 120 Hz atsinaujinimo dažnio ekranų. Tiesą sakant, šiuos du elementus turi visi geriausi flagmanai. Metus tradiciškai pradėjo Samsung su savo Galaxy S20 linija. Šį kartą gamintojas pristatė tris modelius: standartinį, Plus ir Ultra. Visi jie gali girtis 5G palaikymu ir ryškiais 120 Hz ekranais. Skiriasi jų įstrižainės dydis (atitinkamai 6,2, 6,7 ir 6,9 colių) ir vidinė bei RAM atmintis. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy S20 Ultra gali girtis net 12 GB RAM. Įkandin Samsung žengė ir pastaraisiais metais sparčiai auganti OnePlus. Jos pažiba – OnePlus 8 Pro. Jame irgi rasite 120 Hz ekraną, 5G galimybę, moderniausią Snapdragon 865 procesorių. Kitas šio modelio išskirtinumas – jo baterija. O tiksliau – 30 W kroviklis, iki 50 proc. bateriją pamaitinantis per 20 minučių. Labiausiai vertinantiems telefono kameros sugebėjimus dėmesį vertėtų atkreipti ir į Huawei P40 bei P40 Pro. Nepaisant tam tikrų menkų problemų, šis gamintojas vis dar gali didžiuotis vienais technologiškai pažangiausių modelių rinkoje.

Ką 2020 m. nuveikė iPhone?

iPhone gerbėjai šiemet privalėjo būti šiek tiek kantresni. Nauji modeliai tradiciškai pristatomi rugsėjį, bet, dėl akivaizdžių priežasčių sutrikus logistinėms grandinėms, renginys buvo atidėtas visu mėnesiu. Vis dėlto, laukti tikrai buvo ko. Pirmą kartą istorijoje Apple vienu ypu pristatė net keturis modelius. Daugiausiai dėmesio, savaime suprantama, sulaukė nuostabaus dizaino įprasti 6,1 colio įstrižainės iPhone 12 ir iPhone 12 Pro – pirmieji gamintojo telefonai su 5G galimybe. Tačiau šalia jų atsirado ir dar dvi intriguojančios variacijos. Vos 5,4 colių įstrižainės iPhone 12 Mini su tuo pačiu OLED ekranu ir galingiausiu A14 Bionic procesoriumi sukurtas tiems vartotojams, kurie jaučia nostalgiją kompaktiškesnių telefonų erai. Jo priešingybė – 6,7 colių įstrižainės iPhone 12 Pro Max, dar žinomas kaip didžiausias visų laikų Apple telefonas. Visi modeliai išsiskiria ir MagSafe technologija. Jų viduje esama magneto, kuris padeda pritvirtinti belaidį kroviklį ar vieną iš daugelio aksesuarų. Beje, Apple žengė ir dar vieną drąsų žingsnį. iPhone 12 pirmą kartą parduodami be kroviklio.

Geriausi racionaliai įkainoti 2020 m. flagmanai

Šie metai bus ypatingi ir tuo, kad per juos iš esmės susiformavo nauja telefonų klasė, kuri atsidurtų kažkur tarp flagmanų ir vidutinės. Į šį kainos segmentą pataikiusių telefonų matydavome ir anksčiau, bet šiemet gamintojai pirmą kartą į jį pažvelgė taip rimtai. Šiam segmentui priskirtini telefonai kuriami kaip orientyrą naudojant flagmanus ir savo savybėmis jiems praktiškai niekuo nenusileidžia, tačiau nėra tokie prabangūs. Čia visų pirma reikia paminėti Samsung Galaxy S20FE, savo vyresniems broliams nusileidžiantį nebent kiek paprastesne kamerų sistema. OnePlus 8T taip pat gali beveik viską, ką ir OnePlus 8 Pro, jis taip pat gali pasigirti ir išskirtine savybe – 65 W krovimu – bateriją pamaitinsiančia vos per 39 minutes. Galų gale, gerokai per mažai dėmesio gaunantis Xiaomi Mi 10T Pro. Šis telefonas turi ne tik galingiausią procesorių rinkoje ar puikų 120 Hz ekraną, bet ir itin talpią 5000 mAh bateriją bei net 108 MP kamerą.

Geriausi 2020 m. vidutinės klasės telefonai

Šiemet galėjome stebėti ir nemenką proveržį vidutinėje klasėje. Iš kokybe labai smarkiai varijuojančio eksperimentų lauko jis pavirto į nuoseklumu ir solidumu pasižymintį segmentą. Nieko nuostabaus. Visame pasaulyje daugiausiai parduodama būtent jam priskirtinų modelių. Į konkurencinę kovą čia įsitraukė net ir Apple, metų pradžioje pristatydama iPhone SE. Nors išoriškai šis modelis atrodo lyg būtų nužengęs iš 2017-ųjų, jo viduje sukasi pažangus ir galingas A13 procesorius, užtikrinsiantis telefono ilgaamžiškumą. Tikrą bombą šiame segmente šiemet susprogdino ir OnePlus. Jų OnePlus Nord turi puikų 90 Hz ekraną, 5G galimybę, galingą bei greitą Snapdragon 765G procesorių ir keičia supratimą apie tai, ką gali vidutinė klasė. Galų gale, segmento lyderiais išlieka Samsung. Savo vartotojams jie suteikia daugybę kokybiškų pasirinkimų: Samsung Galaxy A71, A51, A41… Šioje linijoje tikrai rasite telefoną, geriausiai tinkantį jūsų biudžetui.

Geriausi 2020 m. biudžetinės klasės telefonai

Retai galvojame, kad biudžetinės klasės telefonai nusipelnė daug mūsų dėmesio. Tačiau be reikalo. Gamintojai šiam segmentui skiria vis daugiau dėmesio, tad ir tobulėjimo čia galime matyti gana daug. Visų pirma, ir čia paminėjimo verta OnePlus. Metų pabaigoje prekyboje pasirodė jos OnePlus Nord N100. Labai racionaliai įkainotas telefonas išsiskiria savo netikėtai detaliu ir ryškiu 6,52 colių įstrižainės ekranu, talpia 5000 mAh baterija ir greituoju 18 W krovimu. Ką pasiūlyti čia turi ir Samsung. Galaxy A21s modelis išsiskiria savo kokybišku ekranu, labai talpia 5000 mAh baterija, taip pat netikėtai gera kameros sistema. Beje, biudžetinio telefono ieškantys vartotojai gali išbandyti ir lietuvių kuriamą Fonos O3. Stilingo dizaino, paprastai valdomas modelis dabar parduodamas dar ir su ypatinga dovana – belaidėmis ausinėmis JBL Tune 220TWS.