Inovacijos

Geriausi 2019–ųjų telefonai

2019 gruodžio 12

Metams artėjant prie pabaigos, turime puikią galimybę šiek tiek atsigręžti atgal ir susumuoti jų rezultatus. Didieji gamintojai nesnaudė ir rinkai pristatė ne vieną puikiai įvertintą modelį, o Apple, Samsung ir Xiaomi flagmanai pakylėjo mobiliąją fotografiją į visiškai naują lygį. Tačiau neverta apsiriboti vien tik aukščiausia klase. Pastarųjų metų pavyzdžiai rodo, kad didžioji dalis įdomiausių eksperimentų atsiranda vadinamojoje viduriniojoje klasėje. Būtent čia pasiteisinusios idėjos vėliau pritaikomos ir flagmanuose. Galų gale, nereikėtų ignoruoti ir ekonominės klasės. Gamintojai čia ir toliau įrodinėja, jog funkcionalų bei sklandžiai veikiantį prietaisą šiais laikais galima įsigyti ir už labai racionalią kainą. Taigi siūlome iš arčiau susipažinti su telefonais, kuriais šiemet buvo galima žavėtis labiausiai.

Samsung nustato flagmanų kokybės standartą

Premjerų metus tradiciškai pradėjo korėjiečių gamintojas. Kovo pradžioje pristatinėdamas savąjį Galaxy S10, jis pateikė ir staigmenų. Vietoj įprastų dviejų modelio variacijų (standartinio ir kiek didesnio +), vartotojams pasiūlyta rinktis iš keturių. Samsung pristatė savo pirmąjį 5G ryšio standartą palaikantį telefoną, o taip pat ir kiek paprastesnį (ir pigesnį) Galaxy S10e. Beje, būtent pastarasis, galima sakyti sukūręs „ekonominio flagmano“ klasę nusipelnė bene daugiausiai publikos simpatijų. Dėl savo „įmuštos“ asmenukių kameros lengvai atpažįstamas S10 tapo pirmuoju Samsung flagmanu su trimis kameromis akimis (S10e visgi jas turi dvi). Jis taip turi integruotą piršto atspaudų skaitytuvą, išsiskiria 3040×1440 pikselių ekrano raiška bei galingu aštuonių branduolių procesoriumi. Kitaip tariant, S10 tarsi nustatė kokybės standartą, kurio turėjo siekti kiti rinkos lyderiai. Sėkmingus savo metus Samsung pratęsė ir rugpjūtį, kai rinkai pristatė taip pat daugybės pagyrų sulaukusį Galaxy Note 10.

Xiaomi tyliai veržiasi į lyderius

Dar prieš kelis metus už Kinijos ribų mažai kam žinomas gamintojas patyliukais tapo viena labiausiai intriguojančių technologijų kompanijų pasaulyje. Šią savo reputaciją Xiaomi šiemet patvirtino pristatydama flagmaną Mi 9. Modelis iš karto susilaukė daugybės pagyrų. Visų pirma dėl savo galios. Mi 9 turi Snapdragon 855 procesorių, kuris jį paverčia vienu greičiausių telefonų rinkoje. Pridėkite dar ryškų 1080 x 2340 pikselių Super Amoled ekraną, integruotą piršto atspaudų skaitytuvą bei trigubą pagrindinę kamerą ir gausite flagmaną, kuris gali konkuruoti praktiškai su bet kuo. Visa tai skamba dar įspūdingiau, kai pažvelgiame į modelio kainą. Nepaisant puikių techninių savybių, ji panašesnė į tokią, kokios tikėtumėmės iš vidutinės klasės telefono. Beje, puikių atsiliepimų sulaukė ir rugsėjį pasirodęs patobulintas Mi 9 Pro modelis, turintis ir savo 5G versiją. Android rinkoje Xiaomi neabejotinai tampa tuo žaidėju, kurio veiksmus reikėtų stebėti itin atidžiai.

Drąsioji vidutinė klasė

Technologijų mėgėjai šiemet galėjo įsitikinti, kad vadinamoji vidutinė telefonų klasė tampa ta rinkos dalimi, kurioje aptinkamos pačios įdomiausios idėjos. Ko gero, įdomiausiai šiemet eksperimentavo Samsung su savo Galaxy A linija. Čia reikėtų išskirti Galaxy A70. Minimalistinio dizaino modelis su ryškiu ir spalvingu ekranu turi tris galinės kameros akis, todėl išsiskiria savo daromų nuotraukų kokybe. Pridėkite dar galingą procesorių ir vieną talpiausių rinkoje baterijų ir gausite telefoną, savo funkcionalumu nelabai kuo nusileidžiantį flagmanams. Panašiomis savybėmis pasižymi ir Galaxy A50, kurio puošmena – 6,4 colio Amoled ekranas. Galų gale, ieškantiems drąsesnių sprendimų, vertėtų atkreipti dėmesį į Galaxy A80, išsiskiriantį savo besivartančia kamera. Šiame segmente ką pasiūlyti turi ir ta pati Xiaomi. Tai visų pirma išskirtinio dizaino Redmi Note 8 Pro. Su ryškiu FHD+ ekranu ir net 4500MAh baterija (viena talpiausių rinkoje). Tačiau modelis labiausiai išsiskiria savo kamera. Tai buvo vienas pirmųjų telefonų, su keturiomis jos akimis.

Biudžetinė klasė toliau mažino atotrūkį

Pigiausi rinkoje esantys telefonai dažnai nurašomi kaip tinkantys ieškantiems tik visiškai bazinio funkcionalumo. Vis dėlto gamintojai pastaraisiais metais sėkmingai įrodinėja, kad toks požiūris pakankamai siauras. Biudžetinės klasės telefonai šiandien yra tiesiog patikimas ir racionalus pasirinkimas vartotojams, kurie paprasčiausiai nejaučia poreikio turėti visų moderniausias funkcijas. Čia tiesiog būtina išskirti Huawei P Smart Z, nustebinsiantį savo kainos ir kokybės santykiu. Šis modelis turi viską, ko reikia geram telefonui: visą korpusą apimantį ekraną (asmenukių kamera iššoka iš jo viršaus), ypač talpią bateriją, pažangius dirbtinio intelekto sprendimus kameroje bei galingą procesorių. Dar vienas išskirtinis modelis – tai Xiaomi siūlomas Mi A3, verčiantis pakoreguoti savo išankstines nuostatas apie biudžetinės klasės telefonus. Jis, visų pirma, vertas pagyrų dėl savo stebinančios trijų akių galinės kameros. Tačiau tai dar ne viskas. Galingas procesorius garantuoja sklandų telefono veikimą, ypač talpi baterija suteikia dar daugiau laisvės. Šis modelis, kurio kaina, regis, nieko ypatingo nežada – tai dar vienas įrodymas, kaip toli pažengė Xiaomi.

Apple toliau nustatinėja standartus

Ši apžvalga būtų paprasčiausiai nepilna, jeigu joje neišskirtumėme naujojo iPhone. O tiksliau naujųjų iPhone. Apple šiemet jų pristatė netgi tris. Tai standartinis iPhone 11, iPhone 11 Pro ir didžiausias iPhone 11 Pro Max. Gamintojas šįsyk tarsi ir nepasiūlė nieko dramatiškai naujo, revoliucingo. Tačiau, nepaisant to, buvo giriamas už savo sprendimus. Visų pirma, simpatijų nusipelnė kamera. Esančioji iPhone 11 Pro turi tris vienodo stiprumo akis, todėl geba atkurti neįtikėtinai detalius vaizdus. Pridėkite dar ir ypatingai intuityvius Dirbtinio intelekto sprendimus ir gausite vieną geriausiai fotografuojančių telefonų rinkoje. Dar svarbesni tie pokyčiai, kurie plika akimi nelabai matomi. Naujieji iPhone gavo ypač galingus procesorius, kurie dirbdami iš vien su iOS 13 operacine sistema užtikrina bene sklandžiausią įmanomą naudojimosi patirtį. Galų gale, Apple priėmė ir dar vieną gana drąsų sprendimą – buvo padidintas fizinis baterijos dydis. Telefonas dabar storesnis ir sunkesnis, bet tuo pačiu ir pastebimai ištvermingesnis. Tai pokytis, kuris buvo priimtas ypač palankiai.