Gyvenimo būdas

„Geocaching“ – lobių medžioklės su telefonu

2017-07-10

Geocatching 1090x232.jpgĮsibėgėjus vasarai vis daugiau laiko norisi praleisti lauke. Šiltas oras kviečia į ilgesnius pasivaikščiojimus mieste ir gamtoje. Tačiau ar žinojote, kad tokius pasivaikščiojimus galite paversti neeiliniais, pavydžiui, lobių medžioklėmis? Jums tereikia savo telefone turėti „Geocaching“ programėlę!

Kas tas „Geocaching“?

Žaidimo pavadinimas kilęs iš žodžių „geo“ (žemė, geografija) ir „cache“ (slėptuvė). Šiuo metu visame pasaulyje yra įrengta įvairiausių slėptuvių, ir „Geocaching“ žaidimo esmė — jas surasti.
Apsilankę internetiniame „Geocaching.com“ puslapyje susikurkite savo prisijungimą, nurodykite norimą vietovę, ir žaidimas jums pateiks šimtus paslėptų lobių, kuriuos galima surasti. Štai, pavyzdžiui, Kauno apylinkėse internetinė „Geocaching“ svetainė suskaičiuoja daugiau nei 700 slėptuvių, o Vilniaus apylinkėse jų daugiau nei 1000! Geriausia dalis ta, kad galite ne tik ieškoti lobių, tačiau paslėpti ir savus, palikdami kitiems „Geocaching“ žaidėjams juos surasti.

Kaip veikia žaidimas?

Į savo išmanųjį telefoną atsisiųskite nemokamą „Geocaching“ programėlę, kuri sukurta tiek „Apple“ telefonų savininkams, tiek „Android“ vartotojams. Įjungę GPS sekiklį pagal esamą savo vietą pamatysite netoliese esančius paslėptus lobius. Paspaudus ant lobio, pasirodo slėptuvės aprašymas, kuriame pasiskaitysite apie lobio medžioklės sudėtingumą, pačią vietovę, lobį, bei rasite kitų žaidėjų komentarus.

Nors dauguma lobių nėra labai slapti ir telefono GPS gana tiksliai parodo slaptavietę, kai kurie lobiai telefono ekrane parodys tik apytikslę savo buvimo vietą. Kad nereiktų aklinai klaidžioti, prie šių punktų dažniausiai rasite papildomas užuominas ar mįsles, kaip juos surasti. Jei norite pasisunkinti savo lobio medžioklę, telefone galite išjungti GPS sekiklį ir tuomet teks orientuotis turint tik žemėlapį.

Kokį lobį galite rasti?

Išgirdus žodį „lobis“, dažniausiai mintyse iškyla skrynios vaizdas. Žaisdami „Geocaching“ aukso greičiausiai nerasite, o skrynias čia įprastai atstoja nedidelės plastikinės dėžutės. Vis tik dėžučių turinys visiškai neprognozuojamas.

Kiekvienoje dėžutėje tikrai rasite rašiklį ir mažą užrašų knygelę, kuri skirta pasižymėti visiems atradusiems lobį. Kitas dėžutės turinys priklauso nuo pačių „Geocaching“ žaidėjų. Viena iš pagrindinių žaidimo taisyklių yra ta, kad atvėrus lobių skrynią ir radus ten galybę įvairiausių niekučių, turite teisę pasiimti daiktą ar du, kaip atminimo suvenyrą. Vis tik atgal į dėžutę turite padėti tokios pačios ar didesnės vertės daiktą — tam, kad kitas lobių medžiotojas taip pat surastų suvenyrą.

Žinoma, didžiausias „Geocaching“ lobis — pažinimas. Paprastai žaidimo slaptavietės būna tose vietose, kurios yra kažkuo įdomios. Tai gali būti įžymus architektūrinis paminklas, istorinės asmenybės skulptūra, gražus kraštovaizdis ir panašiai.

Žaidimas „Geocaching“ gali tapti puikiu įrankiu norint susipažinti su nauju miestu, jo istorija ir kultūra. Aplikacijoje tiesiog sudarote norimų rasti lobių maršrutą ir leidžiatės į žygį, kuriame pasijausite tarsi tikroje lobių medžioklėje tyrinėjant dar neatrastas vietas.

Nemokamas žaidimizuotas gidas

Geriausia „Geocaching“ žaidimo savybė yra ta, kad jis visiškai nemokamas. Aplikacijos atsisiuntimas nieko nekainuoja, o norint rasti pirmuosius savo lobius, nemokamų jos funkcijų tikrai pakaks. Tiesa, „Geocaching“ aplikacija siūlo ir papildomų programos pirkimų, praplečiančių žaidimo funkcijas: filtruoti lobių tipus, rodyti tik mažiausiai rastas vietas ir t.t.

Žaidimas tikrai patiks kelionių mėgėjams ir tiems, kuriems sunkiai sekasi iš namų ištraukti kompiuterinių žaidimų fanus. „Geocaching“ — tai žaidimas, kuris priverčia judėti, patirti nuotykį ir atrasti vis kažką naujo ar nematyto.

Atsisiųsti iOS ir Android