Išmanieji įrenginiai

Fonos O3 apžvalga: ką gali biudžetinis telefonas?

2020-10-16

Pristatome telefoną, apie kurį kalba retas, o įsigyti gali kiekvienas – tai Fonos O3. Jis pratęsia Fonos telefonų liniją – Inovacijų biuras jau apžvelgė Fonos O1 ir Fonos O2 modelius. Pažiūrėkime, kaip atrodo, ką gali ir kuo pasižymi vienas pigiausių telefonų Lietuvoje.

Fonos O3 surinkimo kokybė ir dizainas

Iš pirmo žvilgsnio Fonos O3 klasę nustatyti nėra lengva. Tvirtas aliuminio rėmas, tiek ekraną, tiek nugarėlę dengiantis identiškas visiškai plokščias stiklas – telefonas kažkuo primena iPhone 11. Surinkimo kokybė atrodo be priekaištų, korpusas vientisas ir tvirtas.

Tiesa, standartinė micro USB įkrovimo jungtis, mažytis dviejų galinių kamerų modulis, piršto atspaudo jutiklis nugarėlėje ir stačiakampis ekranas, kurio viršuje ir apačioje lieka pakankamai plačios juostos, aiškiai parodo, kad tai biudžetinis telefonas. Užtat nereikėjo ekrane daryti skylių asmenukių kamerai – ji, kaip ir tiesiai į ausį nukreipta garsiakalbio ausinė, lengvai tilpo virš ekrano.

Fonos O3 įranga ir funkcijos

Apžiūrėję briaunas rasite du tikrai naudingus ir nedažnai net flagmanuose aptinkamus privalumus. Pirmiausia – didžiulis kortelių lizdas vienu metu talpina ir microSD atminties, ir dvi nano SIM korteles – jokių kompromisų keičiant vieną kitu.

Antra – apačioje puikuojasi klasikinis ausinių lizdas. Todėl galėsite lengvai prijungti savo pamėgtas, kokybiškas laidines ausines. Tai reiškia ir trečią Fonos O3 privalumą: jame yra įrengtas veikiantis FM radijo bangų imtuvas. Programėlėje galima pasirinkti radijo stotį ir klausytis tiesioginių transliacijų be jokių interneto duomenų. Jaunesnei auditorijai tai nebe taip aktualu, bet vyresnius pirkėjus tokia klasikinė naujo išmaniojo funkcija tikrai pradžiugins. Aišku, radijas veikia tik įjungus laidines ausines – jos veikia kaip antena. Ir, aišku, Spotify skamba nepriekaištingai – bet tai priklauso nuo ausinių kokybės.

5,7 colių įstrižainės LCD ekranas tik HD+ raiškos, bet žiūrint į jį tikrai neatrodo, kad tos raiškos čia trūktų. Viduje sukasi 1,8 GHz dažnio, keturių branduolių Mediatek Helio A22 procesorius, 3 GB RAM ir 32 GB vidinė atmintis. Tiesa, ją lengva išplėsti micro SD kortele, o procesorius, nors ir negreitas, susitvarkys su daugeliu kasdienių užduočių.

Taip, tenka juntamai ilgiau lukterėti, kol įsijungs koks imlus žaidimas – pavyzdžiui, Asphalt 9 – tačiau pradėjus žaisti, viskas veikia stebinančiai sklandžiai. Tiesa, grafika kiek grubesnė nei stebint flagmano ekrane – 660 MHz grafikos procesorius stebuklų nesukurs.

Užtat Fonos O3 palaiko ir 4G LTE ryšį, gali siųstis duomenis 300 Mbs greičiu, o siųsti – 150 Mbs, tad ko daugiau reikia? Bendrai, viskas veikia net kiek geriau, nei galima tikėtis pamačius specifikacijas.

Lengvai suprantama operacinė sistema

Negalima užmiršti dar vieno itin svarbaus parametro, kuriuo šis telefonas teigiamai išsiskiria iš senesnių, net galingesnių modelių – čia sukasi naujesnė Android 10 operacinė sistema. Reiškia, telefonas turi tamsųjį režimą, valdymą gestais, galima pritildyti programėles, riboti jų leidimus ir taip toliau.

Džiugu ir tai, kad Fonos O3 gamintojai nesugadino jos kokia nors komplikuota vartotojo sąsaja. Nustatymai čia net suprantamiau išdėstyti – į atskirą eilutę išskirti prijungti įrenginiai, išmanusis padėjėjas, Dura Speed nustatymai leidžia kontroliuoti fone veikiančias programėles ir taip pagreitinti dabar naudojamos veikimą. Vėlgi – patogiau naudotis mažiau įgudusiam vartotojui.

Dar viena Fonos O3 stiprioji savybė yra jo baterija – čia ji net 4000 mAh talpos. Kadangi telefono procesorius ir ekranas yra taupūs ir naudoja nedaug energijos, vienos įkrovos pakaks iki dviejų parų naudojant įprastu intensyvumu. Išjungus internetą, kai jo nereikia, jis galėtų ištverti ir visą savaitę budėjimo režime.

Fonos O3 kameros ir jų galimybės

Telefone įrengta 13 MP asmenukių kamera ir 16 MP raiškos galinė kamera su automatiniu vaizdo fokusavimu. Nėra nei tele, nei itin plataus kampo objektyvo – antroji kamera nugarėlėje tėra 5 MP raiškos vaizdo gelmės jutiklis. Biudžetinių telefonų kategorijai tai pakankamai įprasta konfigūracija.

Esant geram apšvietimui Fonos O3 kameros savo darbą atlieka. Įdomu tai, kad visi nustatymai bei efektai vienodi tiek galinei, tiek asmenukių kamerai. Galima įjungti HDR, o kai HDR išjungta – nustatymuose parinkti scenos režimą. Nuo naktinio iki portreto ar sniego fotografavimo. Galima įjungti ir automatinį scenos parinkimą. Išjungus scenos režimą, galima aktyvuoti apsaugą nuo sujudinimo, arba ranka parinkti baltos spalvos balansą bei ISO. Nustatymų nedaug, bet paeksperimentuoti yra kur.

Beje, fotografuojant yra režimas „gražiau“ – jis sukuria į bokeh panašų efektą, suliejantį vaizdą aplink fotografuojamą subjektą. Režimas „efektai“ leidžia nustatyti grožio efektus, praversiančius darant portretus. Galima padidinti akis, susiaurinti veidą, sumažinti raukšles ir pašviesinti odą. Filmuojant taip pat galima pasirinkti scenos režimus, abiejų kamerų maksimali vaizdo įrašo raiška – Full HD.

Kam labiausiai tiks Fonos O3?

Jei norite išmanumo už mažiausią kainą – šis telefonas jums tai suteiks. Visos būtinos išmaniojo funkcijos ir galimybės čia yra ir veikia. Taip, čia nėra flagmanams būdingų sprendimų, bet Fonos O3 turi savų privalumų – visas bazines išmaniojo funkcijas, kurias atlieka puikiai. Tiems, kam atsibodo svajoti apie briedžius lankoje, tai tikrai geras žvirblis rankoje, kurį sugauti galite tik Tele2 salonuose ir internetu – tele2.lt