Telefonų apžvalgos

Fonos M1 apžvalga

2021-10-15

Kai ateis laikas rinktis naują telefoną ir pagalvosite, kad naujasis pirkinys turi turėti gerą ekraną, talpią bateriją, kelias kameras ir kaina nesiektų 200 eurų, būtinai susipažinkite su Lietuvoje kurtu vidutinės klasės telefonu Fonos M1! O dabar apie jį plačiau – kuo jis ypatingas?

Dizainas ir kiti pliusai

Fonos M1 dizainas nėra pats moderniausias, bet tai tikrai nėra trūkumas. Greičiau tai laiko patikrinta klasika. Tvirtai atrodantis metalo rėmas, plokščia ryškiaspalvė nugarėlė su vidury įrengtu klasikiniu piršto atspaudo jutikliu, o kitoje pusėje – ištisas Gorilla Glass stiklo saugomas ekranas su nedideliu įkirpimu asmenukių kamerai. Panašu, kad gamintojai rėmėsi patikrintu principu: „Kas nesugedę – netaisyk.“

Telefonas turi dviejų nano SIM ir microSD atminties kortelės lizdą. Visas tris korteles galima įdėti vienu metu, tad kankintis – turėti du numerius ar daugiau atminties – nereikės. Šone įrengti įprasti garso bei įjungimo mygtukai, o kitoje pusėje – neįprastas ir maloniai nustebinęs išmanusis mygtukas. Jam galima skirti kelias užduotis, tad spustelėjus vieną kartą, du kartus ar paspaudus ir palaikius jis gali aktyvuoti skirtingas funkcijas ar programėles.

Taip pat šiame telefone įrengtas infraraudonųjų spindulių termometras, kuriuo galima matuoti žmogaus temperatūrą! Aktyvuokite programėlę, pridėkite galinių kamerų modulį kuo arčiau kaktos ir spauskite MATUOTI. Tikslaus medicininio termometro jis nepakeis, tačiau, sutikite, dabar tai nėra tik žaislas. 

Telefone yra ir dar vienas netikėtumas. Šalia modernaus USB-C jungties lizdo įrengtas gerai pažįstamas ausinių lizdas, tad galėsite pritaikyti savo senas geras laidines ausines – štai kur tikras tvarumas! Dar geriau, kad prijungtos ausinės veikia kaip antena, telefone galima klausytis FM radijo transliacijų ir tam nereikia nei interneto, nei mobiliojo ryšio.

Galia, ekranas ir baterija

Nors telefone besisukantis aštuonių branduolių 1,9 GHz dažnio procesorius Mediatek Helio P60 nėra naujausias mados klyksmas, jo veikimui priekaištų nėra.

Kartu su 4 GB RAM atmintimi jis be jokio vargo užtikrina puikų visų programėlių veikimą ir gana spartų net labai imlių žaidimų atsivėrimą. Taip, grafika nėra idealiausia, tačiau viskas veikia sklandžiai.

Full HD+ raiškos 6,3 colių įstrižainės IPS LCD ekranas jus maloniai nustebins. Ekrano spalvos ryškios ir gilios, vaizdas labai ryškus, Miravision vaizdo gerinimo technologija net leidžia pačiam parinkti įvairius vaizdo režimus. Čia veikia ir akių apsaugos nakties metu nustatymai.

Dar vienas visiems rūpintis klausimas – baterija. Net 4150 mAh talpos ji telefoną gali maitinti iki dviejų parų (čia tuo atveju, jei telefoną naudosite įprastai ir visą naktį nežiūrėsite vaizdo įrašų).

Kameros. Jos net keturios!

Šis nekuklus tik kukliai įkainotas vidutiniokas jų turi net keturias! Ekrano priekyje įrengta 24 MP raiškos asmenukių kamera. Ji gali daryti įprastas ir portretines nuotraukas, leidžia vaizdą priartinti 2 kartus, filmuoja HD Ready raiška, turi net klasikinius asmenukės pagražinimo efektus – gali padidinti akis ar vizualiai paliekninti.

Pagrindinė galinė kamera yra 32 MP raiškos, turi automatinį vaizdo fokusavimą, filmuoja Full HD raiška, gali daryti portretines nuotraukas, turi HDR režimą ir scenas atpažįstantį dirbtinį intelektą. Be to, programėlėje rasite ir naktinio bei profesionalaus fotografavimo, sulėtinto filmavimo ir tuos pačius grožio nustatymo režimus.

Šalia pagrindinės kameros nugarėlėje rasite ir 16 MP raiškos itin plataus kampo bei 2 MP raiškos makro kameras. Pastaroji leidžia fotografuoti miniatiūrinius objektus iš labai arti, o itin plataus kampo kameros pritaikymų itin daug. Ypač tiems, kas į kadrą nori sutalpinti plačią draugų kompaniją.

Ir nors tai nėra kokybiškiausios kameros, kokias galima aptikti šiuolaikiniuose telefonuose, jos savo darbą atlieka, tad padės įdomiai ir išraiškingai įamžinti svarbiausias gyvenimo akimirkas ar patogiai persifotografuoti dokumentą, kai nesinorės užsirašinėti.

Miniatiūrinė kaina

Telefonas Fonos M1 turi viską, ko dažniausiai pageidauja tie, kurie renkasi vidutinės klasės išmanųjį. Ir visa tai siūlo už dar patrauklesnę kainą. Tad patys atsakykite, ar jis vertas jūsų dėmesio? Jei taip, susitikime artimiausiame TELE2 salone arba tele2.lt