Gyvenimo būdas

Esate neabejingi istorijai? 3 filmai, kuriuos siūlome pažiūrėti

2017 rugsėjo 14

jackie_ilgas.jpg
Mėgstate filmus? Domitės istorija? Norite kokybiško poilsio po darbo dienos? Tuomet siūlome rugsėjo vakarus praleisti su keliais dėmesio vertais istoriniais filmais. Jie ne tik leis dar kartą prisiminti visam pasauliui reikšmingus istorinius įvykius, bet ir pateiks naujų detalių, kurios galbūt išprovokuos klausimus, kurių iki šiol dar nebuvote sau uždavę.

Žaklina

Po visą pasaulį sukrėtusios akimirkos – J.F.Kenedžio nužudymo – jo žmonos Žaklinos Kenedi gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Apimta žodžiais sunkiai nupasakojamo sielvarto, tragedijos akivaizdoje Žaklina stengiasi išlikti stipri. Ji supranta, kad po netekties negali palūžti: reikia pasirūpinti dviem vaikais, išsikelti iš namų (kuriuos taip kruopščiai stengėsi kurti), suplanuoti vyro laidotuves ir… išmokti gyventi be paties artimiausio žmogaus, kai tavo skausmą pro didinamąjį stiklą stebi visas pasaulis. Šis meninis istorinis filmas – ypač jautri istorija apie meilę, skausmą ir neįtikėtiną tvirtybę, užgimusią tragedijos įkarštyje.

Žiūrėti Viaplay.

 

Mano dukra Anne Frank

Po Anės Frank nužudymo nacių koncentracijos stovykloje praėjus septyniems dešimtmečiams, ši dokumentinė drama dar kartą atsigręžia į skaudžią, kvapą atimančią Anės istoriją. Filmo režisierius fokusuojasi ne tik į paskutinius Anės Frank gyvenimo metus, slapstymąsi Amsterdamo apartamentuose, jos viltis, baimes ir patekimą į nacių rankas, tačiau ir į šeimą. Istorija čia pasakojama jos tėvo ir kitų artimųjų lūpomis – ir Anės Frank portretas čia piešiamas tokiomis spalvomis, kokių tikriausiai anksčiau dar nebuvote matę.

Žiūrėti Viaplay.

 

 

Stalino mirtis – eros pabaiga

stalin.jpg

1953 m. kovo 2 d., Maskvos priemiestyje, slaptuose savo namuose, randamas be sąmonės susmukęs Stalinas. Po kelių dienų, kovo 5 d., Stalinas miršta. Dar kitą dieną jo kūnas guli atvirame karste, o Maskvos gatvėse nusidriekia 1,5 mln. gedėtojų eilės. Visi suvokia stovintys ant istoriją keičiančių įvykių slenksčio ir panašu, kad niekas nėra pasiruošęs tam, kas netrukus įvyks. Šis dokumentinis istorinis filmas apžvelgia įvykius, kurie vyko Stalino gyvenime paskutiniąsias jo gyvenimo dienas, ir pateikia daugiau detalių apie jo mirtį, ryškia spalva pažymėtą pasaulio istorijoje.

Žiūrėti Viaplay.

 

 

Kartais filmai pernelyg trumpi, kad papasakotų visą istoriją – tad rekomenduojame kelis dokumentinius serialus, kuriuos verta atrasti: „5 dokumentiniai serialai, kurių nepamatyti būtų klaida“.