Inovacijos

Ženeva 2019: ką vairuosime ateityje?

2019 kovo 7

Ženevoje startuoja, ko gero, svarbiausia automobilių paroda visame pasaulyje. Gamintojai Šveicarijoje pristato ne tik labiausiai ištobulintus savo kūrinius, bet ir pačius nutrūktgalviškiausius „rytojaus“ modelius, sufleruojančius, kaip toliau vystysis visa industrija. Ką keisčiausio ir labiausiai intriguojančio inžinieriai parodys šiemet?

 

_-14

 

Visi ženklai tai tik patvirtina – benzinas savo vietą užleis elektrai. Naujutėlaičius modelius, kuriuos varo arba elektriniai arba hibridiniai varikliai, pristato praktiškai visi gamintojai. Kaip didžiausia elektromobilių problema šiuo metu išskiriama nepakankamai išvystyta krovimų stočių infrastruktūra, smarkiai ribojanti atstumus, kuriuos vairuotojai gali įveikti.

Gamintojų siūloma alternatyva – hibridiniai automobiliai. Pavyzdžiui, Audi pristatė net keturis tokius modelius. Visi jie turi specialias ličio baterijas, kuriose esančios energijos pakanka įveikti apie 40 kilometrų. Nuo jų neatsilieka ir kiti didieji gamintojai, tokie kaip Volkswagen ar BMW, taip pat pristatantys net kelis hibridinius modelius. Tendencija aiški. Didžiausi automobilių prekės ženklai aktyviai tolsta nuo iškastiniu kuru varomų variklių.

_2-17

Jeigu bijote, kad perėjimas nuo išankstinio kuro prie elektros sunaikins superautomobilių klasę, galite atsipalaiduoti. Nei iš tolo! Inžinerinius stebuklus vieną po kito kuria Tesla, o ir konkurentų jai, švelniai tariant, netrūksta. Ryškiausia Ženevos žvaigžde, neabejotinai yra Polestar 2. Visiškai elektrinis modelis tapo pirmuoju automobiliu su integruota Android Auto sistema, anot gamintojų, paversiančia jį protingiausiu visoje rinkoje.

Pasitraukti net neketina ir tradiciniu kuru varomi superautomobiliai. Pavyzdžiui, Bugatti pristato brangiausią visų laikų automobilį: kuklius 11 milijonų kainuosiantį monstrą La Voiture Noire. Toli neatsilieka ir Ferrari visam pasauliui pristatanti agresyvios išvaizdos F8 Tributo, iki 100 km/h įsibėgėjantį per 2,9 sekundės.

_3-18

Ženeva – tiesiog ideali galimybė pristatyti ir pačias futuristiškiausias ar netgi keisčiausias idėjas bei automobilius, vis dar esančius tik koncepcijos lygmenyje. Šioje srityje taip pat dominuoja elektromobiliai. Pagrindinis gamintojų tikslas šiuo metu yra pasiūlyti elektrinę mašiną už visiems prieinama kainą. Uždavinys gerokai sudėtingesnis nei gali pasirodyti, mat šios technologijos vis dar pakankamai brangios.

Savo paprasto ir pigaus elektromobilio koncepciją pristatė Fiat, Smart, Honda, Volkswagen, Nissan, Mazda, Kia ir daugelis kitų. Tiesa, visi šie automobiliai tebėra prototipų stadijoje ir masinei gamybai bus paruošti geriausiu atveju po poros metų. Ko gero, arčiausiai išbaigtumo yra Honda-E modelis. Kalbama, jog į kelius jis išriedėti gali jau kitąmet. Užmetę akį į jį, galite susidaryti ir šiokį tokį vaizdą, kaip ekonominiai automobiliai atrodys vos po kelių metų.