Išmanieji įrenginiai

Dvigubai daugiau flagmano: Samsung Galaxy Z Fold 3 apžvalga

2021-09-06

Tai bene išskirtiniausias šių metų telefonas ir jei iškart pagalvojote apie Samsung Galaxy Z Fold 3, esate visiškai teisūs. Jei kokio kito įrenginio apžvalgoje perskaitytumėte, kad gausite dvigubai daugiau telefono, suprastumėte, kad tai sakoma perkeltine prasme. Tik ne šiuo atveju. Du ekranai, dvi baterijos, du korpusai, užverstas jis net atrodo lyg du vienas ant kito padėti išmanieji. Taigi, ko vertas naujausias Samsung kūrinys?

Stulbinama konstrukcija

Telefono išvaizda praktiškai išliko identiška praeitų metų modeliui. Užverstas ir išjungtas atrodo lyg knyga juodo stiklo viršeliais, ant kurios nugarėlės užrašyta „Samsung“. Kadangi Galaxy Z Fold 3 ištęstas ir siauresnis už daugelį įprastų telefonų, delne guli labai patogiai.

Bet, štai, jums įdomus psichologinis efektas – kai laikai delne užverstą, atrodo gana sunkus, o kai atverčiate didįjį ekraną – svoris kažkur pradingsta.

Patį telefoną sudaro du vienodo dydžio armuoto aliuminio rėmu apjuosti ir iš išorės Gorilla Glass Victus stiklo saugomi korpusai, sujungti sudėtinga lanksto sistema. Rėmo šonuose rasite dviejų SIM kortelių lizdą, bei garso ir įjungimo mygtukus. Įjungimo mygtuke įrengtas ir jautrus piršto atspaudo jutiklis. Apačioje  USB-C greito įkrovimo ir duomenų perdavimo jungtis.

Lankstas išties vertas atskiro paminėjimo. Jis ne tik puikiai atrodo bei leidžia fiksuoti telefoną atlenktą bet kurioje pozicijoje, taip paversdamas jį ir planšete, ir fotoaparato stovu, ir nešiojamo kompiuterio analogu. Šiais metais dar patobulintas ir papildomai izoliuotas jis tapo nelaidžiu drėgmei, tad telefonas turi IPX8 atsparumo vandeniui reitingą – po lietumi fotografuotis tikrai galima, nors į jūros dugną nerti su juo nepatariame. 

Ekrano ypatybės

Bandymų metu mus labiausiai nustebino, kaip taupiai šis telefonas eikvoja energija. 4400 mAh dviguba baterija nėra tokia jau maža, tačiau įprastai naudojantis šiuo telefonu, baterijos užtenka dviems dienoms. Pasirodo, prie to labiausiai prisidėjo būtent naujo tipo Eco2 OLED ekranų technologija.

Šiame telefone pirmą kartą įrengti tokie naujo tipo ekranai. Kitaip išdėsčius švytinčius OLED ekrano taškus, ECO 2 technologija leido atsisakyti poliarizuojančio plastiko sluoksnio, kuris sugerdavo iki 50 % šviesos. Du zuikiai vienu šūviu – ekologija, nes reikia mažiau plastiko, ir ekonomiškumas, nes tam pačiam šviesumui pasiekti reikia ketvirtadaliu mažiau energijos.

Visais kitais atžvilgiais abu ekranai yra tie patys, fantastiškai ryškūs Dynamic AMOLED, kurių ir tikėjomės. Abu 120 Hz, tik išorinis, labai ištęstas 6,2 colių, yra HD+ raiškos, o vidinis, palaikantis GDR10+ režimą ir pasiekiantis net 1200 nitų šviesumo piką ir praktiškai 2K raiškos.

Antroji asmenukių kamera nenaudojama tiesiog pasislepia po ekranu ir tai jau vyšnia ant torto – lyg ir buvome pripratę prie tos skylutės, tačiau naudojantis toks išbaigtas vaizdas be jokių kompromisų vis tiek glosto akis.

Nors formos labai skirtingos, naudotis abejais ekranais patogu. Daugelis Android programėlių puikiai prisitaiko prie bet kokios formos, gamintojai viską apgalvojo ir leidžia pačiam pasirinkti, kokios programėlės tęs savo veikimą tiek uždarius, tiek atvartus telefoną, o kurios užsivers kartu su ekranu. 

Kita sritis, kurs lankstus vidinis ekranas sužiba – darbas vienu metu keliomis programomis. Multitaskingas čia ne tik puikiai veikia, bet pagaliau yra ir praktiškai pritaikomas.

Visko dar daugiau

Daugybę metų Samsung džiugina rašymo ir piešimo ranka gerbėjus gamindama telefonus palaikančius S-Pen rašiklį. Šiais metais Galaxy Note serijos nebus, tačiau patikiname – visos rašiklio funkcijos veikia Galaxy Z Fold 3. Tiesa, kartu su telefonu rašiklis neparduodamas, o panaudoti gauto su senuoju Note nepavyks – pritaikytas kitokiam ekranui šį jis gali gadinti. Bet!  Pirmiesiems, įsigijusiems Galaxy Z Fold 3, tiek specialus rašiklis, tiek dėkliukas, tiek greitasis įkroviklis bus padovanoti visiškai nemokamai.

Galios nepritrūks

Flagmano procesorius Snapdragon 888 su 12 GB RAM ir 256 GB vidine atmintimi – šis telefonas turi viską, kad nenusileistų bet kuriam kompiuteriui. Juo net dirbti galima lyg įprastu tik sumažintu nešiojamu kompiuteriu.  Aišku, telefonas palaiko ir greitąjį ir belaidį įkrovimą, gali pats įkrauti kitus įrenginius. Tačiau yra dar kelios įrangos dalys, kurioms reikia itin daug galios ir kurios kiekvieną išmanųjį telefoną paverčia produktyvesniu už bet kurį kompiuterį. Teisingai – kameros!

Kamerų magija

Jų šis telefonas turi net penkias. Vieną jau minėjome – po vidiniu ekranu įrengtas pasislepianti asmenukių kamera. Tik 4 MP raiškos, tačiau labai dideliais taškais, tad neblogai matanti prietemoje, ji labiausiai primena įrengiamas nešiojamuose kompiuteriuose. Tad nuotraukos ir vaizdo įrašai su ja nebus labai kokybiški. Tačiau tam yra kitos.

Telefono nugarėlėje trys 12 MP kamerų akys – įprasta su du kartus artinančiu teleobjektyvu ir itin plataus kampo. Dvi pirmosios turi optinį vaizdo stabilizavimą bei fazės aptikimo automatinį fokusavimą. Galinės kameros gali filmuoti 4K raiška 60 kps, HDR10+ režimu, turi papildomą elektroninį stabilizavimą itin sklandžiam filmavimui, HD Ready raiška gali filmuoti sulėtintą 960 kps vaizdą.

Virš priekinio ekrano yra 10 MP raiškos asmenukių kamera, kuri taip pat gali filmuoti 4K HDR raiška, tačiau naudojantis šiuo telefonu jos fotografavimui praktiškai ir neprireiks. Nes sulenkiamas ekranas, pasirodo, yra labiausiai gerinantis asmenukių kokybę įrenginys kada nors įdiegtas telefonuose.

Užverstame telefone įjungus kamerą ir programėlės viršutiniame kampe paspaudus „Asmenukė“ aktyvuojamas asmenukės fotografavimo galine kamera režimas. Atvertus telefoną, vaizdą rodys ir kamerą valdyti leis nugarėlės ekranas, o vidinis ekranas nebus jautrus lietimui, tad telefoną galima laikyti patogiai bet kuria ranka.  Na, o naudojant programėlę įprastai atverstame telefoną galinėmis kameromis galima padaryti tokią pačią horizontalią nuotrauką – padedame ant bet kurio paviršiaus, nustatome uždelstą veikimą ir atsistojame prieš kamerą.

Pati fotografavimo programėlė ir kamerų galimybės bus lengvai atpažįstamos visiems susidūrusiems su Samsung. Visos funkcijos – nuo vieno fiksavimo, iki naktinio, portretinio, profesionalaus fotografavimo, bei profesionalaus filmavimo ir režisieriaus vaizdo – veikia puikiai.

Verdiktas

Štai toks nepažintas ir viliojantis galingiausias bei futuristiškiausias šių metų Samsung telefonas – Galaxy Z Fold 3. Vertas jis kur kas daugiau nei dviejų kitų išmaniųjų, nes juk neįmanoma tiksliai pasakyti, kiek verta ateitis ir galimybė prie jos prisiliesti.

Jei patys norite tapti tos ateities dalimi, laikyti ją rankose ir naudotis bei stebinti kitus stulbinančiomis dviejų ekranų galimybėmis bei patogumais, ką daryti jau žinote – ne tik šią, bet ir visas kitas Samsung naujoves rasite užsukę į tele2.lt ar pasiteiravę artimiausiame TELE2 salone.