Įrenginių apžvalgos

Dvi išmanių „Huawei“ laikrodžių kartos – svoris ar padėjėjas ant riešo?

2017-05-10

dvi-ismaniu-huawei-laikrodziu-kartos-svoris-ar-padejejas-ant-rieso-long.jpg2015 m. rudenį pristatytas pirmosios kartos „Huawei“ laikrodis buvo toks išskirtinis, kad kompanija net nesivargino sukurti jam kokio nors įmantraus vardo – pavadino „Huawei Watch“. Tai brangus ir prabangus laikrodis, kuris nepadarys gėdos net tiems, kas įpratę segėti „Rolex“ ar „Omega“. O štai 2017 m. pristatyto antros kartos „Huawei Watch 2“ dizainas toks pakeistas, kad atrodo, jog tai ne senojo atnaujinimas, o visiškai kitos, nebe tokios prabangios klasės gaminys. Mums lieka pripažinti – „Huawei“ pasielgė labai išmintingai. Kam turėti seną ir naują, jei gali turėti du skirtingus – prabangų ir spartesnį?

Pasirinkimą lemia realybė

Nors išmanieji laikrodžiai atsirado jau prieš penkerius metus, šiandien gatvėje pamatyti jį dėvintį žmogų – retenybė. Iš dalies kalti patys jų kūrėjai – pažadinę viltį, kad tai bus stebuklas ant riešo, suteikė laikrodį, kuris tiesiog „kažką dar daro“. Smalsuoliai įsigijo, kritikai rado prie ko prikibti, likusieji vėl įsikniaubė į išmaniųjų telefonų ekranus.

O štai sporto apyrankės – jaunesnės tų pačių išmaniųjų laikrodžių sesės, kurios vykdo kur kas siauresnę mūsų aktyvumo registravimo ir sveikatos sekimo funkciją ir kainuoja ženkliai mažiau, – vis labiau populiarėja. 

Taigi, išmanieji įrenginiai ant riešo vystėsi dviem kryptimis. Vieni minimaliai funkcionalūs, paprasti ir neišvaizdūs, bet populiaresni. Kiti gali kur kas daugiau ir atrodo prabangiau, bet dažnam pirkėjui atrodo, kad gali nepakankamai, jog pagrįstų savo kainą.

Be to, dažnas toks išmanusis laikrodis kentėjo dėl gamintojų ribojimų – veikė ne su visais išmaniaisiais telefonais, juose įdiegta neįprasta operacinė sistema ir t.t. Tai kišo koją ir prabangiems „LG Urban“, ir kukliems „Sony Smartwatch“. Galbūt tik „Samsung Gear S2“ ir „Gear S3“ atrodo tiek gerai ir yra tiek funkcionalūs, jog sugeba rasti savo pirkėją, net kai juose įdiegta neįprasta „Teazen“ operacinė sistema.

Yra ir trečia išmaniųjų laikrodžių kategorija. Pavyzdžiui, „Pebble“ laikrodis neatrodo prabangiai, yra nebrangus, turi daugybę naudingų funkcijų, o neįkrautas gali laikyti savaitę. Taip pat „Apple“ laikrodis – jis gana brangus, nors tikro klasikinio laikrodžio tikrai neprimena ir turi daugybę funkcijų, dažniausiai naudojamas aktyvumo matavimui. Visgi jis vienintelis taip puikiai tinka „iPhone“ savininkams.

Matyt, ištyrusi tokią rinkos padėtį „Huawei“ ir nusprendė sukurti būtent tokius išmaniuosius laikrodžius ir kūrė juos būtent tokia tvarka.

„Huawei Watch“ – nesugadintas liaupsių

Visų pirma, „Huawei“ savo laikrodžiams pasirinko potencialiai augsiančią ir stabiliai tobulėjančią „Android Wear“ operacinę sistemą. Kadangi pirmosios kartos sistema, kuri įdiegta ir 2015 m. „Huawei Watch“, turėjo daugybę trūkumų, dabar išėjo gerokai tobulesnė „Android Wear 2“, leidžianti programėlėms laikrodyje veikti ir atsijungus nuo telefono. Ji veikia ir prabangiame „Motorola“ laikrodyje, ir nebrangiame „Sony Smartwach 3“, o sistemos atnaujinimas galimas net ir pirmosios kartos „Huawei“ laikrodžiui.

Taigi, operacinė sistema pasirinkta teisingai, programėlių jai sukurta daug, tad laikrodyje ir „Endomondo, ir „Tinder“, ir „Facebook“ veiks, galėsite žaisti žaidimus, klausytis muzikos, valdyti kamerą. 

Antra, kinų gamintojas pasistengė pirmąjį savo išmanųjį laikrodį pagaminti kuo panašesnį į klasikinį prabangų mechaninį laikrodį. Jis lygiai tokio paties dydžio ir gylio kaip įprastas klasikinis laikrodis, korpusas pagamintas iš aukščiausios prabos plieno (yra ir paauksuotas modelis), o ekraną saugo safyrinis stiklas – trečia pagal kietumą medžiaga pasaulyje. Jo dirželiai keičiami kaip bet kurio klasikinio laikrodžio. Taigi, jei žvelgsime į šį gaminį tiesiog kaip į rankinį laikrodį, – tai gražus, prabangus ir tvirtas gaminys.

Trečia, „Huawei“ į šį laikrodį sudėjo pačią geriausią elektroniką. Fantastiškai ryškus, visiškai apvalus 1,4 colio skersmens AMOLED ekranas gali veikti neišsijungdamas, tad aplinkiniams atrodys, kad dėvite prabangų mechaninį laikrodį. 1,2 GHz „Qualcomm Snapdragon“ procesorius, 512 MB RAM bei 4 GB vidinė atmintis ir dabar atitinka aukštos klasės išmanaus laikrodžio standartus.

Tačiau šis laikrodis negali panirti į vandenį – kaip ir „Apple“, jis atsparus tik aptaškymui. Nors turi ir pulso matuoklį, ir žingsniamatį, čia nėra GPS imtuvo, tad be telefono jūsų buvimo vietos nustatyti jis negali. 300 mAh akumuliatorius pasirinkus nuolat įjungto ekrano režimą neišlaikys nė dviejų parų, tad naktį reikės krauti, o ne miego kokybę matuoti.

Žodžiu, sportui lyg ir tinkamas, tačiau kur kas labiau priderintas prie kostiumo. „Huawei“, beje, niekada ir neteigė kitaip – tiek pristatymo metu, tiek vėliau šis laikrodis buvo pateikiamas kaip prabangus ir išmanus aksesuaras. Ir kaina jo būtent tokia – kaip prabangaus, gražaus papuošalo.

Entuziastingai sutiktas „Huawei Watch“ rado savo pirkėją, įsigijusiųjų atsiliepimai tikrai neblogi, tačiau masinio populiarumo jis tikėtis negali – tam tiesiog yra per brangus. Kita vertus, šis modelis greitai nepasens, tad nieko nekeičiant galima bus prekiauti juo dar ilgai. Pakaks atnaujinti procesorių ar padidinti atmintį.

„Huawei Watch 2“ – tapti universaliu

Žinant visa tai, logiška, kad 2017 m. vasarį pristatytas „Huawei Watch 2“ nemėgino virsti dar tobulesniu vyresniojo brolio pakaitalu – buvo pasukta kiek kitu keliu. Išties yra du antros kartos laikrodžio modeliai – „Watch 2“ ir „Watch 2 Classic“. Pirmasis pagamintas iš plastmasės bei keramikos ir gali būti juodos, pilkos arba oranžinės spalvų, antrasis – iš plieno bei plastmasės, yra titano pilkumo ir turi odinę apyrankę. Ir abu labiau primena sportininko nei verslininko laikrodžius.

Iš pirmo žvilgsnio akivaizdu – naujasis atrodo ir yra pigesnis už pirmosios kartos modelį. Jis didesnis, storesnis, turi mažesnį 1,2 colio skersmens AMOLED ekraną, kurį saugo ne safyro, o „Gorilla Glass“ stiklas. Visgi yra ir patobulinimų.

Taigi, ekranas nežymiai mažesnis, tačiau jo raiška padidėjo. RAM atmintinė padidėjo iki 768MB. Šis modelis turi IP68 atsparumo reitingą, tad kišti rankas po vandeniu galėsite nebebijoti. Čia yra GPS imtuvas, todėl laikrodis ir be telefono galės tiksliai parodyti, kur esate ir kaip judate. Įdiegta ir NFC antena, o tai reiškia, kad šis laikrodis bus suderinamas su „Google“ mokėjimų sistema, tad kada nors veiks lyg kokia kortelė parduotuvėje – užteks pridėti prie aparato ir tokiu būdu susimokėti.

Antros kartos laikrodžio baterija padidėjo iki 420 mAh, o tai reiškia, kad net nuolat įjungus ekraną jis veiks pakankamai ilgai, jog galėtumėte nenusiimti jo ir naktį. Įdiegtas naujos kartos specialus keturių branduolių 1,1 GHz „Snapdragon Wear 2100“ procesorius taip pat paverčia jį taupesniu už pirmtaką. Žodžiu, visi parametrai, kaip ir įprasta naujesniam modeliui, pagerėjo. Čia iškart įdiegta „Android Wear 2.0“ operacinė sistema. Tad kodėl „Huawei“ pasirinko pigiau atrodantį sportišką korpusą?

Viskas labai paprasta – todėl, kad sportiškai apsirengę būname gerokai dažniau, todėl, kad būtent aktyvaus gyvenimo gerbėjai labiausiai linkę pirkti ir naudoti tokius įrenginius ir, aišku, todėl, kad norintys prabangaus laikrodžio visada gali rinktis „Huawei Watch“. Nelakstant po miškus nereikės nei GPS, nei atsparumo vandeniu, nei tiek ilgai veikiančio akumuliatoriaus.

Štai taip protingai „Huawei Watch 2“ mėgina išsikovoti sportinių apyrankių gerbėjų, kurie širdy vis dar ilgisi gero seno mechaninio sportinio laikrodžio, meilę. Juk išmanių ir kostiumuotų palankumą jau turi. Ir abu šie laikrodžiai atrodo visai neprastas pasirinkimas norintiems ant savo riešo ne tik svorį dėl įvaizdžio, bet ir visai adekvatų asistentą nešioti.