Išmanieji įrenginiai

Norite perkelti failus be laidų? Išmokite naudotis Google Nearby Sharing ir Apple AirDrop

2020-11-02

Gyvename informacijos ir duomenų amžiuje. Paprastai juos laikome kažkur skaitmeninėje erdvėje: kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšetėje. Tiesa, kartais kokį nors dokumentą prisireikia perkelti iš vienos platformos į kitą. Kažkada tai darydavome naudodami kompaktinius diskus bei USB raktus. Šiandien šios priemonės jau atrodo pasenusios ir nebeaktualios. Problema buvo išspręsta įvairiais debesijos sprendimais. Vis dėlto, visiems kartais prisireikia perkelti kokį nors didesnį dokumentą iš telefono į kompiuterį (arba atvirkščiai), o gal permesti jį kolegai ar draugui. Ir padaryti tai be didesnių problemų galite ne tik be laidų, bet ir be prieigos prie interneto.

Kaip veikia Nearby Sharing ir AirDrop

Kuo Google Nearby Sharing ir Apple AirDrop skiriasi nuo, tarkime, duomenų perdavimo naudojant interneto ryšį? Šios technologijos veikia naudodamos Bluetooth standartą. Tokiu būdu suporuoti prietaisai sukuria mini interneto tinklą. Tai reiškia, kad jums visai nereikia papildomai prisijungti modemo ar mobiliojo ryšio (visgi Wi-Fi ir Bluetooth vis tiek turi būti aktyvuoti jūsų telefone ar kompiuteryje). Kadangi tokios paslaugos naudoja Bluetooth ir Wi-Fi ryšių kombinaciją, duomenų perdavimo greičiai yra gerokai didesni, nei būtų tuo atveju, jeigu tai darytumėte vien su Bluetooth ar NFC. Dar vienas AirDrop ir Nearby Sharing privalumas – saugumas. Proceso metu sukuriama ugniasienė, o patys duomenys papildomai užšifruojami. Tai reiškia, kad juos taip siųsti daug saugiau nei, pavyzdžiui, el. paštu.

Apple AirDrop veikimas

Apple AirDrop paslauga iPhone ir Macbook savininkai naudojasi jau daug metų, o ją galime pagrįstai vadinti geriausia tokio pobūdžio technologija. Jeigu kasdien dirbate būtent su šiais prietaisais, bet dėl vienokios ar kitokios priežasties dar nesinaudojate AirDrop, pats metas išmokti tai daryti.

Kam naudojama Apple AirDrop

Daugelis žmonių, norėdami su kažkuo pasidalinti nuotraukomis ar dokumentais, tai daro naudodami arba vieną iš žinučių siuntimui skirtų programėlių, arba el. paštą. Aišku, ir vienas, ir kitas sprendimas veikia. Tačiau Apple AirDrop yra greitesnė ir saugesnė alternatyva. Tik su sąlyga, kad tokiu būdu poruojami prietaisai bus pagaminti Apple. AirDrop gali būti panaudota praktiškai bet kokio pobūdžio informacijai perduoti. Pavyzdžiui, tokiu būdu draugui ar kolegai galite persiųsti straipsnio ar tinklapio nuorodą. Taip pat persiųsite ir tekstą iš Notes programėlės (labai naudinga dalinantis užrašais iš paskaitos ar susirinkimo). Galų gale, perduoti galėsite ir streaminimo platformų grojaraščius, kontaktus iš adresų knygutės ar Apple Maps pasižymėtas vietas.

Kaip naudotis Apple AirDrop

Visų pirma įgalinkite savo telefoną naudotis šia paslauga. Tai padarysite nustatymuose. Pasirinkite General ir atsivėrusiame lange susiraskite bei paspauskite AirDrop. Čia jums reikės pasirinkti vieną iš trijų opcijų: Receiving Off, Contacts Only ir Everyone. Pirmasis variantas reiškia, kad jūsų prietaisas bus nematomas kitiems, o jūs galėsite tik siųsti duomenis. Antrasis leis siųsti ir gauti duomenis tik iš žmonių, esančių jūsų adresų knygoje. Trečiasis leidžia susiporuoti su bet kuo. Norėdami kažką išsiųsti per AirDrop, pasirinkite konkretų failą (pavyzdžiui, nuotrauką) ir jį atsidarykite. Tada paspauskite action mygtuką (keturkampis su rodykle į viršų). Atsiradusiame lange pamatysite prietaisų, su kuriais galite dalintis duomenimis, sąrašą. Telieka pasirinkti reikiamą. Priimti duomenis dar paprasčiau. Ekrane tiesiog gausite pranešimą, kad kažkas jums bando kažką atsiųsti. Jums tereikia sutikti arba atmesti.

Google Nearby Sharing

Google ekosistemoje gana ilgai nebuvo kažko panašaus į Apple AirDrop. Android telefonų savininkai buvo priversti naudotis Bluetooth ar el. paštu. Visgi šiemet pagaliau buvo pristatytas Nearby Sharing įrankis, galintis pasiūlyti iš esmės analogišką funkcionalumą.

Kam gali būti naudojamas Nearby Sharing

Naujojo įrankio veikimas praktiškai identiškas Apple AirDrop. Jis taip pat leidžia akimirksniu pasidalinti dokumentais, nuorodomis, nuotraukomis ir t. t. Tokia funkcija vartotojui suteikia gerokai daugiau patogumo. Android savininkai nuo šiol, užuot kažką siuntę per Messenger, Gmail ar WhatsApp, tą patį gali padaryti keliais paspaudimais. Kaip ir Apple AirDrop, ši paslauga veikia Bluetooth pagrindu, todėl ja pasinaudoti galima net ir neprisijungus prie interneto. Vienintelis minusas, lyginant su Apple sprendimu, yra tas, kad Nearby Sharing veikia su mažiau prietaisų. Jei Apple AirDrop sujungia telefonus, planšetes ir kompiuterius, tai Google produktas veiks tik su Pixel ir Samsung. Tiesa, laikui bėgant jis atsiras visuose Android bei Chromebooks kompiuteriuose.

Kaip naudotis Nearby Sharing

Įrankiu naudotis labai paprasta. Visų pirma patikrinkite, ar telefone aktyvuoti Bluetooth bei Wi-Fi. Norėdami pasidalinti nuotrauka, dokumentu ar nuoroda, ilgai ją spauskite, o tada pasirinkite Share mygtuką. Ekrane pasirodys naujas langas su visų programėlių, per kurias galima pasidalinti failu, sąrašas. Jame pamatysite ir Nearby Sharing ikoną. Paspauskite iš pradžių ją, o tada mygtuką Turn On. Sistema automatiškai ims ieškoti telefonų, su kuriais gali susiporuoti. Pasirinkite būtent tą, su kuriuo norite pasidalinti dokumentu. Štai ir viskas. Jeigu jūs esate tas, kuris turi gauti dokumentą, savo ekrane paprasčiausiai pamatysite specialų pranešimą. Paspauskite ant jo, o tada pasirinkite Turn On. Belieka priimti arba atmesti siuntinį.