Gyvenimo būdas

Disney meta iššūkį Netflix’ui: ko tikėtis?

2019 balandžio 29

Stream’inimas labai greitai tapo dominuojančiu būdu, kaip mes žiūrime filmus ir serialus. Nieko keisto, kad šią bangą pradėjęs Netflix’as tapo tarsi bendriniu vardu, tuo žaidėju į kurį lygiuojasi naujai gimstantys konkurentai. Pastarųjų, beje, randasi vis daugiau. Prie jau žinomų Hulu ar Amazon Prime jungtis ketina dar viena reikšminga jėga – Disney korporacija, pristatanti paslaugą Disney Plus. Ko galime iš jos tikėtis? Galbūt jau atėjo laikas atšaukti savo Netflix’o prenumeratas ir šoktį į atvažiuojantį Disney Plus traukinį.

1.2

Apie tai, kad Disney ruošia savo stream’inimo paslaugą, garsiai kalbėti pradėta jau prieš kelis metus, o pati kompanija tokius savo planus patvirtino dar 2017 m.  pabaigoje. Šį balandį projektas pagaliau pristatytas ir oficialiai. Disney Plus startuos lapkričio viduryje. Iš pradžių tik JAV rinkoje, bet per porą metų turėtų pasiekti visą pasaulį. Mėnesio abonento kaina bus šiek tiek mažesnė nei Netflix – 6,99 dolerio. Be to, vartotojai galės sutaupyti iš karto įsipareigodami metams. Tokio plano kaina sieks 69,99 dolerių. Būtina paminėti ir tai, kad Disney jau pasiekė susitarimą su Sony, todėl paslauga naudotis bus galima ir per Play Station 4. Kompanija žada, kad tokių bendradarbiavimų dar bus ne vienas.

2.2

Labai svarbu turėti omenyje tai, kad Disney šiam savo žingsniui ruošėsi jau labai ilgai. Žinoma, didžioji šio proceso dalis vyko užkulisiuose. Stream’inimo žaidimo taisyklės labai paprastos. Laimi tas, kas už optimalią kainą pasiūlo geriausią kokybę ir kiekybę. Kitaip tariant, tavo katalogas privalo būti didelis bei pilnas originalaus turinio. Būtent tuo Disney pastaruosius kelis metus ir rūpinosi, tam išleisdami dešimtis milijardų. Didžiųjų pirkinių sąraše: FOX studija, LucasFilms su savo Žvaigždžių karų ir Indiana Jones frančizėmis bei National Geographic. Kodėl šios investicijos tokios reikšmingos? Jos reiškia, kad visos šių kompanijų turimos autorinės teisės atiteko Disney, o tai leis ne tik sustiprėti jai pačiai, bet ir susilpninti konkurentus.

3.2

Galite net neabejoti, kad savo katalogo turtingumu Disney Plus išsyk pilnavertiškai konkuruos su Netflix ir kitomis platformomis. Pati Disney filmus ir serialus kuria jau 90 metų, todėl savo vartotojams pasiūlys praktiškai visą turinį, kurį pagamino per šį laiką. Viskas, pradedant originaliuoju Bembiu ir baigiant Frozen, bus pasiekiama vos vienu mygtuko paspaudimu. Ne ką mažiau intriguoti turėtų ir tokios nuosavybės kaip Žvaigždžių Karai, Marvel ir Pixar filmai. Populiarumu su jais dabar mažai kas gali varžytis, o Disney Plus bus vienintele vieta, kur juos galima žiūrėti legaliai. Pridėkite dar Simpsonus ir daugybę kitų serialų, kuriuos yra sukūrusi FOX, ir gausite iš tiesų labai įspūdingą katalogą, neabejotinai suviliosiantį daugelį vartotojų.

4.2

Kartu su archyvu Disney pristatė ir savo orginalaus turinio paketo apmatus. Žinoma, jis turėtų tik plėstis, bet ir tie planai, apie kuriuose pranešta oficialiai, skamba mažų mažiausiai intriguojančiai. Kurti ketinama tiek filmus, tiek serialus, tiek laidas. Pavyzdžiui, specialiai platformoje pasirodys gyva Damos ir Valkatos adaptacija. Žvaigžių karų gerbėjams bus skirti net keli skirtingi serialai, kurių veiksmas vyks minėtoje visatoje. Tas pats galioja ir Marvel fanams. Jie taip pat galės mėgautis visu pluoštu tokių serialų. Nepritruks ir visai šeimai skirto turinio. Tuo pasirūpinti turėtų Pixar studija, kursianti bent porą originalių serialų. Intriguoja ir laidų sąrašas. Jame rasite visko, pradedant kulinariniais šou ar dokumentika apie gamtą ir baigiant pokalbių laidomis.

5.2

Nors Disney Plus dar net nestartavo, paslauga jau sukėlė šiokį tokį sąmyšį rinkoje. Skaičiuojama, kad bendra Netflix akcijų vertė vos per kelias minutes sumažėjo 8 milijardais dolerių! Nerimas visai suprantamas. Netflix iki šiol išsiskiria tiek savo patogumu, tiek archyvu, tiek originaliu turiniu. Disney Plus akivaizdžiai grasina atimti šias pozicijas. Dar svarbiau tai, kad Disney yra pati didžiausia studija pramogų versle, kuri, turėdama savo stream’inimo  platformą, galės diktuoti sąlygas konkurentams. Kas iš to vartotojams? Viena vertus, daugiau kokybiško turinio vienoje vietoje. Antra vertus, tai taip pat reiškia ir tai, kad jis bus dar labiau išsibarstęs. Gerų serialų turės ir Netflix, ir Disney Plus, ir Prime Video, ir HBO, ir Showtime. Ar tai reiškia, kad privalėsime pirkti ir visų jų abonentus? Arba taip, arba susitaikyti su negalėjimo kažko pasižiūrėti skausmu.