Inovacijos

Didžiausios CES 2020 išmaniųjų telefonų naujovės

2020 sausio 15

Nematomos kameros, klaviatūra asmenukių kameroje, skambinanti e-knyga ar apskritimas? Tai tik keli netikėtumai, kuriuos Las Vegase vykusioje parodoje išvydo besidomintys išmaniųjų telefonų naujienomis. Čia pristatome kas pasirodė įdomiausia mums. Ir iš anksto galime užtikrinti – šiais metais naujų įrenginių tikrai nepritrūks.

„TCL 10“ – parodos gražuolis

Kiekviena paroda turi savo grožio karalienę ar bent karalių ir CES2020 netapo išimtimi. Tik nugalėjo šį sykį ne tituluotas favoritas, o žalias debiutantas. Daugelio žurnalistų nuomone, gracingiausias parodoje debiutavęs telefonas yra „TCL 10 Pro“.

Kompanijos, kuri ligi šiol gamino „Alcatel“ ir „Black Berry“ , ir tik praeitais metais pristatė pirmąjį savo telefoną, kūrinys atrodo puikiai. OLED ekranas lenktais šonais, nugarėlėje horizontalia eile išsirikiavusios keturios kameros, viena jų net 64 MP raiškos, ausinių lizdas, aukštesnės vidutinės klasės „Snapdragon 765G“ procesorius – tai kol kas visos techninės detalės, kurias kompanija išdavė.

Didysis visų trijų „TCL 10“ serijos modelių – „TCL 10 L“, „TCL 10 PRO“ ir „TCL 10 5G“ – pristatymas įvyks vasario gale parodoje MWC2020, Barselonoje (Ispanija) Tačiau jau dabar žinoma viena svarbiausia detalė – visi trys dailieji modeliai JAV kainuos mažiau nei 500 dolerių. Taip, ir tas palaikantis 5G ryšį! Panašu, kad tikrai ateina 5G era.

Sulankstomas TCL iššūkis

Ateina sulenkiamų telefonų era. Taip, apie juos jau kalba kas netingi, kai kurie juos jau kuria, o kai kas net gamina. Tačiau ta pati TCL ir čia sugebėjo gerokai sudrumsti vandenį parodoje CES2020 pristatydama veikiantį telefono sulenkiamu ekranu prototipą, kuris gąsdina konkurentus žadėdamas vos ne dvigubai nuleisti tokių telefonų kainos kartelę.

Tiesa, kol kas tai tik koncepcija, greitu laiku prekiauti juo nežadama. Ir atrodo jis ne itin gerai – storokas, plastikinis, plačiais ekraną juosiančiais rėmais, silpnoku procesoriumi ir be naujausios „Android“ operacinės sistemos. Tačiau realiai veikia, palaiko 5G, jo 7,2 colių beveik kvadratinis ekranas susilenkia ir verčia konkurentus peržiūrėti savo kainas. O ko mums daugiau reikia?

„OnePlus Concept One“

Įperkamus „OnePlus“ „flagmanų žudikus“ žino daugelis. CES 2020 „OnePlus“ nepristatė naujo modelio vartotojams, bet atvežė visiškai naują koncepciją – pademonstravo telefoną, kuris gali pradanginti ir vėl susigrąžinti savo galines kameras.

Unikaliausia „OnePlus Concept One“ detalė yra kameras dengiantis nugarėlės stiklas. Jis elektrochrominis – keičia savo skaidrumą priklausomai nuo gaunamo elektros srovės. Taigi, kai kamerų nenaudojate, stiklas juodas lyg smala, tad nugarėlė atrodo vientisa, o aktyvavus kamerą, jis tampa permatomu. Be to, toks tamsėjantis stiklas pasitarnauja ir kaip šviesos filtras fotografuojant labai ryškiame apšvietime.

Vienintelis šio nuostabaus telefono trūkumas – „OnePlus“ neplanuoja gaminti jo pardavimui. Vienintelis idėjos trūkumas – ji nepadės panaikinti skylės ekrane asmenukių kamerai.

„Cyrcle“ – nes ne taip nuobodu

O kodėl telefonas turi būti stačiakampis? Na, taip, patogiau, ir filmai, ir knygos tokio formato, tačiau juk taip nuobodu! Negalime pasakyti, ar būtent taip mąstė „Cyrcle“ telefono kūrėjai, tačiau jie į parodą atvežė apvalų telefoną. Dar 2016 m. pristatę pirmąjį savo apvalų telefoną, dabar parodė gerokai atnaujintą, palaikantį 4G ryšį, aprūpinta gerokai didesniu ekranu ir visaip kitaip paaugusį „The Cyrcle Phone“.

Kol kas tai koncepcija, tačiau jau matyti, kad telefonas turės dvi USB jungtis (mini USB ir USB C), palaikys dvi SIM korteles, bus pagamintas iš perdirbto plastiko ir turės du ausinių lizdus (na, čia viskas aišku – dalintis muzikai). Apvalus ekranas yra 800×800 raiškos, o asmenukių kamera – 13 MP. Lieka tikėtis, kad atsiras pakankamas skaičius originalumo gerbėjų, pasiryžusių dėl to visus filmus žiūrėti pro laivo iliuminatorių.

„Teracube One“ – nuobodi amžinybė

Visais atžvilgiais, tai niekuo neišsiskiriantis telefonas. Įprastas visą telefono priekį dengiantis ekranas su neoriginaliu didžiuliu įkirpimu viršuje, vidutinis „MediaTek Helio P60“ procesorius, 6 GB RAM, 128 GB vidinė atmintis, 3300 mAh baterija… Jaučiate, kaip nuobodu net skaityti? „Teracube One“ tikrai toks – visiškai beprotiško „Circle“ priešingybė. Tad kodėl jį išvis minime?

Nes jo kūrėjai surinko lėšas sutelktinio finansavimo platformoje pasiūlę unikalią ketverius metus visame pasaulyje galiojančią garantiją. Žinant vidutinį telefonų gyvavimo laiką, tai beveik amžinybė. Ir baterija bus keičiama nemokamai, o bet koks gedimas atsiradęs dėl savininko kaltės taisomas už fiksuotą 39 dolerių kainą. Tik gyvenantiems ne JAV reikės sumokėti už telefono siuntimą.

Visa tai dėl ekologijos. Nes išmestas telefonas yra tarša, švaistymas ir išnaudojimas, o pataisytas – aplinkos tausojimas. Teisinga mintis, tačiau kodėl tuomet su automobiliais atvirkščiai?

„Onyx Boox E INK“ – telefonas iš knygos

Elektroninio rašalo ekranai eikvoja labai mažai energijos, negadina akių, puikiai matomi Saulės šviesoje, tad kodėl jų nepanaudojus telefone? E. skaityklių gamintoja „Onyx“ taip ir padarė – parodoje CES2020 parodė savo išmaniojo telefono su e-ink ekranu prototipą.

Tai tikrai nėra pirmasis pasaulyje mėginimas telefone pritaikyti tokį ekraną. Ta pati „Onyx“ pirmąjį savo modelį parodė dar 2011 m., šiais metais ir kinų „HiSense“ parodė telefoną su spalvotų rašaliniu ekranu. Kodėl tokių dar neturime kišenėje? Mat rašaliniai ekranai labai lėti – žaidimai ir filmai juose primena nerangų skaidrių demonstravimą. Tačiau „Onyx“ sukurta nauja greito ekrano atnaujinimo sistema ir tai pavertė įmanomu. Ne idealiu, bet ne visi juk telefonus filmams naudoja.

Žodžiu, „Onyx Boox“ telefonas-skaityklė su 5,8 colių HD raiškos „E-Ink“ ekranu, dviem galinėmis kameromis, pirštų atspaudų jutikliu ir kitais privalomais išmaniojo atributais žada pasiekti pirkėjus jau šiais metais. Ir jame veiks „Android“ programėlės.

Žaidimų ryklys „Black Shark 2 Pro“

Žaidimų telefonai pasirodė tik 2017 m., o dabar vis daugiau gamintoju stengiasi tokius pasiūlyti. Galingi, ryškūs ir žvilgantys, išskirtiniais ekranais ir baterijomis, jie skirti gal ir ne itin plačiai, tačiau itin lojaliai žaidėjų auditorijai. O kaip žinia, jei kažkas pagamina kažką populiaraus, to būtinai imasi ir „Xiaomi“.

Ši kompanija ir sukūrė „Black Shark 2 Pro“ – žaidimų telefonas su žaliai švytinčiu logotipu nugarėlėje. Galingiausias „Snapdragon 855 Plus“ procesorius ir daugiasluoksnė aušinimo skysčiu sistema, palaikanti iki 14 laipsnių žemesnę to procesoriaus temperatūrą, paverčia jį vienu galingiausių telefonų rinkoje. Ekranas čia, tiesa, įprastas 60 Hz AMOLED, užtat lietimai fiksuojami 240 Hz dažniu, o tai gerokai padidina reakcijos į komandas greitį. Yra ir specialus žaidimo režimo aktyvavimo jungiklis.

Teoriškai šis telefonas nėra visai naujas – paskelbta apie jį buvo jau 2019 m. liepą. Bet JAV jis debiutavo tik parodoje CES 2020.

„Samsung Galaxy S10 Lite“ ir „Galaxy Note 10 Lite“

Štai pagaliau pažįstami vardai. Ir gana netikėtas debiutas. Netikėtai ne tai, kad „Samsung“ savo dviejų skirtingų flagmanų „palengvintas“ versijas pristatė kartu, ir net ne tai, kad padarė tai parodoje CES. Netikėčiausi yra patys šie telefonai.

Žodelis „Lite“ pavadinime lyg ir reiškia supaprastintą, apkarpytą versiją. O matant abiejų šių telefonų parametrus niekaip neatrodo, kad jie kuo nors nusileidžia savo „pilniems“ broliams. Abu turi milžiniškus 6,7 colių įstrižainės AMOLED ekranus, kurie, tiesa, šįkart nėra lenkti. Abiejų asmenukių kameros žvelgia iš mažytės skylutės ties viršutinės ekrano briaunos centru. Abu turi milžiniškas 4500 mAh baterijas. Abiejuose sukasi galingi flagmanų procesoriai – „S10 Lite“ pristatytas su „Snapdragon 855“ („Samsung“ tokius diegia JAV rinkoje), o „Note 10 Lite“ su kiek senesniu „Exynos 8895“.

Abu telefonai turi po tris galines kameras, bet jos skirtingos – „Note 10 Lite“ visos trys yra 12 MP raiškos, o „S10 Lite“ pagrindinė 48 MP, itin plataus kampo – 12 MP, o teleobjektyvas tik 5 MP. Be to, aišku, „Note“ turi pieštuką. Dar geriau – ši „Note“ turi tai, ko neteko kitos: ausinių lizdą! Tad gal tai ir ne patys egzotiškiausi parodos telefonai, tačiau, be abejo, vieni laukiamiausių – tiek gėrio ir už mažesnę kainą.

Nematoma asmenukių klaviatūra

Tai nėra naujas telefonas. Išties, tai netgi nėra įrenginys. „SelfieType“ tai „Samsung“ sprendimas, paverčiantis klaviatūra bet kurį paviršių per kurį barbename pirštais. Virtualios klaviatūros jau buvo kuriamos ir anksčiau – buvo net telefonų su projektoriais, kurie rodo klavišus ant stalo ir galima rinkti tekstą barbenant per juos.

Tačiau „Samsung“ sukūrė kai ką visiškai naujo. Šiai neegzistuojančiai klaviatūrai nereikia jokio projektoriaus ir jokių rodomų mygtukų – kad ji veiktų pakanka paprasčiausios telefono asmenukių kameros. Programėlė pasitelkusi dirbtinį intelektą po trumpo apmokymo pradeda suvokti, kaip juda jūsų pirštų sąnariai spaudžiant vieną ar kitą raidę ir po to tekstą galite rinkti tiesiog nukreipę asmenukių kamerą į savo pirštus.

Tai kol kas tik projektas tyrimų stadijoje, tačiau jį jau buvo galima išbandyti parodoje CES ir rezultatai daugelį stulbino.