Patarimai

Būsimai Instagram žvaigždei: geriausios nuotraukų redagavimo aplikacijos

2020 sausio 17

Kai 2010–ųjų pabaigoje startavo Instagram, socialinių medijų pasaulis ėmė staigiai keistis. Viskas pradėjo dar sparčiau judėti vizualumo pusėn, mat, priešingai Facebook ar Twitter, Instagrame aiškus prioritetas teiktas būtent nuotraukoms. Socialinis tinklas netgi, galima sakyti, pasiūlė visiškai naują (ar bent atnaujintą) nuotraukų formatą. Jos visos buvo 1:1 santykio, 640 pikselių raiškos. Ir, visų svarbiausia, pagal vartotojo pageidavimus padailintos specialiais filtrais. Tačiau laikai kiek pasikeitė. Evoliucionuoja pati platforma (pvz., nuotraukų raiška pakilo iki 1080 pikselių), o taip pat ir telefonų kameros. Kitaip tariant, vien pačioje aplikacijoje esančių redagavimo galimybių paprasčiausiai nebepakanka. Ypač jeigu norite, kad jūsų profilis atrodytų kaip įmanoma tobuliau. Būtent todėl ir pristatome penkis geriausius nuotraukų redagavimo įrankius, padėsiančius jums siekti Instagram žvaigždės statuso.

Snapseed

Ši galinga ir universali, bet tuo pačiu ir lengvai naudojama aplikacija turėtų būti kiekvieno neįsivaizduojančio savo gyvenimo be Instagramo telefone. Įrankį sukūrė pati Google, bet iPhone savininkai gali nesijaudinti – jis kuo puikiausiai veikia ir su iOS. Snapseed siūlo net 26 įrankius ir filtrus, pavyzdžiui, „neryškaus lęšio“, HDR skalės ar „vintažinius“ efektus. Įrankis tobulai tiks tiems, kurie, redaguodami savo nuotraukas, mėgsta būti preciziškai tiksliais. Su juo nesunkiai ištrinsite nepageidaujamus žmones iš savo asmenukių ar izoliuosite tam tikrus nuotraukų elementus ir dailinsite juos atskirai. Snapspeed ne be reikalo laikomas vienu geriausių redagavimo įrankių. Tikriausiai šiek tiek užtruksite, kol perprasite visas jo subtilybes, bet tai padarius viskas taps labai lengva ir paprasta.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop – populiariausias ir žinomiausias nuotraukų redagavimo įrankis, naudojamas fotografų ir dizainerių visame pasaulyje. Žinoma, tai gana sudėtinga programa, galų gale ir skirta darbui su kompiuteriu. Tačiau Adobe nusprendė pasiūlyti šį tą ir tiesiog mėgstantiems fotografuoti telefonu. Adobe Photoshop Express – tai aplikacija, kuri leidžia svarbiausiomis šio įrankio funkcijomis be didesnių problemų naudotis kiekvienam. Čia rasite viską, kas privalo būti geroje redagavimo programėlėje: galimybę karpyti, tiesinti, apversti nuotraukas, išvalyti nelygumus, paslėpti raudonas akis ir pan. Visas šias funkcijas suteikia ir nemokama versija. Tačiau visada galima jų įsigyti ir papildomų. Pavyzdžiui, galimybę pridėti į nuotraukas naujų objektų.

VSCO

Ši nuotraukų redagavimo aplikacija geriausiai tiks tiems, kurie nori kuo paprastesnio ir universalesnio įrankio. VSCO gali būti naudojama tiek daryti naujas nuotraukas, tiek redaguoti senas. Didžiausias jos privalumas – ypatingai paprasta naudojimosi mechanika. Nuotraukų apšvietimo lygį, aštrumą, sodrumą ar temperatūrą koreguosite intuityviais slenkamaisiais judesiais. Be to, visada galėsite pridėti ir norimus efektus, panaikinti fotografuojant padarytą broką. Aplikacija siūlo daugybę jau iš anksto sukonfigūruotų nustatymų pasirinkimų, kurie puikiai tiks dar tik pradedančioms Instagram žvaigždės. Tuo tarpu labiau patyrę redaguotojai gali rinktis ir rankinius nustatymus. Beje VSCO yra sutelkusi ir puikią fotografuoti mėgstančiųjų bendruomenę, iš kurios visada gausite patarimų ar tiesiog įkvėpimo.

Pixlr

Panašiai kaip ir Adobe Photoshop Express, ši aplikacija atsirado kaip išmaniesiems skirta gerai žinomo nuotraukų redagavimo įrankio versija. Pixlr egzistuoja jau daugybę metų. Veiklą jis pradėjo kaip internete veikianti alternatyva Photoshop’ui, bet galiausiai atkeliavo ir į telefonus. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško pačio pirmo savo nuotraukų redagavimo įrankio. Pixlr aplikacija lengva tiek savo „svoriu“, tiek naudojimu. Joje rasite visas svarbiausias funkcijas: blukinimo, aštrinimo, kontrasto koregavimo. Taip pat nesunkiai kursite koliažus, keisite nuotraukų dydį, pridėsite prie jų tekstą ir t.t. Galų gale, rasite ir įrankių padėsiančių šiek paeksperimentuoti. Pavyzdžiui, paversiančiu jūsų nuotraukas paveikslu. Be to, aplikacijoje gausu ir mokomosios medžiagos, su kuria Pixlr įvaldysite dar greičiau.

Facetune

Į šį sąrašą tiesiog negalime neįtraukti Facetune. Šis įrankis visų pirma skirtas darantiems daugybę asmenukių. Aplikacija išsiskiria tiesiog neįtikėtinomis redagavimo galimybėmis. Tiesą, sakant gerai jas įvaldę galėsite publikuoti nuotraukas, kurios niekuo nenusileis skelbiamoms Holivudo žvaigždžių. Su Facetune labai lengvai ir greitai panaikinsite raukšles, paslėpsite dėmes ant odos, labiau išreikšite skruostus, paryškinsite blakstienas, ištiesinsite nosį, „sutvarkysite“ antakius, išbalinsite dantis ir t.t. ir pan. Aplikacija susidoros praktiškai su visais jūsų esamais ar menamais minusais. Vienintelis jos trūkumas tas, kad ji mokama. Tiesa, kartą susimokėjus, papildomai to daryti nebereikės.