<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Inovaciju-biuro-baneriai1090x232
Tema: Patarimai Patalpinta: 2018 rugsėjis 30 20180930

Telefonas, kuris mane supranta. Didelio čia daikto?!

Primityvūs balso atpažinimo įrankiai telefonuose diegti dar praeito dešimtmečio pradžioje ir žavėjo nebent savo nepatikimumu bei ribotumu. Ir visgi šiandien ši technologija kažkodėl laikoma bene svarbiausia visai telefonų evoliucijai. Kas pasikeitė?

Dar svarbiau. Kas mums iš to? Iš tikrųjų, labai daug kas. Didžiosios kompanijos daug dirba prie savo virtualiųjų asistentų. Jie jau dabar daug sugeba, o ateityje žada mokėti dar daugiau. Pateikiame sąrašą inovacijų, kurioms jau galite pradėti ruoštis morališkai.

1-17tele2-inovaciju-biuro-infografikasPrietaisu-skaicius-1

 

Taip, šitą pažadą girdėjote jau daugybę kartų. Žinučių mygtukais rinkti iš tikrųjų nebereikia, bet vienas kitas ant telefono dar vis tiek liko. Virtualieji asistentai padės atsikratyti ir jų. Visas komandas galėsime diktuoti balsu. Na žinote, visai kaip tame filme „Her“.

2-2Kiek laiko esate praleidę bandydami telefono meniu patogiai susidėlioti aplikacijas? Per daug. Pamirškite. Kam reikalinga patogi vartotojo sąsaja? Tam, kad jums reikėtų mažiau vargti! Tačiau jeigu už jus vargą vargs virtualus asistentas, jums nebeliks dėl ko jaudintis, o telefono ekranas galės atrodyti taip, kaip tik jūs panorėsite. 

Siri buvo pirmasis virtualus asistentas, sugebėjęs suprasti dikciją bei sintaksę. Jau dabar ji gali pastebimai palengvinti jūsų kasdienybę. Naujausia Siri versija, reaguodama į jūsų užklausas, geba panaudoti kelias aplikacijas vienu metu ir nuolat mokosi. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, davus komandą „keliaujam namo“, ji automatiškai įjungia žemėlapį, nusiunčia žinutę jūsų laukiantiems namiškiams ir atlieka kitus iš anksto numatytus veiksmus.

3-2tele2-inovaciju-biuro-infografikasKalbos-1Bėda su primityviom balso atpažinimo programom buvo paprasta – jos fiksavo garso bangas, bet mūsų iš tikrųjų nesuprato. Siri buvo pirmoji, kuri suprato sintaksę ir dikciją. Kinų Baidu DuerOS jau eina dar toliau. Ji talpina savyje kalbinius duomenis ir atpažįsta juose struktūras. Kitaip tariant, žodžius ji atskiria iš konteksto. Žodžiu, pirmo tikro pokalbio su programa ilgai laukti nereikės.

4-2tele2-inovaciju-biuro-infografikasUzklausu-ivykdymo-procentas-1

Virtualūs asistentai jau dabar sugeba atlikti gana sudėtingus veiksmus. Pavyzdžiui, Siri, Google Assistant ar Alexa, reaguodamos į vieną užduotį moka pasinaudoti keliomis aplikacijomis ir pateikti jums išsamų atsakymą. Tarkim, Siri, davus jai komandą „keliaujam namo“, automatiškai įjungia žemėlapį, nusiunčia žinutę jūsų laukiantiems namiškiams (jeigu tokių yra) ir atlieka kitus iš anksto numatytus veiksmus.

5-1

Paskaičiuokite, kiek Google produktų naudojate: el. paštas, žemėlapiai, YouTube, Google Play, paieškos sistema ir t.t. Google Assistant naudoja visus jais sukauptus duomenis. Jam ramiai galite patikėti tokias užduotis, kaip kelionės maršrutų sudarymas, el. laiškų skaitymas, aktualių naujienų atrinkimas ar aplink esančių restoranų rekomendacijų pateikimas. Jis atsimena viską, ką jam liepiate atsiminti (ir ne tik). Ir šis sąrašas tik plečiasi.

6-1tele2-inovaciju-biuro-infografikasSuprastu-uzklausu-procentas-1

Amazon Alexa jau dabar kuo puikiausiai sugeba su vartotojais bendrauti pilnomis frazėmis ir prisitaiko prie jų individualių įpročių. Ji primena, kad reikia laikytis savo dienos grafiko, padeda apsipirkti, atsako į iškilusius klausimus ir t.t. Kitaip tariant, ne tik užduotis atlieka, bet ir palaiko žmogui kompaniją. Jau užsiminėm apie Baidu DuerOS sugebėjimus. Jiems vystantis, pastarąją funkciją virtualieji asistentai atliks dar geriau.

7-1Ar esate girdėję tą mistinę sąvoką „daiktų internetas“? Idėja paprasta. Mūsų naudojami daiktai tampa vis protingesni, todėl dera juos sujungti į vieną tinklą, kad šie bendrautų tarpusavyje. Pasakyta – padaryta. O šį tinklą valdysime su virtualaus asistento pagalba. Logiška, nes telefonas juk visada po ranka.

8-1Jeigu manote, kad balsu valdomų asistentų vilionėms atsispirsite – manykite dar kartą. Kažkada ir iPhone’ų niekam nereikėjo… Virtualieji asistentai mūsų gyvenimams mums suteiks gerokai daugiau patogumo. Ne. Pamirškite būsimąjį laiką ir pakeiskite jį esamuoju. Jau dabar JAV jais naudojosi 52 proc. gyventojų, o ekspertai prognozuoja, kad 2020 m. 50 proc. visų paieškų bus atliekama balsu.

 

Koks šios istorijos moralas? Toks, kad balso atpažinimo technologija ir virtualieji asistentai yra karščiausia mobiliųjų technologijų tendencija. Ir neatsitiktinai. Jie mūsų gyvenimams ne tik suteiks daugiau patogumo, bet ir iš esmės pakeis tai, kaip mes bendraujame su prietaisais (ir jie su mumis). Virsmas jau prasidėjo. Jūsų valia, kada įšoksite į šią bangą.

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau