<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
preview ir headeris_2
Tema: inovacijos Patalpinta: 2019 kovas 19 20190319

Net nesusapnuotum – judantys telefonai-robotai

Kaip mobilų telefoną paversti iš tiesų mobiliu? Akivaizdu. Tereikia jam pritaisyti kojas, ratus ar bent šliaužti padedantį pirštą! Nežinia ar būtent to ir siekė telefonus judančiais robotais paversti nusprendę inžinieriai, tačiau nustebinti, pradžiuginti ir net pašiurpinti pasaulį jiems tikrai pavyko. Keisčiausius telefonus–robotus pristato Arnoldas Lukošius.

 

_1-3

Marco Teyssiero komanda siekė suteikti išmaniajam telefonui papildomų galimybių bendrauti su savo savininku. Galiausiai jie sukūrė daiktą, kurį nebūtų gėda ir košmare susapnuoti.

MobiLimb – tai prie telefono USB lizdo prijungiamas aksesuaras. Jame įrengti penki varikliai leidžia šiam lankstytis lyg žmogaus pirštui. Gavus žinutę jis švelniai patapšnoja ranką, taip informuodamas, kad reikėtų patikrinti telefoną. Kiek keistoka, bet visai įdomi alternatyva vibracijai.  

Tiesa, pamačius, kaip šis pirštas priverčia telefoną savarankiškai judėti, tikrai apims šiurpas. Vaizduotė kažkodėl kaipmat prisimena sužeistą Terminatorių, kurio mechaninė ranka valingai velkasi link tavęs, o tau nebeaišku ar jau metas rėkiant nubusti, ar džiaugsmingai pasveikinti MobiLimb kūrėjus už išradingumą.

_2-15

Šį, visai nebaisų, netgi mielą robotą, dar 2012 m. sukūrė startuolis Romotive. Kickstarter’yje šiam projektui surinkta netgi daugiau negu prašyta – per 170 tūkst. dolerių.

Idėja labai paprasta ir smagi. Jums tereikia įstatyti telefoną į lizdą, įjungi reikiamą programėlę ir robotas atgyja. Jis vykdo komandas, gali savarankiškai važinėti, o telefono ekraną paverčia išraiškas keičiančiu veiduku.

Tiesa, robotuko kūrėjai taip ir nesutarė, kaip toliau vystyti projektą. Vartotojui iš jo tarsi ir nebuvo jokios tiesioginės naudos. Prietaisas tiesiog mielai atrodė ir buvo labiau žaislas vaikams, o ne praktiškai naudingas daiktas. Prieš porą metų startuolis veiklą nutraukė. Laimei, Romo vis dar galima rasti prekyboje.

_3-15

Nespėliosime, kas įkvėpė šį, tikriausiai, keisčiausią jūsų kada nors matytą telefoną, bet 19,5 cm aukščio žmogaus formos prietaisas gali vaikščioti, sukiotis, dairytis, kalbėti ir reaguoti į aplinką. Tuo pačiu jis yra ir visiškai funkcionalus 4G Android telefonas su 1,2 GHz Snapdragon 400 procesoriumi ir 2 colių liečiamu ekranu. Gana vidutiniškus jo parametrus kompensuoja robotiškas mielumas, sugebėjimas mokytis, dainuoti ir net šokti. Be to, jis atpažįsta savininko veidą ir balsą, klauso balso komandų, o roboto kaktoje įmontuotas vaizdo projektorius gali rodyti nuotraukas ar filmus.

Prietaiso kūrėjai Sharp tvirtino, kad tai puikus įrenginys parduotuvės, restoranams ir biurams. Suprask, jis pasilabintų su klientais bei šiek tiek juos palinksmintų.  Ar gerai sekasi juo prekiauti neskelbiama, bet 2017 m. pristatyta 400 eurų pigesnė versija, kuri, tiesa, nebėra telefonas, nes turi tik WiFi ryšį.Žodžiu, net jei kišenėje turite naujausią ir greičiausią išmanųjį su aukščiausios kokybės kamera ir didžiausios raiškos ekranu, nemanykite, kad geriau būti nebegali. Pasirodo telefonas dar gali ir kojas užsiauginti! Gerai, kad yra jų draudimas – bent ne taip baisu, kad pabėgs.Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau