programeles_ilgas
Tema: naujienos Patalpinta: 2018 birželis 13 20180613

Naujausia Android operacinė sistema: žvilgsnis iš arčiau

Gegužės 8-10 dienomis vyko Google I/O konferencija, kurioje pristatyti svarbiausi Google paslaugų ir produktų atnaujinimai. Turbūt daugiausia dėmesio sulaukė naujausios Android P operacinės sistemos pristatymas. Kol kas ji vis dar testuojama, bet kelios detalės jau yra žinomos. Susipažinkite, kokių naujų galių su Android P pagalba įgis išmanieji telefonai.

Kontroliuosite, kiek laiko skiriate programėlėms

android-1

Nuolat trūksta laiko? Nuo šiol Google jums parodys, kur jis dingsta. Android P leis matyti, kiek ir kokioms programėlėms skiriate daugiausiai savo laiko. Kad būtumėte produktyvesni, galėsite nustatyti laiko limitą kiekvienai iš dėmesį vagiančių programėlių. Tarkime, per dieną norite skirti ne daugiau kaip vieną valandą Facebook socialiniam tinklui. Išnaudojus laiko limitą, programėlės ikonėlė taps juodai balta ir telefonas tiesiog jums nebeleis ja naudotis iki kitos dienos. Žinoma, savo pasirinkimus galite bet kada pakeisti, bet tai užtruks ilgiau, nei tiesiog palikti telefoną ramybėje ir skirti laiko sau. Mažiau laiko trukdžiams – daugiau laiko svarbesniems darbams.

Jūsų nebeerzins nuolatiniai pranešimai

Programėlių pranešimai mus įspėja apie gautus laiškus, žinutes ar mums svarbias naujienas. Bet kai jie plūsta nuolatos, tai trukdo susikaupti atliekant kitus darbus. Android P padės juos suvaldyti. Operacinė sistema mokysis iš jūsų naudojimo įpročių ir pagal ignoruojamų pranešimų statistiką automatiškai pasiūlys, kurias programėles nutildyti. „Netrukdyti“ režimą bus galima aktyvuoti tiesiog padėjus telefoną ant horizontalaus paviršiaus nugarėle į viršų. Tada pranešimai apskritai nebus nei rodomi, nei girdimi. Net ir apie juos pranešanti LED švieselė bus išjungta. Jei skirstote programėles į skirtas asmeniniam naudojimui ir skirtas darbui, pastarąsias atostogų metu galėsite pasirinktinai nutildyti. O Google asistentas pagal jūsų balso komandą prieš miegą įjungs Wind Down“ režimą, kuris automatiškai pavers ekraną juodai baltu ir neleis programėlėms jūsų trukdyti iki kitos dienos ryto.

Telefoną valdysite gestais

android-2

Pagrindiniai Android mygtukai „Namai“, „Atgal“ ir „Programėlių sąrašas“ bus pamiršti, nes juos pakeis tiesiog pirštų judesiai ekrano paviršiuje. Tai gali kiek komplikuoti išmaniųjų telefonų naudojimą konservatyviems naudotojams. Norėdami iššaukti fone paleistų programėlių sąrašą, turėsite brūkštelėti pirštu per ekraną į viršų. Tą patį galima padaryti ir brūkštelėjus ekrane į dešinę. Mygtukas „atgal“ atsiras tik tada, jei tuo metu atidaryta programėlė palaiko tokią funkciją. „Namų“ mygtukas kol kas lieka. Tiesa, jis atrodys kaip mažas horizontalus brūkšnelis ekrano apačioje. Brūkštelėjus nuo jo link ekrano viršaus, atsidarys daugiafunkcis meniu. Čia matysite dažniausiai naudojamas ir fone paleistas programėles bei naudingus nustatymus. Prie šių valdymo pokyčių teks priprasti, bet tai leis geriau išnaudoti didelių ekranų teikiamas galimybes.

Slapukaujančioms programėlėms – galas

Android P siekia padidinti ne tik jūsų produktyvumą, bet ir saugumą. Google Play parduotuvėje pasitaiko virusais užkrėstų programėlių, kurios jums nežinant paslapčia įrašinėja garsą ar filmuoja vaizdą. Android P jas atpažins ir blokuos jų prieigą prie mikrofonų ir kamerų arba jas apgaus įrašydama joms „tuščią“ informaciją. Ankstesnės Android versijos turėjo panašią funkciją, tačiau dabar ji smarkiai patobulinta ir padarys operacinę sistemą dar saugesnę. Papildomas saugumo elementas – Android P atpažins, jei jūsų pokalbis yra įrašomas, ir apie tai jus įspės. O kaskart jungiantis prie WiFi, Android P atsitiktine tvarka sukurs vis naują įrenginio „MAC“ adresą (jis reikalingas jungiantis prie interneto). Tai apsunkins galimą įsilaužimą į jūsų telefoną ar sekimą.

Sumanus energijos taupymas

baterija-1

Naujoji Android P operacinė sistema įgauna ir papildomų funkcijų, kurių pagrindinis tikslas yra efektyvesnis energijos naudojimas. Kai programėlių nenaudojate, bet paliekate jas snausti fone, jos vis tiek eikvoja energiją ir apkrauna telefono procesorių. Todėl nukenčia dažniau naudojamos programėlės – jos veikia ne taip greit, kaip galėtų. Telefono procesoriaus pajėgumus ir energiją iš baterijos skirtingoms užduotims Android P skirstys pagal griežtai nustatytus prioritetus. Programėlės pagal naudojimo dažnumą bus suskirstytos į keletą grupių. Pačioms svarbiausioms programėlėms procesorių skaičiavimo pajėgumai, baterijos ištekliai ir foninis duomenų naudojimas nebus ribojami, o rečiau naudojamos programėlės jų gaus žymiai mažiau. Anot Google inžinierių, tokiu būdu procesorius „pažadinamas“ 30 % rečiau, todėl bendra baterijos tarnavimo trukmė pailgės.

Prognozuojama, kad oficiali ir naudojimui pilnai paruošta Android P versija bus išleista šių metų rugpjūtį. Kol kas galite išbandyti tik operacinės sistemos bandomąją beta versiją. Ją palaiko 12 telefonų modelių, iš kurių du galite įsigyti Tele2 salonuose. Tai Nokia 7 Plus ir Sony Xperia XZ2.

Įsigykite Nokia 7 Plus internetu:

Įsigykite

Įsigykite Sony Xperia XZ2 internetu:

Įsigykite

Technologijų naujienos Inovacijų biuro skaitytojus pasiekia pirmiausiai!

Prenumeruokite naujienas:

 

 

 

Video apžvalga: Samsung A6 ir A6+

Samsung sugeba nustebinti pasaulį kaskart, kai išleidžia naujausią flagmaną, stulbinantį savo savybėmis ir kokybe. Taip kartelė inovacijoms nuolat kyla ir išvystame vis geresnių įrenginių. Bet ar ši technologinė...
Plačiau

Video apžvalga: Xiaomi Redmi note 5

Xiaomi paspirtukai vis dažniau zuja miestų gatvėse, o šio gamintojo telefonai ir kiti išmanieji įrenginiai, vadinami „kinų Apple“, Lietuvoje sulaukia gerokai mažiau dėmesio. Ar šio gamintojo išmanieji telefonai gali...

Plačiau

Lenktynės: Segway ES1 vs Xiaomi Mi M365 vs Segway miniPRO

Tegul kova dėl geriausios alternatyvos tradiciniam transportui prasideda! Inovacijų biuras aiškinasi, kuri iš šių elektrinių transporto priemonių yra perspektyviausia: paspirtukai Xiaomi Mi M365, Segway ES1 ar...

Plačiau