Tema: Mobilieji telefonai Patalpinta: 2017 lapkritis 7 20171107

Kokį telefoną su geriausia kamera galima įsigyti Lietuvoje?

note8_ilgas.jpg

Ateina metas, kai kiekvienas telefono turėtojas supranta: tam, kad telefonu būtų galima ryškiai įamžinti gražiausias akimirkas, vien kameros megapikselių nepakanka. Svarbų vaidmenį vaidina objektyvas, automatinio vaizdo fokusavimo ir stabilizavimo funkcijos, taip pat iš pirmo žvilgsnio su kamera mažai susiję veiksniai, pvz., procesoriaus sparta. Plačiau apie šiuos parametrus skaitykite straipsnyje Telefono kamera: svarbūs dalykai, kurių nežinojote".

Lietuvoje ieškote telefono su geriausia kamera? Pasidairėme po TELE2 salonų lentynas ir trumpai apžvelgiame telefonus, kurių kameros išties vertos dėmesio.

 „iPhone X“

telefonai su geriausiomis kameromis 1-2.jpgŠiuo metu nėra jokių abejonių –  garbingą geriausiai pasaulyje fotografuojančio telefono vietą užima „iPhone X“, kuris pasižymi ne tik tuo, kad abi galinės kameros turi optinį stabilizavimą, bet ir tuo, kad priekinė kamera geba kurti portretines nuotraukas su „bokeh“ (susiliejusio foninio vaizdo) efektu. „DxO“ profesionalai, atlikę telefono testavimą, šiam telefonui suteikė net 101 balo įvertinimą – didesnį nei bet kokiam kitam konkurentui. Lyginant su pusbroliu „iPhone 8 Plus“, „iPhone X“ turi geresnes priartinimo galimybes, taip pat pranoksta jį ir kai kuriose kitose srityse: pradedant išlaikymu, spalvomis ir tekstūromis, baigiant vizualinio triukšmo slopinimu ir tiesiog neįtikėtinai „švariomis“ detalėmis kiekviename kadre. Nenuostabu, kad „iPhone X“ vadinamas „maža fotostudija jūsų kišenėje“.

 „Samsung Galaxy Note 8" ir „iPhone 8 Plus“.

Apie „iPhone 8 Plus“ sakoma, kad šio telefono kamera įsteigė naują standartą mobilios fotografijos rinkai. Lyginant su „Galaxy Note 8“, šių flagmanų kameros labai panašios. Abu telefonai turi stulbinančiai greitą automatinį fokusavimą ir didelius jutiklius. Jie gali ne tik dvigubai priartinti vaizdą, bet ir sukurti puikias portretines nuotraukas su profesionaliu apšvietimu.

telefonai su geriausiomis kameromis 1.jpg

„Note 8“ išsiskiria tuo, kad abi 12 MP raiškos galinės kameros turi optinį vaizdo stabilizavimą, kai tuo tarpu „8 Plus“ optinis vaizdo stabilizavimas įdiegtas tik plataus kampo galinėje kameroje. „Samsung“ galbūt pasižymi truputį greitesniu veikimu, tačiau „Apple“ pavyksta išgauti natūralesnes spalvas. „iPhone 8 Plus“ geriau filmuoja, o jo programinė įranga kadro apšvietimą parenka tiksliau.

Jei kalbėtume apie geriausiai fotografuojančius telefonus su viena galine kamera, „Samsung Galaxy S8“ ir „iPhone 8 Plus“ tvirtai laikosi topo viršūnėje.

 „Huawei Mate 10“

Niekas net nesivargina ginčytis, kad „Huawei Mate 10“ taps rimtu pretendentu pasivaržyti dėl geriausiai fotografuojančio telefono titulo. Kompanija jau kurį laiką kuria puikius telefonus su dviem „Leica“ galinėmis kameromis. Jos išsiskiria tuo, kad viena fotografuoja spalvotą vaizdą, o kita turi aukštesnės raiškos nespalvoto vaizdo jutiklį. Tai labiausiai pasiteisina mėgstantiems kurti būtent nespalvoto vaizdo meniškas nuotraukas. O ir „Huawei“ programinė įranga leidžia valdyti kamerą kaip profesionalui, net jei pirmą kartą paėmėte įrenginį į rankas.

telefonai su geriausiomis kameromis 2.jpg

„Sony XZ1 Compact“

Kol kas negalime teigti, kad „Sony“ telefonai fotografuoja gerai. Užtat jų kameros gali sudominti ieškančių neregėtų funkcijų. „Sony XZ1“ gali skenuoti 3D vaizdą, filmuoti 960 kadrų per sekundę greičiu, be to, turi aukščiausios 19 MP raiškos jutiklį tarp šiuolaikinių flagmanų (tiks norintiems daryti plakato dydžio nuotraukas ir fotografuojantiems esant geram apšvietimui). O „Sony XZ1 Compact“ dar turi ir itin plataus kampo 18 mm asmenukių kamerą, kuri itin tiks... „Grupinukėms“.  

telefonai su geriausiomis kameromis 3.jpg

 „Samsung Galaxy S7“

Daugelį  domina klausimas – kokį geriausiai fotografuojantį telefoną galima nusipirkti pigiau? Akivaizdu – tą, kuris prieš metus buvo geriausias ir brangiausias. „Samsung Galaxy S7“ – idealus kandidatas. Šiuo metu jo kaina  mažėja, o galinė kamera praktiškai tokia pati kaip „Galaxy S8“ – su optiniu vaizdo stabilizavimu, greitu fazės aptikimo fokusavimu ir t.t.

 

Prenumeruokite naujienas:

 

 

Raktažodžiai: telefonai, kamera, iphone x, iphone 8, samsung galaxy note 8, note 8

Belaidžių įkroviklių apžvalga

Ar jūsų telefonas palaiko belaidžio įkrovimo technologiją? Jei taip, verta pagalvoti apie žymiai patogesnį ir laidų painiavos nekeliantį krovimo būdą – belaidį įkrovimą. Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius...

Plačiau

Sony Xperia XZ3 apžvalga

Puikios naujienos Sony fanams ir visiems, kurie vertina išskirtines funkcijas. Naujasis Sony flagmanas – Xperia XZ3 – nuo savo pirmtakų skiriasi radikaliai kitokiu dizainu, o nuo konkurentų – nuostabą keliančiomis...
Plačiau

Fitbit Charge 3 apžvalga

Naujoje Fitbit Charge 3 išmaniojoje apyrankėje patobulinta viskas, kas tik buvo senesnėje jos versijoje – Fitbit Charge 2. Dabar ji atspari vandeniui, ja galima priimti ar atmesti skambutį, jos valdymas paprastesnis,...

Plačiau