Tema: Paslaugos Patalpinta: 2017 rugpjūtis 18 20170818

Kur pradingsta mobilusis internetas?

mobilusinternetas_ilgas.jpgVargu, ar yra bent vienas iš mūsų, kuriam niekada nėra tekę nustebti dėl staiga išeikvoto duomenų kiekio: „Nesuprantu, juk peržiūrėjau tik vieną nediduką valandos trukmės „YouTube“ filmuką!“

Duomenų limitą „sutirpdo“ plačios išmaniojo telefono galimybės: bendravimas socialiniuose tinkluose, video peržiūros, parsisiuntimai, priminimai ir pan. Daug kas iš mūsų apskritai neturi supratimo, kiek duomenų „valgo“ viena ar kita programėlė ar mūsų veiksmai internete. O juk žinoti būtų tikrai naudinga.

Kokie veiksmai naudoja duomenis?

Duomenis naudoja praktiškai visos išmaniosios funkcijos, išimtis taikoma tik skambinimui ir žinučių siuntimui.

Pvz., duomenis eikvoja naršymas internete, el. laiškų siuntimas / skaitymas, naudojimasis „Facebook“, „Twitter“ ar kitu socialiniu tinklu, nuotraukų siuntimas, programėlių, muzikos parsisiuntimas, radijo stoties internete klausymas ir, žinoma, „YouTube“. Duomenų reikia ir pokalbių programoms – „Whatsapp“, „Viber“, „Facebook Messenger“, „Skype“ ir pan.

Nuolat atsinaujinančios orų ar žemėlapių programėlės tai daro taip pat mūsų mobiliojo interneto sąskaita.

Ką galima nuveikti su 1 GB duomenų?

Kas kartą, kai prisijungiate prie interneto su savo išmaniuoju telefonu, naudojate duomenis. Bet ar žinote, kiek galite parsisiųsti turinio, peržiūrėti web puslapių ar užkrauti video, kai turite užsisakę, pvz., 1 GB duomenų? Štai trumpas gidas.

Su 1 GB duomenų galite:

infografikas 1gb (4).jpg
- Perklausyti 160 dainų „Deezer“ ar kitoje muzikos platformoje. 
Jei video jums nebūtini, galite tiesiog klausytis muzikos. 160 dainų – tai maždaug 10 valandų muzikos.

- Peržiūrėti 310 min. „YouTube“ filmukų. Žiūrėdami filmukus „YouTube“ savo 1 GB išnaudosite gan greitai – maždaug per 5 valandas.

- Išsiųsti 10 000 el. laiškų. Jei visą mėnesį neveiktumėte nieko kito, tik siuntinėtumėte laiškus draugams, giminėms ir kolegoms, 1 GB duomenų turbūt vis tiek neišnaudotumėte. Tiesa, dideli prisegtukai prašosi daugiau duomenų, kaip ir ypač ilgų susirašinėjimų persiuntimas.

- Įkelti 4 000 nuotraukų. Ar keltumėte nuotraukas į „Instagram“, „Facebook“, ar kitą platformą, kasdien turėtumėte galėti įkelti per 130 nuotraukų visą mėnesį. Didesnės, geresnės kokybės nuotraukos reikalauja daugiau duomenų.

- Išsiųsti 1 500 000 WhatsApp (ar kitos pokalbių aplikacijos) žinučių. Žinutės nereikalauja daug duomenų, todėl jei nesiųsite daug paveiksliukų ar video, galėsite jų išsiųsti kone pusantro milijono.

- Peržiūrėti 3 000 web puslapių. Jei išnaudosite viską iki paskutinio bito interneto svetainėms, turėtumėte galėti jų peržiūrėti maždaug 3 000, tačiau skaičius tik apytikslis. Jei svetainėse daug aukštos kokybės grafinių elementų, video, jų galėsite peržiūrėti mažiau nei svetainių, kurių pagrindas yra vien tekstas.

Jei visgi nutiko taip, jog visą turimą duomenų kiekį išnaudojote, nerimauti tikrai nėra priežasties. Apie paketo pabaigą būsite informuoti SMS žinute, o papildomų duomenų turėsite galimybę užsisakyti telefono naršyklėje atsidarę narsyk.tele2.lt. Informaciją apie tai, kiek mobiliųjų duomenų jums liko visada galite pasitikrinti mobiliojoje programėlėje Mano TELE2“. 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Svarbiausias rekomendacijas, kaip reikėtų elgtis norint sumažinti mobilaus interneto duomenų naudojimą, rasite kitame mūsų straipsnyje 5 patarimai, kaip taupyti mobiliuosius duomenis“.

Raktažodžiai: telefonas, išmanusis telefonas, internetas, mobilus internetas, tele2, tele2 planai, mobilieji telefonai, mobilieji duomenys, 4g, tele2 4g, facebook, naujienos, twitter, youtube, instagram, whatsapp, viber, skype, facebook messenger, 1 gb, deezer, spotify, muzika telefone, muzika i telefona, muzika internete, online filmai, filmai internetu

Belaidžių įkroviklių apžvalga

Ar jūsų telefonas palaiko belaidžio įkrovimo technologiją? Jei taip, verta pagalvoti apie žymiai patogesnį ir laidų painiavos nekeliantį krovimo būdą – belaidį įkrovimą. Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius...

Plačiau

Sony Xperia XZ3 apžvalga

Puikios naujienos Sony fanams ir visiems, kurie vertina išskirtines funkcijas. Naujasis Sony flagmanas – Xperia XZ3 – nuo savo pirmtakų skiriasi radikaliai kitokiu dizainu, o nuo konkurentų – nuostabą keliančiomis...
Plačiau

Fitbit Charge 3 apžvalga

Naujoje Fitbit Charge 3 išmaniojoje apyrankėje patobulinta viskas, kas tik buvo senesnėje jos versijoje – Fitbit Charge 2. Dabar ji atspari vandeniui, ja galima priimti ar atmesti skambutį, jos valdymas paprastesnis,...

Plačiau