<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Tema: Visa kita Patalpinta: 2011 balandis 29 20110429

Kiek numerių turite savo telefone?

kontaktai_ilgas.jpgAr telefonas, kurį turite dabar, yra jūsų pirmas telefonas? Turbūt ne. Tokiu atveju bandysime atspėti – jame yra daugybė kontaktų, perkeltų iš kitų telefonų, taip pat tokių, kurie susikūrė automatiškai (pvz., dėl sąsajos  su socialiniais tinklais iš Facebook į telefoną gali atkeliauti šimtai kontaktų iš žmonių, kurie net nėra artimi draugai). Ką daryti, jei pavargote nuo netvarkos kontaktų sąraše?

 

Facebook kontaktai

Jei nenorite, kad kiekvieno Facebook žmogaus gimtadienis būtų kalendoriuje ir vis iššoktų kaip priminimas, išjunkite sinchronizaciją su Facebook.

iPhone: Settings > Facebook > Suteikite leidimą Facebook aplikacijai naudotis jūsų paskyra, tada slankyklėje ties Notifications nustatykite Off režimą.

Android: Settings > Account & Sync > Facebook > Nuimkite varnelę nuo Sync Contacts.

Jei turite Gmail el. paštą ir telefoną su Android, nauji kontaktai iš el. pašto adresyno automatiškai persikelia į telefoną. Ir dažnai tai būna tik el. pašto adresas be nurodyto numerio. Kaip tai išjungti? Nueikite į kontaktus, pasirinkite Phonebook, Google nustatymus, o tuomet nuimkite varnelę nuo Other Contacts.

Kontaktų duplikatai

contact.jpgKai kurie draugai jūsų kontaktų sąraše yra įrašyti penkis kartus. Kaip panaikinti duplikatus?

iPhone: Susiraskite nemokamą Cleanup Duplicate Contacts programėlę, kuri pateiks sąrašą kontaktų, kurie dubliuojasi. Tuomet galėsite juos sujungti.

Android: Nauji telefonų modeliai pasikartojančius kontaktus sujungia automatiškai; jei taip nevyksta, išbandykite aplikaciją kaip  Contacts Phone Dialer: drupe.

Atsarginė kontaktų kopija

mail contacts off.jpgSusikurkite atsarginį kontaktų sąrašą debesyje, kad svarbūs numeriai niekur nedingtų. Pasirinkite el. paštą, kuriame turėsite savo virtualią adresų knygelę, pvz., Gmail. Čia prie kontaktų rasite opciją, kaip įkelti naujus kontaktus. Išeksportavę CSV arba Vcard failus iš savo telefono, galėsite juos įkelti į debesį.

Kontaktai debesyse

Kartais net geriausios programėlės nenudirba viso darbo. Naudinga debesyje pereiti kontaktų sąrašą ir dar kartą viską peržiūrėti pačiam.Galbūt sąraše yra žmonių, kurių nepažįstate ar neprisimenate? Tokių, su kuriais nebebendraujate?

android drupe.jpg Tokių, kurie turi tik vieną aktyvų numerį, nors įrašyti šeši skirtingi? Sutvarkykite tai – ištrinkite viską, kas nereikalinga.

Ištrinkite kontaktus iš telefono.

iPhone: Groups programėlė yra nemokama ir leidžia ištrinti daugybę dalykų vienu metu.

Android: Contact Remover programėlė padės kontaktus ištrinti greitai ir paprastai.

Elektroninis paštas

accounts.jpgPrisijunkite su savo el. pašto adresu ir pasitikrinkite, ar įjungtas kontaktų sinchronizavimas. iPhone: Eikite į Settings > Mail, Contact and Calendars > [jūsų paskyra]. Android: Eikite į Accounts & Sync > [jūsų paskyra].

Sveikiname! Dabar turite švarų ir išgrynintą kontaktų sąrašą, kokio visada norėjote. Tiesa, norint palaikyti tvarką, šiuos žingsnius gali kartas nuo karto tekti pakartoti. Vienas svarbiausių patarimų, kaip išlaikyti telefoną tvarkingą: jei turite el. paštą, kurį naudojate tik naujienlaiškiams, reklaminiams laiškams ar pan., nesinchronizuokite jo su savo telefonu. O išsaugodami naują kontaktą, pridėkite jį į debesyną (mūsų atveju – Gmail), ne į telefoną ar SIM kortelę.

iPhone: Settings > Mail, Contact and Calendars > Contacts > Default Account.

Android: Pasirinkite Contact Type.

Dar daugiau naudingų patarimų išmaniam gyvenimui rasite Tele2 Inovacijų Biuro skiltyje „Patarimai“.

Prenumeruokite naujienas:
Raktažodžiai: patarimai, mobilieji duomenys, mobilieji telefonai, telefonu knyga, telefonu adresai, kontaktai, skambuciai, tele2

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau