preview ir headeris2-2
Tema: text Patalpinta: 2018 gruodis 20 20181220

Futuristiškos Kalėdos. Kaip švęsime 2025-aisiais?

Dalis kalėdinių tradicijų dar ilgai nesikeis. Net ir po daugelio metų jūs puošite eglutę ir padauginsite kūčiukų bei mandarinų. Tačiau kai kurių permainų neišvengsime. Kažkada žmonės pradėjo vieni kitus sveikinti su atvirukais. Dabar jie tai daro GIF’ais.  Ilgainiui atsiras ir naujų sveikinimo bei šventimo formų. Mes taip pat norėsime dovanų, kurios dar net neegzistuoja… Kokių Kalėdų tikėtis 2025-aisias, iki kurių, tiesą sakant, liko nebe tiek ir daug.

antrastes_-6

Galimybė atsispausdinti kokį tik nori daiktą skamba itin patraukliai, bet sykiu ir nelabai realiai. Taip, 3D spausdintuvai jau dabar sėkmingai veikia, bet vis dar yra sunkiai prieinami masinei auditorijai. Visgi ekspertai žada, kad iki 2025-ųjų šioje srityje įvyks tikras sprogimas. 3D spausdintuvai dramatiškai atpigs, o tai reikš iš esmės pasikeitusį mūsų supratimą apie masinę gamybą. Ilgas dovanos paieškas pakeis paprasčiausias kodo įklijavimas į specialią aplikaciją.

antrastes_2-1

Jau dabar Google ar Facebook žinios ir įžvalgos apie mus gali ne juokais sugluminti ar net išgąsdinti. Laimei ar nelaimei, tai tik pradžia. Algoritmų gebėjimai nuspėti mūsų norus ir veiksmus tik tobulės. Šią informaciją didžiosios kompanijos perka jau dabar, o iki 2025 m. tokia paslauga bus prieinama visiems norintiems. Tereiks į specialią aplikaciją įvesti vardą ir akimirksniu sužinosite, apie kokius daiktus svajoja ir jūsų artimieji.

antrastes_3-1

Laikas, kurį mes praleidžiame prisijungę prie interneto, tik ilgėja. Kalba eina ne tik apie naršymą socialiniuose tinkluose ar naujienų tinklapiuose. Nuolat populiarėjančiuose kompiuteriniuose žaidimuose egzistuoja ištisi pasauliai, kuriuose gyvena milijonai žmonių. Virtualioji realybė dar labiau pagilins mūsų įsitraukimą į juos. Tik virtualiame pasaulyje naudojamo daikto dovanojimas dabar dar atrodytų keistai, bet per artimiausią dešimtmetį tai taps visiškai įprastu reiškiniu.

antrastes_4-1

Holografines technologijas tikrai jau matėte mokslinės fantastikos elementų turinčiuose filmuose. Ši idėja tokia universaliai patraukli, kad neišvengiamai bus įgyvendinta. Ekspertai žada, kad plačiajai auditorijai prieinami holografiniai sprendimai pasirodys jau visai greitai. Labai gali būti, kad per 2025-ųjų Kalėdas jūsų namus puoš holografinė eglutė, o savo artimuosius sveikinsite su jais bendraudami ne tik garsu, bet ir matydami tokiu būdu atkurtą  jų atvaizdą.

antrastes_5-1

Galite net neabejoti, kad 2025 m. dovanosite ir gausite dovanų prietaisus, apie kurių egzistavimą dabar net nelabai įtariate. Tai bus formą keičiantys telefonai, juos balsu kontroliuoti leidžiančios ausinės, išplėstos realybės funkciją palaikysiantys akiniai a la Google Glass ir dar daugybė kitų. Pavyzdžiui, robotas–kompanjonas, gebantis su savo savininku užmegzti emocinį ryšį. Visų šių prietaisų prototipai  egzistuoja jau dabar, o iki 2025-ųjų turėtų tapti prieinami ir masinei auditorijai.

Samsung Galaxy S10, S10 Plus ir S10e apžvalga

Ilgai laukti Samsung Galaxy S10 flagmanai jau atvyko! Ir šįkart tai net trys išskirtiniai modeliai, savo galimybėmis ir funkcijų gausa lenkiantys visus prieš tai buvusius Samsung flagmanus. Šįkart jie turi neįprastus...

Plačiau

TrackR Pixel daiktų ieškiklio apžvalga

Kiekvienas iš mūsų yra ką nors pametęs. O kad taip daugiau nenutiktų, raktų ir kitų daiktų pametimo prevencijai sukurtas paprastas sprendimas – „TrackR Pixel“ žymeklis. Prireikus surasti pamestą ar nugrūstą daiktą,...

Plačiau

Belaidžių kolonėlių JBL ir Harman Kardon palyginimas

Tikriems melomanams kokybiškos belaidės garso kolonėlės toli ieškoti nereikia. JBL ir Harman Kardon produktų spektras pakankamai platus, kad patenkintų net ir išrankiausių klausytojų poreikius. Įskaitant ir tų,...

Plačiau