<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Tema: kamera Patalpinta: 2011 balandis 4 20110404

Kaip padaryti puikų kadrą telefonu?

gera nuotrauka telefonu.jpg

Atrodo, šiais laikais padaryti gerą kadrą labai paprasta – nebūtina turėti nei fotoaparatą, nei ypatingų įgūdžių, pakanka išsitraukti iš kišenės telefoną ir nuspausti mygtuką. Dalinamės patarimais, ką daryti, kad galutinis rezultatas džiugintų kuo labiau.

 

Naudokite trečdalių taisyklę

640x480-1-1.jpgĮjunkite telefone tinklelio / grotelių (angl. „gridlines“) režimą, kuris padalina vaizdą ekrane į 3 dalis (tiek vertikaliai, tiek horizontaliai), paprastai tariant, „supjausto“ kadrą į 9 stačiakampius. Pagrindinis principas – kad nuotraukos kompozicija atrodytų subalanasuota, svarbiausias nuotraukos objektas turi patekti ant kurio nors iš linijų susikirtimo taškų.

Susitelkite į vieną objektą + išnaudokite erdvę

640x480-2-1.jpg

Dažnai geriausiai atrodo tie kadrai, kuriuose nėra daug vizualinio triukšmo. Todėl naudinga išsirinkti vieną objektą, į kurį fokusuojamės. Kai kurie teigia, kad šis objektas neturėtų užimti viso nuotraukos ploto – net 2/3 kadro gali sudaryti fonas: vanduo, dangus, žolė, siena. 

Ieškokite simetrijos ir pasikartojančių detalių

640x480-3-1.jpgSimetriškos formos ir linijos natūraliai traukia akį – todėl ieškokite aplinkoje „veidrodinių atspindžių“, kurie jūsų nuotraukoms pridėtų harmonijos. Simetrijos aplink mus išties daug, pradedant augalais ir gyvūnais, baigiant audinių raštais, kristalais, grindų lentelėmis. Pasikartojantys vaizdai – dar vienas dalykas, kuris dažnai sukelia estetinį pasigėrėjimą. Juos galima nesunkiai sukurti ir patiems.

Naudokite natūralią šviesą

640x480-4.jpgVisi mes kartais pasiduodame pagundai tamsoje žybtelėti blykste. Tačiau geresnė idėja – išnaudoti šviesą, natūraliai esančią aplink mus (net prietemoje!). Natūrali šviesa suteikia daug daugiau galimybių išnaudoti šešėlius, pažaisti su siluetais ir sukurti magišką atmosferą su aplinkoje esančiais šviesos šaltiniais, pvz., šviečiančiais pastatų langais ar automobilių žibintais. 

Nebijokite lęšių ir redagavimo programėlių

640x480-5.jpgIšoriniai lęšiai, tvirtinami prie telefono suteikia neįtikėtinai daug galimybių. Jie išplečia matymo lauką, leidžia susikoncentruoti į smulkiausias detales ir leidžia atlikti daugybę kitų triukų, kuriuos būtų sunku padaryti be pagalbinių priemonių. Filtrai ir nuotraukų redagavimo programėlės – taip pat dalykas, kurį verta išmėginti siekiant geriausio rezultato. Kelios mūsų rekomendacijos (nemokamos):

1. Snapseed - nuotraukų redagavimo programėlė, kuria naudotis itin lengva. Vos per kelias minutes jūsų nuotraukos atrodys kur kas įspūdingiau. Atsisiųsti Google PlayAtsisiųsti App Store.

2. VSCO Cam - daugiau nei tik nuotraukų redagavimo programėlė. Čia rasite kitų fotografų darbus bei jų patarimus. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

3. Live Collage - skirta mėgstantiems kurti savo darytų nuotraukų koliažus. Atsisiųsti App Store.

4. Foodie - jūsų nufotografuotas maistas atrodys dar gražiau nei bet kada anksčiau. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

5. Visage Makeup Editor - programėlė skirta moterims. Ji padės pakoreguoti net menkiausias trūkumus susijusius su makiažu. Atsisiųsti App Store.

6. Perfect 365 - nuotraukų redagavimo programėlė skirta visiems siekiantiems nepriekaištingai skaistaus veido. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

7. SKRWT - programėlė padėsianti užfiksuoti akimirkas kupinas veiksmo. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Už Google Play įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Išbandykite!

Prenumeruokite naujienas:

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau