<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">

Prisijunk prie Inovacijų biuro

Tema: Visa kita Patalpinta: 2017 liepa 27 20170727

Kaip išmaniuoju telefonu prie interneto prijungti nešiojamąjį kompiuterį?

kaip-ismaniuoju-telefonu-prie-interneto-prijungti-nesiojamaji-kompiuteri-long.jpg

Kad ir kur būtumėte – mieste, miške, prie ežero ar sodyboje – kartais nutinka taip, kad norite pasinaudoti internetu nešiojamame kompiuteryje, nors interneto planą turite tik telefone. Pavyzdžiui, keliaujant prisireikia išsiųsti jūsų nešiojamajame kompiuteryje esantį dokumentą ar pasitikrinti elektroninio pašto dėžutę. O galbūt tiesiog norisi panaršyti kompiuteryje, o ne keleto colių įstrižainės ekrane.

Sprendimas – mobilusis internetas kompiuteryje, arba „tethering“ funkcija, lietuviškai dar vadinama mobiliąja saitviete. „Tethering“ (angl. „pririšimas“) veikia labai paprastai – ši funkcija leidžia jungtis prie interneto per telefoną, susiejus jį su kompiuteriu laidu arba belaidžiu ryšiu (pvz. „Bluetooth“). Funkcijos pavadinimas taikliai nusako veikimo principą – telefonas ir kompiuteris tarsi „pririšti“ pasaitėliu tarpusavyje, ir telefonas „tempia“ paskui save kompiuterį į platųjį internetą.

„Pririšimo“ variantų yra ne vienas:

  1. USB mobilioji saitvietė
  2. Bluetooth mobilioji saitvietė
  3. Wi-Fi viešosios interneto prieigos taškas (hotspot)

USB / Bluetooth mobilioji saitvietė

640x480 android4.jpgKad galėtumėte naudotis mobiliąja saitviete su USB laidu, visų pirma jūsų kompiuteris turi atpažinti prie jo prijungtą išmanųjį prietaisą. Šiuolaikiniuose „Android“ išmaniuosiuose telefonuose paprastai dar gamykloje įrašoma reikiama programinė įranga, leidžianti sinchronizuoti telefoną su kompiuteriu – tereikia prijungti telefoną ir įsidiegti šią programą savo kompiuteryje. Galite naudotis ir trečių šalių programėlėmis, pvz.:

„PdaNet“.  Atsisiųsti Google Play.

„Barnacle Wifi Tether“. Atsisiųsti Google Play.

„AndroidTethering“. Atsisiųsti Google Play.

„EasyTether“. Atsisiųsti Google Play.

Taip pat prireiks laido, jungiančio išmanųjį telefoną ir kompiuterį. Esminiai žingsniai: įsidiegti programėlę kompiuteryje ir telefone, pajungti telefoną su USB laidu prie kompiuterio ir aktyvinti USB mobiliąją saitvietę. Apskritai mobilusis internetas išmaniajame telefone iš principo niekuo nesiskiria nuo įprasto interneto. Jei turite gerą telefono įrenginį ir kokybišką ryšį, interneto spartos jums tikrai užteks ir kompiuteryje (ypač jei kalbama apie pagrindines funkcijas – atsidaryti el. paštą ar kažko paieškoti naršyklėje, o ne užsiimti aukščiausios kokybės vaizdo transliacijomis).640x480 windows2.jpg                                                                                                                                                Kai telefonas ir kompiuteris jau „bendradarbiauja“, belieka prijungti telefoną prie kompiuterio. Tai galima daryti USB laidu (prijungę telefoną prie kompiuterio, pasirinkite funkciją „mobilioji saitvietė“) arba belaidžiu ryšiu (pvz., per „Bluetooth“).

Wi-Fi hotspot

Jei norite pajungti belaidį internetą iš mobilaus telefono į kompiuterį su Android operacine sistema, pateikiame instrukciją: Mobile networks -->  Data roaming --> Ryšiai → Mobilioji saitvietė ir siejimas --> Mobilioji saitvietė --> Įjungta. 

Apie tai, kaip aktyvinti interneto dalinimosi paslaugą telefone su iOS operacine sistema, skaitykite mūsų straipsnyje „Personal Hotspot“ iPhone telefone: kaip jį sukonfigūruoti?

Turėkite omenyje, kad skirtingų modelių telefonuose nustatymų žingsniai gali šiek tiek skirtis – tačiau skirtumai dažniausiai nebūna tokie dideli, kad nepavyktų susiorientuoti.

Štai ir viskas: jūsų išmanusis telefonas ką tik tapo vartais į internetą. Gero naudojimosi!

Primename, kad svarbiausias technologijų naujienas sužinoti paprasta: tereikia užsiprenumeruoti Inovacijų biuro naujienlaiškį, kuris neleis pasiklysti išmaniajame pasaulyje.

Prenumeruokite naujienas:
Raktažodžiai: mobilieji telefonai, mobilieji duomenys, mobilusis internetas, wifi, bluetooth

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau