Long_telefono baterija-1
Tema: Patarimai Patalpinta: 2018 birželis 19 20180619

Ką daryti, kad telefono baterija tarnautų ilgiau?

Telefonai galėtų tarnauti daug ilgiau, jei ne vienas „bet“. Tai jų baterijos. Baterijų gyvenimo trukmę galima matuoti dvejopai: kaip ilgai ji išlaiko pradines savo savybes per visą telefono naudojimo laikotarpį ir kaip ilgai gali išlaikyti energiją tarp įkrovimų. Inovacijų biuras pataria, kaip maksimaliai ištęsti šiuos abu baterijos gyvenimus.

Kaip pailginti bendrą baterijos gyvenimo trukmę?

tel baterija - 1Baterijos talpa, nuolat ją įkraunant ir iškraunant, po truputį mažėja. Tad įsigiję telefoną su 3500 mAh talpos baterija nenustebkite, kad laikui bėgant ji laikys vis trumpiau ir trumpiau. Po metų intensyvaus naudojimo telefono baterija gali tarnauti taip, lyg jos talpa būtų dvigubai mažesnė. Šie patarimai padės sumažinti baterijos nusidėvėjimą iki minimumo:

1) Stenkitės palaikyti baterijos įkrovimo lygį tarp 40 %–80 %. Kraudami telefoną dažnai ir po truputį, sulėtinsite baterijos nusidėvėjimą ir ji tarnaus ilgiau.

2) Nepalikite telefono nei saulėkaitoje, nei dideliame šaltyje. Temperatūra turi didelę įtaką baterijos ilgaamžiškumui. Šiuo metu telefonuose naudojamoms ličio jonų baterijoms optimali veikimo temperatūra yra nuo 10 ℃ iki 30 ℃. Dažnas įkrovimas už šio temperatūros intervalo ribų spartina baterijos nusidėvėjimą ir ilgainiui jos talpa sumažėja.

3) Neleiskite baterijai visiškai išsikrauti. Visiškas baterijos iškrovimas trumpina jos gyvenimo trukmę. Taip pat nepalikite telefono ilgai išjungto. Nenaudojamos baterijos po truputį praras savybę išlaikyti sukauptą elektros krūvį.

Kaip pailginti baterijos tarnavimo trukmę tarp įkrovimų?

Atminkite, kad šis laikas tarp krovimų yra atvirkščiai proporcingas telefono naudojimo intensyvumui. Kaip namuose priėmę nesudėtingus, energiją tausojančius sprendimus galime sumažinti savo sąskaitą už šildymą ar elektrą, taip galime sutaupyti energijos telefono baterijoje. Šie patarimai padės atidėti telefono įkrovimą vėlesniam laikui:

tel baterija - 2

1) Sumažinkite ekrano ryškumą. Ekranas sunaudoja kone daugiausia energijos, todėl nors truputį sumažinę jo ryškumą sutaupysite nemažai energijos. Dar geriau – aktyvuokite automatinį ryškumo režimą ir leiskite telefonui pačiam prisitaikyti prie aplinkos apšvietimo.

2) Sutrumpinkite ekrano užgesimo laiką. Kai telefono ekrane nieko nedarote nustatytą laiką, jis automatiškai pritemsta, o dar po kurio laiko užsirakina. Nustatymuose sumažinkite šį laiką iki minimumo.

3) Išjunkite Bluetooth, Wi-Fi ir GPS ryšius, jei kurį laiką ketinate nesinaudoti šiomis funkcijomis. Jos kartu su ekranu sueikvoja didžiąją dalį energijos. Išjungę bent vieną iš šių ryšių, kitą įkrovimą galėsite nukelti mažiausiai valandai.                             

4) Išjunkite fone paleistas programėles. Nors jas galima iškviesti greičiau, nei paleisti iš naujo, net ir nieko „neveikiančios“ programėlės eikvoja energiją ir procesoriaus resursus.

5) Išjunkite vibraciją. Galbūt sunku patikėti, bet vibracija eikvoja daugiau energijos nei garso signalas. Vibracijai sukurti mažytis elektros variklis turi išjudinti miniatiūrinį svarelį, o garsui sukurti tereikia išjudinti praktiškai besvorę garsiakalbio membraną.

6) Išjunkite nereikalingus programėlių pranešimus. Kiekviena programėlė reikalauja jūsų dėmesio sukeldama vibraciją, skleisdama garsą ir priversdama mirkčioti LED indikatorių. Visa tai irgi eikvoja bateriją.

7) Įjunkite energijos taupymo režimą. Kiekvienas telefonų gamintojas turi savitą šios funkcijos versiją. Ją aktyvavus, bus palaikomos tik pačios svarbiausios funkcijos. Toks režimas ypač naudingas, kai baterija pasiekia kritinį energijos lygį ir artimiausiu metu neturėsite galimybės jos įkrauti.

O jei per dieną jūsų telefonas vis tiek pritrūksta energijos, jums pravers išorinė baterija. Su ja galėsite įkrauti savo įrenginį bet kur ir bet kada. 

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jau šių metų pabaigoje Google išleis naują Android operacinės sistemos versiją Android P. Vienas iš didžiausių jos privalumų – dirbtiniu intelektu kontroliuojamos energijos sąnaudos. Todėl ateities telefonų baterijos turėtų tarnauti dar ilgiau. Su šiais ir kitais Android atnaujinimais galite susipažinti mūsų straipsnyje „Naujausia Android operacinė sistema: žvilgsnis iš arčiau”.

SkaitykitePrenumeruokite technologijų naujienas:

Raktažodžiai: tele2, baterija, telefono baterija, ismanieji telefonai, telefonai, įkrovimas

Samsung Galaxy A7 apžvalga

Nesitikėjome. Samsung paruošė malonią naujieną savo fanams – pristatytas aukštesnės vidutinės klasės, tačiau labai įdomus Samsung Galaxy A7. Niekur nedingęs ausinių lizdas, Dolby Atmos garso sistema, ypač patogus...
Plačiau

iPhone XS ir XS MAX apžvalga

Pagaliau sulaukėme – naujieji Apple iPhone telefonai jau mūsų rankose! Įspūdingieji iPhone XS ir iPhone XS Max savo išvaizda nedaug kuo skiriasi nuo savo pirmtako iPhone X, tačiau vidiniai šių įrenginių pokyčiai...
Plačiau

Samsung Galaxy Note 9 apžvalga

Samsung Galaxy Note 9 pagaliau atvyko! Naujasis flagmanas puikiai pratęsia Note telefonų seriją. Lyginant su prieš tai buvusiu Samsung Galaxy Note 8 – tai dar geresnis, patobulintas produktyvumo įrankis. Dabar jis...

Plačiau