Tema: Patarimai Patalpinta: 2011 sausio 17 20110117

Kad baterija tarnautų ilgiau

Long_telefono baterija-1.jpgĮsigijote naują telefoną, kuriuo tiesiog negalite atsidžiaugti, ir esate pasiryžęs padaryti viską, kad jo baterija tarnautų kuo ilgiau? Tai, kiek laikys mobilus įrenginys, lemia ne vien tai, kiek laiko jį naudojote: svarbu ir tai, kaip įkraunamas akumuliatorius.

Turbūt nežinojote, tačiau daugybė mobiliųjų telefonų savininkų, siekdami užtikrinti kuo ilgesnį gyvenimą savo išmaniajam įrenginiui, daro viską, kad… jo gyvavimo trukmę sutrumpintų. Todėl pateiksime kelis patarimus, kaip ilgiau išsaugoti akumuliatoriaus sveikatą”.

Dažniausios klaidos

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų? Anksčiau, kai telefonuose būdavo naudojamos nikelio baterijos, žmonės užsiimdavo akumuliatoriaus ištampymu”: baterija būdavo pilnai įkraunama, tada iki galo iškraunama, vėl įkraunama ir tai kartojama keletą kartų, kol įsimins”, koks jos maksimalus potencialas. Tačiau šiandien, kai telefonų gamyboje naudojamos ličio baterijos, to daryti nebereikia – priešingai, šiuolaikiniams išmaniesiems tai netgi kenkia.

Vienas garsiausių akumuliatorių gamintojų „Cadex“ sukūrė svetainę, skirtą iš arčiau supažindinti vartotojus su ličio-jonų akumuliatoriais ir padėti išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios numuša” baterijos gyvavimo trukmę.

Naudingi patarimai

1) Telefono nepalikite krautis pernelyg ilgai. Kai baterija būna visiškai įkrauta, iškart atjunkite ją nuo tinklo. Kai telefono akumuliatorius įkrautas 100 %, jam siunčiami maži elektros impulsai, skirti išsaugoti maksimalų įkrovimo lygį. Tai kelia telefonui papildomą stresą” ir sutrumpina baterijos veikimo laiką.

2) Baterijos ilgaamžiškumui didelės įtakos turi ir temperatūra. Ličio jonų baterijoms palankiausia kambario ir kiek vėsesnė temperatūra. Todėl jeigu norite, kad jūsų telefonas tarnautų kuo ilgiau, nepalikite jo nei saulėkaitoje, nei dideliame šaltyje.

3) Manote, kad telefoną reikia įkrauti iki 100 %? Tai paplitęs mitas. Paskutinėje akumuliatoriaus įkrovimo stadijoje akumuliatoriui siunčiami aukštos įtampos impulsai, kurie skatina nusidėvėjimą. Todėl bateriją geriau krauti dažniau, bet po mažiau.

4) Telefono baterijai šiek tik nusėdus, įjunkite telefoną į maitinimo lizdą. Tai kartokite keletą kartų per dieną. „Sveiku” baterijos įkrovimo procentu laikomas 40 % – 80 % įkrovimas – į jį galima ir orientuotis.

O kaip išsirinkti geriausią išorinę bateriją, skaitykite kitame mūsų straipsnyje 5 taisyklės, kaip išsirinkti geriausią išorinę bateriją savo telefonui".

Prenumeruokite naujienas:
Raktažodžiai: tele2, baterija, telefono baterija, ismanieji telefonai, telefonai, įkrovimas

Fotografavimo testas: ilgo išlaikymo nuotraukos

Ilgo išlaikymo technika – tai, ką būtina atrasti kiekvienam fotografijos mėgėjui. Šį kartą Inovacijų biure spalvų kaip niekada daug: eksperimentuojame su skirtingais telefonais ir programuojama Pixelstick šviesos...

Plačiau

Baterijų testas: Huawei Mate 10 Pro ir Samsung Galaxy Note 8

Dviejų galingų flagmanų – Samsung Galaxy Note 8 ir Huawei Mate 10 Pro – akistata: KURIO BATERIJA IŠTVERMINGESNĖ? Su Inovacijų biuru testavome visą galybę funkcijų: nuo naršymo internete, muzikos klausymo bei video...

Plačiau

Video apžvalga: Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8 – vidutinės klasės išmanusis telefonas, kuris savo išvaizda ir techninėmis charakteristikomis nepadarytų gėdos ir pažangiems šių dienų flagmanams. „Infinity Display“ ekranas, dviguba priekinė...

Plačiau
Užsisakykite Inovacijų biuro naujienlaiškį ir laimėkite išmanųjį laikrodį
FitBit Charge 2 !
Įrašykite savo el. pašto adresą ir nepraleiskite išmaniųjų naujienų!
Taip pat pateksite į žaidimą, kuriame galėsite laimėti FitBit Charge 2