<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Tema: Visa kita Patalpinta: 2012 sausio 9 20120109

GPS telefone: keliaukite ir nepaklyskite

GPS, telefonas, mbilus internetas, geolokacija, kelionėsUž ką balsuotumėte, jeigu rinktume patogiausią išmaniojo telefono funkciją, neskaitant skambinimo, SMS ir interneto? Mes savąjį balsą atiduotume GPS ir navigacijai. Tiesą sakant, kaskart, kai reikia greitai nuvykti į anksčiau nelankytą vietovę, mintyse padėkojame genijams, sugalvojusiems aprūpinti telefoną GPS imtuvu.

GPS (angl. Global Positioning System ‒ pasaulinė vietos nustatymo sistema) veikia dirbtinių žemės palydovų pagalba. Prijungus GPS imtuvą prie sistemos, ji pateikia informaciją apie prietaiso buvimo vietą ‒ geografinę ilgumą bei platumą, o kai kurie prietaisai leidžia sužinoti dar ir aukštį virš jūros lygio. Bet kokiu oru, bet kada ir bet kur;svarbiausia – ryšys su palydovu.

Sukurta kariniais tikslais aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, sistema šiandien plačiai taikoma daugelyje veiklos sferų – nuo navigacijos keliuose, jūroje ar ore iki robotų technologijų bei žemės drebėjimų stebėjimo. Sistema nemokamai gali naudotis kiekvienas, turintis GPS imtuvą.

Turinčiųjų šiuos prietaisus skaičius nuolat auga, nes GPS įranga paprastai būna aprūpinti išmanieji telefonai. 2010-aisiais pasaulyje buvo parduota apie 295 milijonai telefonų su GPS. Prognozuojama, kad tokių telefonų pardavimas kasmet augs bene trečdaliu (28,8 proc.) ir pasieks 940 milijonų 2015 m.

Jeigu ir jūs turite mobilųjį telefoną su GPS įranga, turbūt jau įvertinote jos privalumus. Tačiau jei dar neišbandėte, tai pats metas susipažinti su visomis savo telefono galimybėmis. Juk prietaisas su GPS imtuvu labai praverčia ne tik tolimesnėse kelionėse, bet ir gimtajame mieste – pavyzdžiui, ieškant adreso, kuriuo iki šiol neteko lankytis.

Nuo ko pradėti? Be paties telefono su GPS imtuvu, reikalinga ir programinė įranga. Pavyzdžiui, žemėlapių programa, leidžianti orientuotis pasitelkiant GPS įrenginį. Išmaniuosiuose telefonuose su „Android“ operacine sistema dažnai dar gamykloje įdiegiama programėlė „Google Maps“. Jeigu jos neturite savo telefone, programėlę galite nemokamai atsisiųsti.

Įjungę programą, pirmiausiai nustatykite savo buvimo vietą (funkcija „My Location“), o tada galite „pasidairyti“ virtualiame žemėlapyje, kas įdomaus yra aplinkui jus, arba paprašyti nuorodų į norimą patekti vietą – pasirinkus funkciją „Directions“ tereikia įvesti vietovės pavadinimą ar ieškomą adresą. Programa pateiks išsamias instrukcijas, kaip iki ten nuvykti, o telefono ekrane galėsite stebėti kelionės maršrutą.

Vienas svarbiausių skirtumų tarp „Google Maps“ ir programėlių parduotuvėse įsigyjamų mokamų navigacijos programų yra tas, kad pastarosiose žemėlapiai yra įdiegiami iš anksto, o „Google Maps“ juos parsisiunčia internetu, kai prireikia. Tolimesnėje kelionėje tai gali reikšti dideles mobiliojo ryšio išlaidas. Taigi, jei kelionėje naudositės „Google Maps“, iš anksto „išžvalgykite“ būsimą maršrutą prisijungę prie interneto belaidžiu „Wi-Fi“ ryšiu. Tokiu atveju programa žemėlapius išsaugos, ir kelionėje maršrutą galėsite žiūrėti nebijodami didelių sąskaitų už ryšį. Kitas variantas – įsigyti mokamas, bet užtat žemėlapius iš karto turinčias specialias navigacijos programas, kurios paprastai pasižymi ir platesniu funkcijų sąrašu.

Žemėlapių programomis, suprantama, aprūpinti ne tik „Android“ telefonai. Išmaniesiems „BlackBerry“ telefonams skirta programėlė „BlackBerry Maps“, be kita ko, nuorodomis į ieškomą objektą leidžia pasidalinti su kitais gavėjais – patogu, jei su būriu draugų ar kolegų vienu metu skubate į tą patį renginį. Tuo tarpu naujausia „Nokia“ telefonams skirtos nemokamos programos „Ovi Maps“ versija yra iš karto aprūpinta navigacijos funkcija – telefonas balsu į įspės apie laukiantį posūkį ar maršruto pasikeitimą. Žinoma, navigacijos programas galima įsidiegti ir „Android“ bet „BlackBerry“ išmaniuosiuose telefonuose.

Baigiant galima pastebėti, kad amerikiečių sukurta GPS yra plačiausiai naudojama, bet ne vienintelė pasaulinė palydovinė navigacijos sistema. Pavyzdžiui, Rusija turi sistemą GLONASS (Globalnaya navigatsionnaya sputnikovaya sistema), o Europos Sąjunga kuria panašią sistemą, pavadintą „Galileo“. Savo palydovines navigacijos sistemas taip pat kuria Indija bei Kinija. Mes, vartotojai, tuo galime tik džiaugtis – kuo didesnis dėmesys technologijai, kuo plačiau ji išvystyta, tuo geresnė paslaugos kokybė ir prieinamumas.

Beje, kad ir kurios valstybės palydovais vadovautųsi jūsų prietaisas, bandydamas rasti jums geriausią kelią iki tikslo, nepamirškite, kad kelyje pirmiausiai reikėtų pasikliauti savo akimis ir nuovoka – kad neatsitiktų taip, kaip šios linksmos reklamos veikėjui.

Linkime niekuomet nepaklysti ir saugių kelionių!

Prenumeruokite naujienas:
Raktažodžiai: tele2, gps, geolokacija, kelionės

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau