<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
1090x232-2
Tema: Patarimai Patalpinta: 2018 gegužė 22 20180522

Kaip išsaugoti duomenis prieš remontuojant telefoną?

Nuo gegužės 25 dienos, visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (angl. General Data Protection Regulation – GDPR). Jis nustato, kaip turi būti tvarkomi asmeniniai duomenys elektroninėje erdvėje ir galios tiek verslui, tiek privatiems asmenims. Tokio reguliavimo tikslas – maksimali asmeninių duomenų apsauga. Telefonų priežiūrą atliekantys centrai nebeturės teisės priimti įrenginio su jame esančia asmenine informacija ir negalės jos saugoti savo kompiuteriuose, kol bus atliekamas remontas. Todėl asmeniniai duomenys turi būti ištrinti dar prieš pradedant remonto darbus. Šiame straipsnyje patariame, kaip išsaugoti Jūsų telefone esančią informaciją, prieš patikint savo įrenginį telefonų priežiūros specialistams.

Telefonams su Android OS operacine sistema

640x480-gmailPaprasčiausias ir patikimiausias būdas išsaugoti savo telefone esančią informaciją – pasinaudoti Google paslaugomis. Įvairūs nustatymai kiekviename Android operacinę sistemą turinčiame telefone šiek tiek skirsis. Bet iš esmės, pasirinkus telefono meniu skiltį „nustatymai“ (angl. „settings“), ieškokite skilties „kurti atsarginę kopiją“ (angl.  „backup & reset“). Atsidariusiame lange rasite funkciją „Google atsarginių kopijų kūrimas ir atkūrimas“ (angl. „Google backup & restore“). Pasirinkę savo Gmail paskyrą ir suteikę leidimą Google automatiškai išsaugoti jūsų duomenis, nuo praradimo apsaugosite: savo kontaktus, Google kalendoriuje esančią informaciją ir įvykius, naudotus Wi-Fi tinklus ir jų prisijungimus, Gmail paskyros nustatymus, programėles, kurias instaliavote per Google Play, taip pat ir pagrindinius telefono nustatymus. Viską, kas „pririšta“ prie jūsų Gmail paskyros. Atgavus telefoną iš remonto ar nusipirkus naują, tereiks prisijungti prie savo Gmail paskyros ir išsaugoti duomenys bus įrašyti iš naujo.

Atsarginėms nuotraukų ir filmuotos medžiagos kopijoms sukurti, telefonuose su Android OS pasirinkite Google Photos programėlę. Jos nustatymuose pasirinkę „Atsarginis kopijavimas ir sinchronizavimas” (angl. „Back up & sync”), aktyvuokite automatinį failų sinchronizavimą. Ten pat galite ir pasirinkti daromų kopijų kokybę ir kitus nustatymus. Taip pat nepamirškite šis patarimas naudingas ir tuomet, kai tiesiog norite atlaisvinti vietos savo telefone. Savo nuotraukas ir vaizdo įrašus galėsite peržiūrėti iš bet kurio kito įrenginio, prisijungus prie Google Photos su savo Gmail paskyra. 

Telefonams su iOS operacine sistema

640x480-icloudAukščiau minėtą atsarginių duomenų kopijų sukūrimo procedūrą savo iPhone telefone atliksite iCloud paslaugos pagalba. Kopijos bus išsaugotos „debesyje“ ir jas pasieksite bet kuriuo metu iš bet kurio Apple įrenginio. Pirmiausia prisijunkite prie Wi-Fi, taip perkeldami kopijas neišeikvosite savo interneto duomenų limito. Nustatymuose pasirinkite iCloud ir įjunkite iCloud Backup paslaugą. Tada pasirinkite „Back Up now“ ir pradėsite failų kopijavimą. Ten pat matysite ir proceso progresą, bei datą, kada paskutinį kartą sukūrėte kopijas.  Po remonto atgavus telefoą ir jį įjungus, sekite instrukcijas ekrane, kol prieisite skiltį „Apps & Data“. Joje pasirinkite „Restore from iCloud Backup“, tuomet su Apple ID prisijunkite prie savo iCloud paskyros. Pasirinkus pačią naujausią jūsų failų kopiją, prasidės jos perkėlimas į telefoną. Kad atkurtumėte programėles, gausite prašymą dar kartą prisijungti su savo Apple ID. Kiek palaukus, perkėlimas bus baigtas ir vėl galėsite naudotis savo telefonu.

Nuotraukų ir vaizdo įrašų kopijomis atskirai rūpintis nereikia, iCloud išsaugos ir šiuos failus kartu su kita informacija.

Trečiųjų šalių programėlės                           

640x480-spotify

Jei naudojatės Spotify ar Deezer paslaugomis, jūsų grojaraščiai ir pamėgtos dainos išlieka saugūs. Tereikia iš naujo atsisiųsti programėlę, prisijungti ir toliau mėgautis savo muzika. Nepriklausomai nuo to, ar naudojate telefoną su Android OS ar iOS operacine sistema.                                                                 

Kitos alternatyvos

Praktiškai kiekvienas telefonų gamintojas (Samsung, Huawei, Sony ir kiti) siūlo savo paslaugą išsaugoti atsargines failų kopijas. Ją galite rasti savo telefono nustatymų skiltyje, konkrečiam modeliui parinktys ir paslaugos turinys šiek tiek skirsis. Tereiks sekti programėlės suteikiamas instrukcijas. Be to, Google Play programėlių parduotuvės paieškoje suvedus „Back up“ gausite ištisą sąrašą aplikacijų, galinčių atlikti duomenų perkėlimo funkciją. Galų gale, visus savo failus galite perkelti į savo asmeninį kompiuterį.

Pasinaudokite šiais patarimais kuo anksčiau, kad netektų gailėtis dėl prarastų failų. Tuo pačiu praverstų ir periodiškai atlikti telefono higieną.

Apie tai rekomenduojame paskaityti straipsnyje „Kaip išvalyti telefoną nuo elektroninių šiukšlių“.

Skaitykite  

 

Karščiausios technologijų naujienos jūsų elektroninio pašto dėžutėje! Prenumeruokite Inovacijų biuro straipsnius ir gausite jas pirmieji.

 Prenumeruokite naujienas:

 

 

Raktažodžiai: gdpr, duomenu apsauga, mobilieji telefonai, telefono remontas, asmeniniai duomenys, deezer muzika, spotify

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau