<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
Tema: Išmanus naudojimas Patalpinta: 2017 lapkritis 15 20171115

Dirbtinis intelektas telefone: kur ir kaip jį naudosime

Inovaciju_biuras_dirbtinis_intelektas_straipsnis.jpg

Ką esate girdėję apie dirbtinį intelektą? Regis, dar visai neseniai šis mistiškas žodžių derinys būdavo dažniausiai sutinkamas futuristiniuose mokslinės fantastikos filmuose. Tačiau technologinė pažanga dirbtinį intelektą padarė pasiekiamą ranka: šiandien intelektualų įrenginį galime sutalpinti netgi į savo kišenę. Huawei Mate Pro 10 ir Google Pixel 2 – pirmieji rimtesni darbo su dirbtiniu intelektu vaisiai, jau pasiekę plačiąją auditoriją. iPhone X ir Samsung Galaxy Note 8 irgi vadinami telefonais, paruošusiais dirvą ateities DI technologijoms. Pažvelkime į dirbtinį intelektą iš arčiau.

Kokiose srityse naudojamas dirbtinis intelektas?

Įsivaizduokite tipinę savo dieną. Ar daug yra įrenginių, kuriuos naudotumėte dažniau nei telefoną? Išmanusis leidžia palaikyti ryšį su šeima ir draugais, rasti norimą informaciją internete, pramogauti ir žaisti žaidimus, tikrintis elektroninį paštą, susidaryti darbotvarkę, rasti kelią nepažįstamose vietovėse ir t.t. Tačiau integruotas dirbtinis intelektas turi potencialo perkelti išmaniuosius telefonus į visai naują lygį: jei dabar telefonas yra pasyvus įrankis gyvenimui palengvinti, su dirbtiniu intelektu jis gali tapti aktyviu partneriu, padedančiu mums priimti sprendimus… o galbūt net priimančiu sprendimus už mus. Taigi: kokiose srityse labiausiai pasitarnaus dirbtinis intelektas?

Veidų atpažinimas ir emocijų skaitymas

Inovaciju_biuras_dirbtinis_intelektas_straipsnis_FaceID.jpg

Veido atpažinimo technologija leidžia išmaniajam įrenginiui atskirti savo šeimininką iš tūkstančių kitų žmonių. Pvz., iPhone X „Face ID“ su biometriniu autorizavimu šiandien vadinama bene moderniausia veido atpažinimo sistema: tikimybė apsirikti yra vos 1 iš milijono. Ekspertai teigia, kad savininko atpažinimas yra tik pirmas žingsnis: netolimoje ateityje telefonai turėtų gebėti „skaityti“ mūsų emocijas, suprasti, kaip jaučiamės, ir netgi prognozuoti, kaip mūsų nuotaikos keisis. Įsivaizduokite paprastą situaciją: jei ryte iš lovos išlipote „ne ta koja“, telefonas važiuojant mašina jums automatiškai parinks linksmesnį grojaraštį, o jei jaučiatės pavargęs, jums iššoks reklama su nuolaida kavai ar naujai kokybiškai pagalvei.

Prisitaikymas prie gyvenimo

Inovaciju_biuras_dirbtinis_intelektas_straipsnis_Prisitaikymas.jpg

Argi nebūtų puiku, jei telefonas išties taptų asmeniniu asistentu, puikiai žinančiu jūsų pomėgius, interesus ir savijautą? Sveikatos priežiūros programėlė nuskenuotų jūsų kūną, išnagrinėtų informaciją iš jutiklių ir padarytų išvadas apie jūsų sveikatos būklę. Yra nukrypimų nuo normos? Iškart būsite apie tai informuojami. Verslo žmonėms dirbtinis intelektas padės tvarkingai sudėlioti užduotis: susitikimus, konferencinius skambučius, verslo pietus. Be to, telefonas galės netgi įrašinėti susitikimus (ir vėliau perrašyti viską, kas buvo kalbėta). Telefonas išmoks greitai atsirinkti, kas jums svarbu: kokiu keliu važiuojate į darbą, kokius kino filmus mėgstate ir kad sveikus pietus jau antra savaitė iškeičiate į spurgas.

Lokacijos ir žemėlapiai

Inovaciju_biuras_dirbtinis_intelektas_straipsnis_zemelapiai.jpg

Google ir Apple jau dabar integruoja dirbtinį intelektą į savo žemėlapius: nors technologija dar tik pradinėse išsivystymo stadijose, ji jau bando nuspėti, kur keliausite, ir pateikia siūlymus, ką galbūt norėtumėte aplankyti. Tikėtina, kad po kelerių metų šie siūlymai virs ryžtingesniais sprendimais: mes leisime dirbtiniam intelektui išanalizuoti mūsų norus, nuotaikas bei eismo sąlygas ir už mus nuspręsti, kur keliausime šiandien.

Asmeniniai asistentai

Inovaciju_biuras_dirbtinis_intelektas_straipsnis_siri.jpg

Apple turi „Siri“. Android turi „Google Assistant“. Microsoft turi „Cortana“. Samsung turi „Bixby“. Huawei turi „Kirin 97“. Apie asmeninius asistentus tikrai jau esate girdėję. Didelė tikimybė, kad vieną iš jų turite ir savo išmaniajame telefone. Šie išmanieji asistentai nuolat tobulinami ir tampa vis labiau žmogiški: jie gali jau atlikti paprastas funkcijas – kažkam paskambinti, nustatyti žadintuvą ar pagroti norimą dainą. Tačiau galbūt netrukus galėsime nesukti galvos ir dėl rimtesnių dalykų: asistentas nupirks mums skrydžio bilietus į egzotišką salą, o užsakyta mėgstamiausia pica bus pakeliui vos tik spėjus išalkti.

Daugiau apie asmeninius asistentus galite sužinoti perskaitę straipsnį „Pasikalbėkime su telefonu: programos, skirtos telefoną valdyti balsu".

Gilusis mokymasis

Įsivaizduokite žmogaus smegenis: tai milžiniškas neuroninis tinklas su elektros impulsais, sensoriais ir informaciją apdorojančiais algoritmais. Kiekvieną sekundę smegenyse apdorojami neįtikėtini informacijos kiekiai ir daromos išvados apie mus ir aplinkinį pasaulį, taip pat sprendžiama, kaip mums elgtis kiekvienoje situacijoje. Mūsų telefonai irgi turi galybę informacijos: iš mobiliųjų programėlių, sveikatingumo matuoklių, išmaniųjų laikrodžių, naršymo istorijos ir pan. Tikslas: telefonus ištobulinti taip, kad jie pamėgdžiotų neuronus, esančius naujojoje smegenų žievėje (srityje, kuri atsakinga už racionalųjį mąstymą). Tokiu atveju telefonai potencialiai galės išmokti visko, ką moka žmogus.

Inovaciju_biuras_dirbtinis_intelektas_straipsnis_papildyta realybe.jpgPapildyta realybė

Papildyta realybė yra dar viena sritis, glaudžiai susijusi su dirbtiniu intelektu. Ant telefono kameros (ar jau užfiksuoto vaizdo) uždedamas papildomas vizualinis sluoksnis: taip realybė papildoma objektais, kurie iš tiesų neegzistuoja. Paprastuosius to pavyzdžius matome „Instagram“ ir „Snapchat“, kur ant savo asmenukių galime uždėti zuikio ausytes ar gėlių vainiką. „Pinning“ yra vis populiarėjantis įrankis, leidžiantis skaitmeninius objektus pridėti specifinėje vietoje realiame pasaulyje.

Dirbtinis intelektas mūsų išmaniuosiuose telefonuose dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Galime neabejoti, kad tai, kas daroma šiandien, ateityje vyks žymiau sparčiau ir efektyviau. O mūsų ryšys su išmaniuoju įrenginiu bus vis glaudesnis, smarkiau personalizuotas ir vis labiau intelektualus.

Norite daugiau sužinoti apie šiandienines dirbtinio intelekto galimybes? Kviečiame daugiau sužinoti apie telefonus, kuriuose ši technologija jau pradėta diegti: „Pristatytas naujasis „iPhone X". Ar nuo šiol į telefonus niekada nebežiūrėsite taip pat" bei „Video apžvalga: Samsung Galaxy Note 8".

Naujienų technologijų pasaulyje atsiranda kasdien. Inovacijų Biuro komanda neleis jums likti nežinioje: prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite viską pirmieji. 

Prenumeruokite naujienas:
Raktažodžiai: dirbtinis intelektas, samsung galaxy note 8, iphone x, siri, telefonai, huawei mate pro 10, huawei

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau