Tema: text Patalpinta: 2018 sausio 22 20180122

Telefonų „screen-to-body ratio“ – kas tai?

creen-to-body_ratio_pagrindinis_ilgas.jpg
Apie „screen-to-body“ koeficientą (dar vadinamą santykiu arba reitingu) girdėję esame ne vienas – tačiau ką šis terminas reiškia, žinome tikrai ne visi. Kalbant paprastai, šis koeficientas parodo, kokią korpuso dalį užima telefono ekranas, kai žiūrime į telefoną iš priekio. Pvz., 50 %  „screen-to-body“ sufleruoja, kad ekranas užims lygiai pusę iš priekio matomos telefono dalies. Teoriškai telefonas su 100 % reitingu iš priekio turėtų atrodyti visiškai be rėmelio.


Šis santykis svarbus dėl kelių priežasčių. Visų pirma, didesnis ekranas žmonėms reiškia daugiau įspūdžių žiūrint nuotraukas ar video. Antra, dabartiniai išmanieji pagal išmatavimus jau per dideli, kad tilptų į kišenę (ir valdyti juos viena ranka tampa nemenku iššūkiu): tad kam priekyje reikalingas papildomas korpusas, kuris dar labiau padidina ir apsunkina telefoną, bet neneša jokios realios naudos?

creen-to-body_ratio__x.jpg

Norint apskaičiuoti, kokią dalį priekinėje telefono dalyje užima ekranas, reikalingi šie duomenys: rezoliucijos santykis (aukštis padalintas iš pločio, pikseliais), ekrano įstrižainė (milimetrais), korpuso ilgis ir plotis (milimetrais).

Kaip skaičiuoti rezoliucijos santykį? Jei turite telefoną su Full HD raiška, rezoliucija bus 1920 x 1080 pikselių. Aukštį daliname iš pločio (1920 / 1080) ir gauname, kad telefono rezoliucijos santykis yra 1,78.

Ekrano įstrižainę coliais versdami į įstrižainę milimetrais, prisiminkite, kad vienas colis lygus 25,4 mm. Todėl 5 colių įstrižainė bus lygi 127 mm.

„Screen-to-body“ reitingas = rezoliucijos santykis * (ekrano įstrižainė ^2)/((rezoliucijos reitingas^2 +1) * korpuso ilgis * korpuso plotis)

Svarbu! Skaičiuojant pagal formulę galima iki 1 % paklaida, nes į formulę nėra įtraukti telefono ekrano kraštų užapvalinimai.

Šiuo metu didžiausius „screen-to-body“ koeficientus rinkoje – 84,9 % ir 84 % – turi „Essential PH-1“ ir „Samsung Galaxy S8 Plus“ telefonai. Daugiau modelių rasite lentelėje.

Telefono modelis

Screen-to-body ratio

Essential PH-1

84.9 %

Samsung Galaxy S8 Plus

84 %

Samsung Galaxy S8

83.6 %

Xiaomi Mi Mix

83.6 %

Samsung Galaxy Note 8

83.2 %

iPhone X

82.9 %

LG V30

81.2 %

Huawei Mate 10 Pro

80.9 %

Xiaomi Mi Mix 2

80.8 %

OnePlus 5T

80 %

LG G6

78.6 %

HTC U11 Plus

78 %

Honor 7X

77 %

Google Pixel 2 XL

76.4 %

HTC U11

71.4 %

Sony Xperia XZ Premium

68.4 %

Google Pixel 2

67.9 %

Apple iPhone 8 Plus

67.7 %

Lenovo Moto G5 Plus

67.1 %

Apple iPhone 8

65.6 %

 

 

Tiems, kurie nėra dideli matematikos fanai, pateikiame „Screen-to-body“ skaičiuotuvą.

Žiūrėkite

  

Daugiau apie telefonų ekranus sužinosite perskaitę straipsnį „Telefonų ekranai: kuo jie skiriasi?“

Skaitykite

 

Raktažodžiai: lg, iphone x, samsung galaxy s8, samsung galaxy note 8, samsung galaxy, ekranas

Belaidžių įkroviklių apžvalga

Ar jūsų telefonas palaiko belaidžio įkrovimo technologiją? Jei taip, verta pagalvoti apie žymiai patogesnį ir laidų painiavos nekeliantį krovimo būdą – belaidį įkrovimą. Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius...

Plačiau

Sony Xperia XZ3 apžvalga

Puikios naujienos Sony fanams ir visiems, kurie vertina išskirtines funkcijas. Naujasis Sony flagmanas – Xperia XZ3 – nuo savo pirmtakų skiriasi radikaliai kitokiu dizainu, o nuo konkurentų – nuostabą keliančiomis...
Plačiau

Fitbit Charge 3 apžvalga

Naujoje Fitbit Charge 3 išmaniojoje apyrankėje patobulinta viskas, kas tik buvo senesnėje jos versijoje – Fitbit Charge 2. Dabar ji atspari vandeniui, ja galima priimti ar atmesti skambutį, jos valdymas paprastesnis,...

Plačiau