<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=your-pixel-id-goes-here&amp;ev=PageView&amp;noscript=1">
preview ir headeris2-33
Tema: podkastai Patalpinta: 2019 balandis 18 20190418

6 podcast'ų populiarumo priežastys

Podcast’ų klausosi jau beveik pusė žmonijos. Kasmet įrašoma keli milijonai epizodų, ir šis skaičius tik didėja. Kokios tokio populiarumo priežastys? Goda Raibytė išskiria 6 ryškiausias.

_-19Podcast’ai pasiekiami visur ir visada – telefone, atsikėlus ryte, pakeliui į darbą, o gal ir darbo metu, sporto salėje... Kiekvienas gali gilintis į jam įdomias temas, sekti pasaulio aktualijas ir pan. Podcast’ai ypač gerai veikia užtrigus kamščiuose (net penktadalis klausančiųjų tai daro automobiliuose) ar laukiant ilgoje eilėje.

_2-22

Įrašyti gerą podcast’ą labai sunku. Tikras meistriškumo pavyzdys yra RadioLab. Ten kiekvienas garsas, žodis ar net tylos pauzė yra tiesiog tobulai sulipdyta į vieną stiprų potyrį. Mokslininkai tikina, kad podcast’ai taip įtraukia, nes galimybė viską patiems vizualizuoti mintyse skatina stipresnį emocinį įsijautimą į siužetą.

_3-23

Turbūt nerastumėme temos, apie kurią dar nebūtų sukurtas podcast’as. Nuo pradedančių iki pažengusių ir profesionalų lygio. Jūs bet kada galite paklausyti santraukos, apie jus dominančią temą (pavyzdžiui, Prancūzijos istoriją), arba įsigilinti į ją per kelias serijas ar net visą sezoną.

_4-19

Daug garsių mokslininkų ir intelektualų pradėjo kurti podcast’us, kuriuos išlaiko patys klausytojai. Paskui juos jau seka ir mažesni kūrėjai. Taip autorius gali būti visiškai objektyvus ir nebijoti išsakyti savo nuomonės. Pavyzdžiui, Making Sense (anksčiau vadinosi Waking Up), The Drive neišgirsite jokios reklamos. Taisyklė paprasta: klausytojai skiria kelis eurus per mėnesį tam, kad jų mylimas autorius galėtų laisvai kurti.

_5-17

Dauguma podcast’ų yra nemokami. Žinoma, beveik visus kūrėjus klausytojai gali paremti jiems patogia suma. Ar tai bus keli ar keliolika eurų, vienkartinė ar nuolatinė parama – sprendžiate jūs.

_6

Podcast’ai nuostabūs ir tuo, kad aplink juos susiburia ištisos bendruomenės. Ištikimiausi klausytojai pamažu ir patys įsitraukia į podcast’o kūrimo procesą. Jie užuoda klausimus, dalinasi įžvalgomis, išsako kritiką. Visa tai padeda bendraminčiams telktis.
 

Telefonas, apie kurį turite sužinoti: Fonos O1 apžvalga

Ne kiekvienam ir ne visada bus reikalingas brangus telefonas, kurio savybės vis tiek nebus iki galo išnaudojamos. Fonos O1 telefonas pavyzdingas tuo, kad savyje suderina reikalingiausias funkcijas, naudojimo...

Plačiau

Mobiliosios fotografijos ateitis: Nokia 9 PureView apžvalga

Šis telefonas ilgą laiką egzistavo tik Nokia fanų svajonėse ir interneto gandų forumuose. Tačiau jis jau tapo realybe – Nokia 9 PureView pavidale. Tai ne tik pirmasis pasaulyje telefonas su penkiomis galinėmis...

Plačiau

M.parašas – kas tai yra ir kodėl juo verta naudotis?

Kokias priemones naudojate asmenybės patvirtinimui internete? Bankų išduotos kodų kortelės jau greitai nebegalios, o kodų generatoriai lengvai pasimeta. Paprasčiausias, saugiausias ir geriausias sprendimas šioms...

Plačiau