Tema: Patarimai Patalpinta: 2017 birželis 13 20170613

5 taisyklės, kaip išsirinkti geriausią išorinę bateriją savo telefonui

1090_Isorine baterija.pngAtšilus orams prasideda kelionių ir žygių metas. Ir mes, nuo elektros lizdų priklausomi išmaniųjų telefonų savininkai, pradedame nerimauti. Klausantis muzikos, naudojantis žemėlapiu, skaitant naujienas ir transliuojant „Facebook“ savo nuotykius net geriausią akumuliatorių turintis išmanusis telefonas per porą dienų išsikraus. Akivaizdi išeitis – įsigyti išorinę bateriją. Akivaizdi dilema – baterijų daug, vienos lengvos ir mažos, kitos talpios ir brangios, kokią rinktis? Štai keli patarimai, kurie padės nesuklysti.

1. Nustatykite, kokios talpos reikia

Pirmiausia labai svarbu apsispręsti, kokios realiai jums reikia išorinės baterijos talpos. Skubėti pirkti pačią didžiausią ne visada racionalu – ji sunki, nepatogi ir net jei galės įkrauti telefoną šešis kartus, ar jums to reikia? Per tiek laiko greičiausiai atsidursite prie elektros lizdo.

Geriausia rinktis išorinės baterijos dydį atsižvelgiant į įrenginio, kurį krausite, akumuliatoriaus talpą. Pvz., išmanųjį telefoną, kurio akumuliatoriaus talpa yra 3000 mAh, tokios pat talpos išorinė baterija įkraus vieną kartą. Jei to užtenka, galite džiaugtis lengvai į kišenę telpančia baterija. 6000 mAh baterija tokį telefoną įkraus du kartus ir vis dar bus pakankamai maža.

Kas kita, jei rengiatės įkrauti dar ir planšetinį kompiuterį. Pvz., „iPad Air“ akumuliatoriaus talpa yra 11500 mAh, pridėkime „iPhone“ su 2300 mAh akumuliatoriumi ir vienam įkrovimui jau reikės bent 14000 mAh išorinės baterijos. Be to, galbūt planuojate įkrauti ir draugų telefonus, tokiu atveju išties reikės didžiulės baterijos.

Taigi, dydis šiuo atveju yra svarbu, tačiau rinkdamiesi numatykite poreikį. Be to didžiulės talpos baterijos turi dar vieną trūkumą, kurį apžvelgsime vėliau.

2. Teisingai pasirinkite formą

Išorinio akumuliatoriaus forma, aišku, yra skonio reikalas, tačiau jei pasidavę madai įsigysite futbolo kamuolio formos išorinę bateriją, imituojančią Pokemonų gaudyklę, greičiausiai džiaugtis ja nustosite iškart po to, kai parodysite visiems draugams. Apvalų daiktą itin nepatogu nešiotis. Taigi geriausia rinktis pailgą plokščią stačiakampį, kurio forma primena patį telefoną ir tilps kišenėje. Žodžiu, kaip ir visada apsiperkant, neleiskite emocijoms užgožti logikos.

Egzistuoja dar vienas išorinių baterijų tipas – tai telefono dėkliuko formos akumuliatorius, kuris tiesiog prisisega prie telefono. Labai patogu, jei pagrindinis tikslas – gerokai prailginti būtent to įrenginio akumuliatoriaus veikimo laiką. Didžiausias privalumas – neužima vietos, tik šiek tiek pastorina patį telefoną. Didžiausias trūkumas – nepadės įkrauti jokio kito įrenginio ir nebetiks jokiam kitam telefono modeliui. 

3. Apsispręskite dėl papildomų jungčių ir srovės stiprumo

Galima įsigyti nebrangų išorinį akumuliatorių, kuris turi vieną USB jungtį ir leidžia įkrauti vieną įrenginį. Tačiau yra ir turinčių bent kelis įkrovimo lizdus, skirtingų formų lizdus ir t.t. Jei perkate tik sau, pakaks ir vieno lizdo, tačiau jei prireiks vienu metu pamaitinti kelis išsikraunančius įrenginius? Taigi daugiau lizdų visuomet pliusas, tik ne visuomet verta už tai papildomai mokėti.

Kai kurios išorinės baterijos turi kelis skirtingą srovės stiprumą užtikrinančius USB lizdus. Pvz., vienas lizdas yra 1,2 A, o kitas – 2,2 A. Yra ir silpnesnių, ir galingesnių. Silpnesnė srovė tiks telefonui ar kokiam grotuvui, o stipresnė – planšetiniam ar nešiojamam kompiuteriui. Realiai visus įrenginius galima krauti prijungus tiek prie vieno, tiek prie kito lizdo. Tiesiog mažesnis srovės stiprumas reiškia ilgesnį įkrovimo laiką. Be to, didesnė srovė ypač aktuali, jei norėsite naudotis įrenginiu įkrovimo metu. Pvz., jei norite prijungę išorinį akumuliatorių su „iPad“ žaisti imlų grafinį žaidimą, reikia didesnio srovės stiprumo – kitaip įkrovimas vyks lėčiau, negu tuštės akumuliatorius.

Dar vienas svarbus, nors ir nepastebimas, dalykas yra baterijos įkrovimo lygio indikatorius. Geriausia, kai indikatorius yra kelios LED švieselės – taip patogu bet kada pamatyti įkrovimo lygį. Kita vertus, ekranėlis, rodantis įkrovos parametrus, greičiausiai yra perteklinė prabanga. Žinoma, dėl skonio nesiginčijama.

4. Pasirinkite papildomas funkcijas

Išorinė baterija yra labai paprastas, bet ne toks ir mažas įrenginys, kuris kaupia nemažai energijos. Todėl gamintojai dažnai neatsispiria norui suteikti savo prekei papildomų funkcijų ir taip padidinti jos patrauklumą. Klausimas, ar jums to reikia ir ar visos papildomos funkcijos turi prasmę.

Pavyzdžiui, gana dažnai į didesnę 20000 mAh talpos išorinę bateriją būna montuojamas žibintuvėlis. Lyg ir nelabai reikia, tačiau gerai pagalvojus jis išties gali pasirodyti naudingas – juk išorinį akumuliatorių dažnai naudojame gamtoje, ten naktį šviesos šaltinių beveik nebūna, o toks žibintuvėlis, jei neeikvosime energijos įrenginių įkrovimui, gali šviesti bent pusę mėnesio.

Yra ir kitokių funkcijų – gana populiarios išorinės baterijos, turinčios įrengtą belaidžio interneto transliatoriaus funkciją. Gamintojai tikina, kad apsigyvenę viešbutyje galite tokią prijungti prie interneto laido ir susikurti savo belaidį tinklą. Tiesa, šiais laikais tai jau nebereikalinga funkcija, tad ir mokėti už ją nebėra tikslo.

5. Ar reikia greitojo įkrovimo?

Vis daugiau modernių telefonų palaiko greitojo įkrovimo galimybę. Yra ir išorinių baterijų, kurios tą greitąjį įkrovimą gali užtikrinti. Paprastas pavyzdys – greitai įkraunama 5200 mAh talpos „Samsung“ išorinė baterija, savo dizainu deranti prie naujausių „Samsung“ flagmanų. Taigi, savo greitai įkraunamiems įrenginiams skirtas išorines baterijas siūlo patys įrenginių gamintojai. Tiesa, jos nėra pigios.

Galima rasti ir kitų gamintojų baterijų, kurios užtikrins greitąjį įkrovimą. Viskas labai paprasta – daugumai greitai įkraunamų išmaniųjų telefonų pagaminti pasitelkta „Qualcomm Quick Charge“ technologija. Paprastai kalbant, greitajam įkrovimui reikia ne įprastų 5, o 9 voltų įtampos. Tokio įrenginio procesorius atpažįsta, ar įkroviklis tam tinka ir automatiškai įjungia aukštesnę įtampą. Jei įrenginys nepalaiko greitojo įkrovimo, įtampa lieka 5 V. Saugu, paprasta, greita.

Taigi, greitai įkraunanti baterija tiesiog turi palaikyti „Qualcomm Quick Charge“. Tik dar kartą primename – tai veikia ne su visais telefonais. 

Žinokite įstatymus

Dauguma šiuolaikinių akumuliatorių gaminami su ličiu, o tai itin lengvai užsiliepsnojanti medžiaga, todėl nenuostabu, kad ir išorinių baterijų transportavimą dažnai reglamentuoja įstatymai.

Pvz., Kinijoje lėktuve išvis negalima transportuoti išorinės baterijos, kuri neturi jokių papildomų funkcijų. Mano išorinę bateriją išgelbėjo tai, kad ji turėjo papildomą Wi-Fi signalo transliavimo funkciją.

Europoje ir JAV bei didžiojoje dalyje likusio pasaulio išorinių baterijų transportavimas leidžiamas. Tačiau į įrenginį neįdėtas baterijas galima vežtis tik rankiniame bagaže ir jų galia neturi viršyti 100 Wh (apie 32000 mAh). Tokių galima gabentis dvi. Mažesnės nei 20000 mAh talpos galima gabentis iki dvidešimties, o didesnės nei 160 Wh talpos gabenti negalima.

Žodžiu, įprastai išorinei baterijai jokių apribojimų nėra, tik nesupakuokite jos į priduodamą bagažą, nes gali tekti išimti.

Įsigyti išorinę bateriją savo telefonui jau dabar galite Tele2 salonuose.

Prenumeruokite naujienas:
Raktažodžiai: mobilieji telefonai, telefonų priedai, baterijos, isorine baterija

Belaidžių įkroviklių apžvalga

Ar jūsų telefonas palaiko belaidžio įkrovimo technologiją? Jei taip, verta pagalvoti apie žymiai patogesnį ir laidų painiavos nekeliantį krovimo būdą – belaidį įkrovimą. Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius...

Plačiau

Sony Xperia XZ3 apžvalga

Puikios naujienos Sony fanams ir visiems, kurie vertina išskirtines funkcijas. Naujasis Sony flagmanas – Xperia XZ3 – nuo savo pirmtakų skiriasi radikaliai kitokiu dizainu, o nuo konkurentų – nuostabą keliančiomis...
Plačiau

Fitbit Charge 3 apžvalga

Naujoje Fitbit Charge 3 išmaniojoje apyrankėje patobulinta viskas, kas tik buvo senesnėje jos versijoje – Fitbit Charge 2. Dabar ji atspari vandeniui, ja galima priimti ar atmesti skambutį, jos valdymas paprastesnis,...

Plačiau